Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-11-18, 10:41

Piotrek pisze:Nie mów, że załapałeś się na dary dla artystów :)

Bardzo bym chciał - szczególnie w odpowiedniej kwocie (wystarczy 200 000 - 250 000). Niestety ja muszę czekać na tarczę nr ... ?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-11-18, 13:03

Żeby co niektórzy w oczekiwaniu na tarczę nie skończyli "na tarczy" …
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-11-18, 15:23

Dobromił pisze:Żeby co niektórzy w oczekiwaniu na tarczę nie skończyli "na tarczy" …

Jest takie ryzyko.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-11-21, 19:20

Patrząc na to, co dzisiaj w planach przedstawił kochany rząd, to można już powoli żegnać się z polską branżą gastronomiczną, hotelarską i ogólnie turystyczną. Obiekty noclegowe zamknięte co najmniej do 17 stycznia (przypominam, że mamy 21 listopada), gastronomia otwarta (i to do 21) dopiero w żółtej strefie, czyli przy 9 tysiącach zakażeń (dziś mamy 24 tysiące). Nie wiem czy ktokolwiek to przetrwa. Ale za to otworzą galerie handlowe, a kościółki będą zapraszać nawet w kwarantannie narodowej :!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-11-21, 19:23

Sugerujesz bary szybkiej obsługi w kościołach ?
Ostatnio zmieniony 2020-11-21, 19:24 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-11-21, 19:41

Właśnie to sobie wyobraziłem: wchodzi ministrant głównym wejściem i po pięciu minutach wychodzi zakrystią. Szybka obsługa jak nic!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-11-21, 23:20

Pudelek pisze:Ale najbardziej podobał mi się jeden z komentarzy:
Cytat:
pan Zenon z Przemyśla (woj Podkarpackie), odczuwał za to silne bóle w okolicach krocza za każdym razem gdy zakładał elastyczne kąpielówki idąc na basen miejski...
dopiero żona wyjaśniła mu ze to nie kąpielówki tylko czepek, i że gumowe zakłada się na głowę a płócienne na dudę



Ej - to oni w Przemyslu maja czynny basen? Moge ubierac czepki ze wszystkich stron - jak mnie dzieki temu wpuszcza! :lol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-11-21, 23:21

Pudelek pisze:a kościółki będą zapraszać nawet w kwarantannie narodowej


Mogliby zrobic jakies bary z lanym winem mszalnym! Mysle ze chetnych by nie brakowalo!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-11-22, 00:21

A przed wypiciem jeszcze obowiązkowe święcenie napoju i już mamy podwójny wpływ na tacę. Żyła złota :D
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-11-22, 09:26

Przyjrzałem się tabeli:
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... st/x8gm9zg

o ile za 6 dni (a nawet w ewentualnej kwarantannie) nadal będą dopuszczalne zgromadzenia do 5 osób, to już spotkania "spadną" z 20 do 5... :ryb

gęstość zaludnienia w obiektach kultu religijnego w kwarantannie spadłaby z 1 os/15m2 do1/20 m2 :leb5

widzę, że nawet w kwarantannie będę mógł sobie "potrenować" spacery po terenach zielonych bez maseczki :trek :gim7 btw. naprawdę sporo osób w maseczkach (prawidłowo założonych a nie pro forma) spotykam w parkach a nawet w lasach... nie muszę tego rozumieć...

hotele -"tylko służbowo"... na statek :lkj4

a co z kasynami? ;)
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-11-22, 10:19

Straszna ta pandemia, ale nie dla wszystkich. https://www.o2.pl/informacje/lekarz-mow ... 621450592a
I pomyśleć, że swego czasu z narażeniem życia miałem tygodniowo 60h szkoleń/prezentacji/ i robiłem do 2.000 km za... 1/10 stawki lekarza (jak wybrańców na Stadionie Narodowym). Żyć, nie umierać. Kto nie chciałby być frajerem? :ryb
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5746
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-11-22, 11:18

ceper pisze:miałem tygodniowo 60h szkoleń/prezentacji/ i robiłem do 2.000 km za... 1/10 stawki lekarza

A może ten post należałoby przenieść do tematu "pieniądze szczęścia nie dają" :?
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-11-22, 12:25

kristoff73 pisze:o ile za 6 dni (a nawet w ewentualnej kwarantannie) nadal będą dopuszczalne zgromadzenia do 5 osób, to już spotkania "spadną" z 20 do 5...

to jest dość ciekawe, bo byłem przekonany iż już teraz spotkania są ograniczone do 5 osób, a tu proszę...
Ten cały plan jest tak wyrwany z dupy, że aż szkoda komentować. Wychodzi na to, że nawet jakby na początku grudnia spadła ilość wykrytych przypadków, to i tak na siłę trzeba trzymać wszystko zamknięte do świąt. Żaden kraj chyba jeszcze nie ogłosił, że będzie zamknięty tak długo, Polska znowu liderem.

kristoff73 pisze:widzę, że nawet w kwarantannie będę mógł sobie "potrenować" spacery po terenach zielonych bez maseczk

i tak i nie, bo z drugiej strony przemieszczanie się dozwolone tylko w wybranych przypadkach :P

buba pisze:Mogliby zrobic jakies bary z lanym winem mszalnym! Mysle ze chetnych by nie brakowalo!

przecież te wina mszalne to sikacze o znikomej wartości procentowej ;) Szkoda zachodu ;P chyba, żeby ksiądz podawał coś dodatkowego spod stołu.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-11-22, 12:30

kristoff73 pisze:naprawdę sporo osób w maseczkach (prawidłowo założonych a nie pro forma) spotykam w parkach a nawet w lasach... nie muszę tego rozumieć..

też to widzę. O ile w parkach to nawet mnie nie dziwi - ludzie nie czytają przepisów, więc wielu z nich nawet nie wie o tym wyjątku. Ale w lesie, gdzie również wiosną nie było zakazu? Wczoraj w Sudetach spotkałem tak całkiem sporą grupę osobników - mijają nas i innych w odległości kilku metrów, ale każdy zamaskowany solidnie. To jaki sens ma iść w przyrodę i dalej wdychać syf z własnej maseczki? To trzeba mieć coś z głową...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-11-22, 14:38

Pudelek pisze:buba napisał/a:
Mogliby zrobic jakies bary z lanym winem mszalnym! Mysle ze chetnych by nie brakowalo!

przecież te wina mszalne to sikacze o znikomej wartości procentowej Szkoda zachodu ;P chyba, żeby ksiądz podawał coś dodatkowego spod stołu.


Serio? Wiem ze jak kiedys pilismy z popami w Karpatach - to to ich wino mszalne bylo zarąbiste! No moze troche za slodkie, ale nie bylo co narzekac. Acz tego z naszych kosciolow nigdy nie przyszlo mi probowac, wiec moze oni tam kompot pija, nie wiem...
Ostatnio zmieniony 2020-11-22, 14:38 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości