Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Wróżna i Tuł. W poszukiwaniu geofitów

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2021-04-06, 21:25

laynn pisze:To dla byłych adminów.


Na razie prawda jest taka - że Nadadmin Vis nie usunął nam jeszcze uprawnień i nadal figurujemy z Piotrkiem w loży władzy.

Jako słupy, ale jednak.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2021-04-07, 16:37

Adrian pisze:Wyrchgóra i kaniony, tamte okolice znam od dzieciaka

To są okolice Goleszowa? Jezioro, kamieniołom, takie sprawy? Warto? A te kaniony to co?

Dobromił pisze:SKS - Starość, Kurwa, Starość.

Aa, bo już myślałam, że coś gorszego...

Piotrek pisze:A fiołek...może wonny?

Jest też leśny. Ale dla mnie to już wyższa szkoła jazdy. Tak, jak z odróżnianiem jednej wyki od drugiej.
A nie wiesz może, czy gdzieś w naszych okolicach można spotkać śnieżycę wiosenną?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-04-07, 18:34

Raz widziałem śnieżycę, w Kiełbasowie koło kaplicy ale to była nasadzona :)
A tak to nie trafiłem u nas. Na jurze owszem ale w moich okolicach nie miałem okazji niestety :-/
Ale sądzę że gdzie będą, właśnie na tym przedpolu gór typu Bucze, Tuł itp. W każdym razie jak trafisz to daj znać :)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-04-07, 18:42

To są okolice Goleszowa? Jezioro, kamieniołom, takie sprawy? Warto? A te kaniony to co?


Tak, to te okolice, kaniony to taki wąwóz i miejsca skalne pod Wyrchgórą, teraz jest to już rozpowszechnione, jest nawet szlak i oczywiście pełno śmieci.
Już kiedyś mówiłem że możemy tam zrobić mini zlot z ogniskiem i kiełbaską :)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2021-04-07, 18:50

W końcowej części galerii macie minizlot i Wyrchgórę... - https://photos.app.goo.gl/ge25Fy7or4QDbraQ6
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2021-04-07, 19:12

Piotrek pisze:Raz widziałem śnieżycę, w Kiełbasowie koło kaplicy ale to była nasadzona :)
A tak to nie trafiłem u nas. Na jurze owszem ale w moich okolicach nie miałem okazji niestety :-/
Ale sądzę że gdzie będą, właśnie na tym przedpolu gór typu Bucze, Tuł itp. W każdym razie jak trafisz to daj znać :)

Na Tule nie stwierdziłam. A gdzie na Jurze? Znasz konkretne lokalizacje?

Adrian pisze:
To są okolice Goleszowa? Jezioro, kamieniołom, takie sprawy? Warto? A te kaniony to co?


Tak, to te okolice, kaniony to taki wąwóz i miejsca skalne pod Wyrchgórą, teraz jest to już rozpowszechnione, jest nawet szlak i oczywiście pełno śmieci.
Już kiedyś mówiłem że możemy tam zrobić mini zlot z ogniskiem i kiełbaską :)

Chętnie! Jak jeszcze oprowadzisz po okolicy...

ceper pisze:W końcowej części galerii macie minizlot i Wyrchgórę... - https://photos.app.goo.gl/ge25Fy7or4QDbraQ6

:ok
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-04-07, 19:49

Ooo, Ceper był nad Tonem, ale i do skalnych ścian dotarł :D
Na wiosnę pod Wyrchgórą w stawie powinna nawet być woda, miejsce nazywa się "Pod Księżycem".
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-04-07, 20:19

Wiolcia pisze:[
Na Tule nie stwierdziłam. A gdzie na Jurze? Znasz konkretne lokalizacje?


Gdzieś w okolicach Smolenia, w stronę skały Biśnik? Jakoś tak to było. W 2019 r.
A w tym, w lutym zrobiłem właśnie w okolicy Smolenia swoją pierwszą fotkę języcznika :)

Obrazek
laynn

Postautor: laynn » 2021-04-07, 20:57

sokół pisze:Jako słupy, ale jednak.

Nadsłupy forum ;)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-04-07, 21:07

Był Szymon Słupnik, jest Sokół Słupnik.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2021-04-07, 21:13

Adrianie, "Pod Księżycem" było jak na księżycu: kropli wody nie stwierdzono.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-04-07, 21:57

ceper pisze:Adrianie, "Pod Księżycem" było jak na księżycu: kropli wody nie stwierdzono.


Tam tak jest często, woda jak jest to tylko na wiosnę, choć pamiętam że kiedyś się tam kompaliśmy, jak było gorąco, więc raczej w lecie, no ale to było kiedyś, teraz susza ;)
Na wiosnę pięknie tam kumają żaby i zawsze było tam mnóstwo Traszek, woda była czyściutka i było pełno roślinek wodnych, które zabieraliśmy do naszych akwariów z rybkami, zdarzało się nawet, że i Traszki lądowały w naszych akwariach ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Adrian, łącznie zmieniany 3 razy.
marekw
Posty: 3845
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2021-04-07, 22:20

Świetnie wstrzeliłaś się z poszukiwaniem wiosny.Teraz wszystko zasypane.Chyba u mnie postępuje SKS bo coraz bardziej podobają mi się takie niewysokie górki :haha
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2021-04-08, 15:24

Piotrek pisze:A w tym, w lutym zrobiłem właśnie w okolicy Smolenia swoją pierwszą fotkę języcznika :)

Imponująca! Jakie kolejne rośliny do poszukiwań przed Tobą?
Ja to dopiero raczkuję, ale powoli..., powoli...
A Grojca zazdroszczę - tak blisko masz taakie stanowisko, często możesz się wyrwać i na bieżąco obserwować, co się zmienia.

Adrian pisze:
ceper pisze:Adrianie, "Pod Księżycem" było jak na księżycu: kropli wody nie stwierdzono.


Tam tak jest często, woda jak jest to tylko na wiosnę, choć pamiętam że kiedyś się tam kompaliśmy, jak było gorąco, więc raczej w lecie, no ale to było kiedyś, teraz susza ;)
Na wiosnę pięknie tam kumają żaby i zawsze było tam mnóstwo Traszek, woda była czyściutka i było pełno roślinek wodnych, które zabieraliśmy do naszych akwariów z rybkami, zdarzało się nawet, że i Traszki lądowały w naszych akwariach ;)

To jest ten zbiornik Ton, czy coś innego?

marekw pisze:Świetnie wstrzeliłaś się z poszukiwaniem wiosny.Teraz wszystko zasypane.Chyba u mnie postępuje SKS bo coraz bardziej podobają mi się takie niewysokie górki :haha

Mnie już SKS dawno dopadł, moje ambicje baaardzo zmalały i wystarczy mi parę kilometrów łażenia.
Nie wiem, czy to dobrze, czy źle...
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2021-04-08, 15:44

Ton to duży zbiornik i głęboki, wręcz jezioro. Całoroczne.
"Pod Księżycem" przy wąwozie Ajszynt to obecnie okresowy stawik (ławki, miejsca po ogniskach) głównie po wiosennych roztopach. Może 30 lat temu, czyli "za małego" wg laynna, woda w stawiku sięgała powyżej kolan. ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości