Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Z cyklu JA TU BYŁEM czyli 28 IX 2021 r Hatka na Samym Szcz

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Mirek

Z cyklu JA TU BYŁEM czyli 28 IX 2021 r Hatka na Samym Szcz

Postautor: Mirek » 2021-10-02, 13:46

Do Ani i Rafała wybrałem się już od dawna,ostatni raz tam bylismy idąc od Staszka na Gibasach.Wszesniej też bylismy grupą z forum Beskidu Małego kiedy to w skutek błędu logistycznego spotkalismy się tam , a mieliśmy być w Chacie pod Potrójną. :haha Andrychów wita mnie niezbyt przyjaźnie.
Obrazek


Do Praciaków dotarłem bez problemu, problemem było odnaleźć chatkowy szlak słoneczkowy,po krótkich poszukiwaniach machnąłem ręką i polazłem bezszlakowo pod wyciągiem krzesełkowym na Czarnym Groniu.Podejście strome lecz krótkie,forsowałem już kiedyś z Darkiem.
Pogoda się sprawiła na medal, resztki mgły znikały błyskawicznie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za stacją końcową wkraczam na czerowony szlak do chatki pod Potrójną.Znajduję po drodze nieznany gatunek grzyba.Okratka już widywałem ale ten gatunek grzyba jeszcze nie.

Obrazek

Obrazek
Pod Potrójną byłem pierwszy raz, dlatego specjalnie tam skręciłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Do Ani i Rafała to już tylko rzut beretem.
Obrazek
Ania poznaje mnie , tym bardziej że zapowiedziałem się z krótką wizyta na kawie.Rafał nie za bardzo, ale nie dziwię się. To już prawie 10 lat mija.
Kawa i pogawędka szybko mija, widok z werandy całkowicie zasłaniają drzewa, które to są już na obcej działce i gospodarze nie mogą z właścicielami dojść do porozumienia.

Obrazek .
W chatce są zmiany od ostatniej wizyty.

Obrazek

Obrazek
Oto i szczyt Potrójnej, jesień widać na każdym kroku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Do Jawornicy docieram zgodnie z znakowskazowym rozkładem jazdy cyli po ok, 1 h.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Od Jawornicy do Targoszowa szlak jest krótki, tyle że stromy.Kto był wie o czym mówię.Wychodząc z lasu obserwuję wojskowy helikopter nad Targanicą.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
I tu się kończy ta przyjemna strona wycieczki, na początek bus do Andrychowa jest 10 min, spóźniony.To jeszcze nic złego, w Andrychowie mam zapas 20 minut.Bielsko oferuje mi pociąg z opóźnieniem 30 minut co powoduje że jestem ponad godzinę później w domu.A na stacji Katowice-Piotrowice mamy nieoczekiwanego gościa, młody lis krąży po peronach w poszukiwaniu jadła, starsza pani mówi nam że ludzie go tu dokarmiają i dlatego tu krązy, niestety nie jest skory do pozwania, a szkoda.I to by było na tyle.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-10-02, 20:33

Robisz najbardziej naturalne i luzackie foto-autoportrety :)
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-10-02, 20:40

Piotrek pisze:Robisz najbardziej naturalne i luzackie foto-autoportrety :)
Zmieniłem się jak widać, może to przez nadmiar wolnego czasu i brak obowiązków. :DD Kiedyś zawsze miałem na foto grobowe miny. :usm
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-10-02, 20:59

A teraz masz minę która mówi - mam wyj**ane, jestem emerytem :D
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-10-02, 21:40

Adrian pisze:A teraz masz minę która mówi - mam wyj**ane, jestem emerytem :D
Trafniej bym tego nie okreslił. :haha
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2021-10-03, 07:30

Hatka

Mirek pisze:Od Jawornicy do Targoszowa szlak jest krótki

Panie, popraw się ;)

Adrian pisze:A teraz masz minę która mówi - mam wyj**ane, jestem emerytem
Można milusiej ;) Mirek prezentuje stoicką postawę wobec życia. To bardzo pragmatyczna postawa ;)

Ruiny schroniska na Jawornicy istnieję jeszcze ?
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-10-03, 08:33

Z Targoszowem fakt że się pomyliłem ale z Hatka nie, taki napis jest na pieczątce chatkowej.Ruiny schroniska na Jawornicy są, sa ledwo widoczne.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-10-03, 08:37 przez Mirek, łącznie zmieniany 2 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości