Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

17 VII Lipowska.B,Żywiecki.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Mirek

17 VII Lipowska.B,Żywiecki.

Postautor: Mirek » 2021-07-19, 16:48

To druga i chyba ostatnia moja wyprawa z ekipą MOSIR-u Wodzisław Śl, za wysokie progi tj, za szybkie nogi jak dla mnie.Ale to już inna sprawa, wysiadamy w Rajcza Nickulina przy kościele obok kapliczki i znakowskazie do Chaty na Zagroniu.
Obrazek

Obrazek


Obrazek
Chatka jak chatka, niczym szczególnym się nie wyróżnia, tak samo łatwo dostępna jak Skalanka.

Obrazek

Obrazek
Za chatką jest niewielki skrót do żółtego na Halę Redykalną.
Po drodze spotykam pomnika Por, Kopika ,ps, "Zemsta" z NSZ lokalnego bohatera.Na temat NSZ czytałem wiele publikacji, tych komunistycznych i po komunistycznych. Opinię na ten temat zachowa dla siebie by nie urazić kogoś uczuć patriotycznych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalej to już prosto na Redykalną, widoki słabe, burze straszą z trzech stron, spadło nawet kilka kropel deszczu.
Obrazek

Obrazek
Na prywatnej posesji przy punkcie odpoczynkowym figura Św,Józefa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jagód i poziomek dość sporo jak na taki uczęszczany szlak.

Obrazek

Obrazek Na hali jak to na hali, jak pisałem dupy nie urywa.


Obrazek

Obrazek
Tam już tylko 1h na Lipowską jak mówi szlakowskaz, mnie zajmuje to 1,5 h.

Obrazek
Drzewa i tu umierają stojąc, ślady zrywek są co krok.


Obrazek

Obrazek
Luda co raz więcej co wskazuje na bliskość schroniska.




Obrazek

Gdy dochodzę na Lipowską moja grupa ją już opuszcza machając mi na pożegnanie rękami i tłocząc się z kierdlem owiec na szlaku do Złatnej,ja emeryt na gigancie muszę chwilkę dychnąć.


Obrazek


Obrazek
Schodząc niebieskim do Złatnej spotykam jedną zbłąkaną owieczkę , tym razem z naszego stada.Po drodze widzę drzewo z zasiedlającymi je pszczołami, musicie mi wierzyć na słowo bo były owe pszczoły bardzo nerwowe , może i tym że nadciągała kolejna burza.

Obrazek
Po planowych 2 h które mi zajmą 2h 40 minut dobijam do autokaru , przekroczyłem limit czasu i odjechalismy z 40 minutowym opóźnieniem.Na szczęście nikt nie miał mi to za złe a nawet wprost przeciwnie, co niektórzy bardziej spragnieni skorzystali z dobodziejstwa pobliskiego sklepu i dobrze schłodzonych napojów.Teraz wiem że nie nadaję się na tak szybką grupę,
Langsam aber sicher czyli jak to potocznie się mówi Powoli aż do skutku.I ja do takich się zaliczam.
marekw
Posty: 3844
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2021-07-19, 18:05

Najważniejsze,że masz ochotę wędrować a tempo jest na drugim miejscu.Przy aktualnym rozkładzie jazdy nie ma problemu planować sobie wycieczki pod siebie i chodzić gdzie się chce samemu..Fryzurkę masz przepiękną :)
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-07-19, 18:19

marekw pisze:Najważniejsze,że masz ochotę wędrować a tempo jest na drugim miejscu.Przy aktualnym rozkładzie jazdy nie ma problemu planować sobie wycieczki pod siebie i chodzić gdzie się chce samemu..Fryzurkę masz przepiękną :)
Dzięki za komplement, :DD Już dawno stwierdziłem że lepiej mi się wędruje jako Wilk samotnik, choć każda reguła ma swoje wyjątki.Beskidy na szczęście są dość dobrze skomunikowane, ale od sąsiadów Czechów mogliby się w tym temacie sporo nauczyć. :usm
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2021-07-19, 19:01

Mirek pisze:Po planowych 2 h które mi zajmą 2h 40 minut dobijam do autokaru , przekroczyłem limit czasu i odjechalismy z 40 minutowym opóźnieniem.Na szczęście nikt nie miał mi to za złe a nawet wprost przeciwnie, co niektórzy bardziej spragnieni skorzystali z dobodziejstwa pobliskiego sklepu i dobrze schłodzonych napojów.


No to nie jest źle. Trasę przeszedłeś a czy to ważne w jakim czasie ? Nieważne. I ,,ekipa" miała z Ciebie pożytek, jak się finalnie okazało.

PTTK Katowice ma ciekawe wycieczki jednodniowe...od ,,sasa do lasa"
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-07-19, 19:18

Hala piękna, warta zobaczenia ...
Wkroczyłeś już na stałe, na szlaki więc tylko czekać na kolejną relację :)
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-07-19, 19:42

Adrian pisze:Hala piękna, warta zobaczenia ...
Wkroczyłeś już na stałe, na szlaki więc tylko czekać na kolejną relację :)
Następne to chyba Pilsko gdzie dawno nie byłem. Ja jednak optuję za te wycieczki bez większej liczby uczestników,wolę minimalną ilość osób wokół mnie.Ma to swoje plusy. :DD
Ostatnio zmieniony 2021-07-19, 19:47 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-07-20, 08:32

Adrian pisze:Hala piękna, warta zobaczenia ...


:o-o

Mirek pisze:Następne to chyba Pilsko gdzie dawno nie byłem.


Widok z Pilska jest warty zobaczenia.

Tępy dyszel pisze:I ,,ekipa" miała z Ciebie pożytek, jak się finalnie okazało.


"Jego zdrowie ! Niech idzie jak najdłużej ! Mirek ! Mirek !"
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2021-07-20, 16:03

Dobromił pisze:Widok z Pilska jest warty zobaczenia.

Moim zdanie, widoki z Pilską są lepsze niż z Babiej Góry.
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-07-20, 17:03

Na Babiej byłem raptem 2 razy, wtedy zrozumiałem czemu ma ksywę "Królowa Niepogody", trzeci raz nie było silnego by dotarł na szczyt.Ten który PRAWIE tam dotarł opowiadal jak wiatr zerwał mu kominiarkę z głowy. :usm Przy jedynej mojej wizyty z Pilska też widoki słabowate były. :DD
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2021-07-21, 10:06

Mirek pisze:Ten który PRAWIE tam dotarł opowiadal jak wiatr zerwał mu kominiarkę z głowy.
Dał sobie gość w palnik, że na odległość czuć boreliozę. Jedyna radość w życiu, to urywające się filmy... Jak żyć? :zol
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-07-22, 07:08

Powiem Ci Mirku, że autoportret z czuprynką jest zajebisty :)
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-07-22, 08:09

Piotrek pisze:Powiem Ci Mirku, że autoportret z czuprynką jest zajebisty :)
Grupa też tak stwierdziła, tylko nie wiem czy ktoś ten mój wiekopomny portret uwiecznił.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-07-22, 14:52

Wstaw sobie na forum zamiast tego z turbanem :)
Mirek

Postautor: Mirek » 2021-07-22, 16:15

Piotrek pisze:Wstaw sobie na forum zamiast tego z turbanem :)
Ty to dobry pomysł. :usm
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-07-22, 20:25

Mirek pisze:
Piotrek pisze:Wstaw sobie na forum zamiast tego z turbanem :)
Ty to dobry pomysł. :usm


Ale oszukałeś system :o-o nie to zdjecie, tylko to z bujną siwą czupryną, gdzie ty to ty :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości