Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Z cyklu GÓRA JAKA JEST KAŻDY WIDZI czyli 5 X 2020 Hrobacza Ł

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Mirek

Z cyklu GÓRA JAKA JEST KAŻDY WIDZI czyli 5 X 2020 Hrobacza Ł

Postautor: Mirek » 2020-10-08, 11:18

Hrobacza Łąka jeden ze szczytów Beskidu Małego.Miejsce dość licznie odwiedzane z racji dobrego dostępu z okolicznych miast.Ja miałem to szczęście ze na szlakach prawie nikogo nie spotkałem,na Przełęczy u Panienki spotkałem pracownika nadleśnictwa z którym chwilę gawędziłem i kilku grzybiarzy.Zapytani o zbiory kiwali smetnie głową i mówili PANIE GDYBY PAN TU BYŁ TYDZIEŃ TEMU TOOOOOOOOOOO.Szlak z Lipnika prosty i niezbyt długi tyle że miejscami stromy, błotnisty i sporo zatorów z kamieni.Z punktami widokowymi też dupy nie urywa.Dopiero na szczycie pod krzyżem jest dobry widok na okolicę.Krótki odpoczynek przy schronisku , namówiony na szarlotkę (nie polecam) której smak zdecydowanie odbiegał od standardów UE ,kubek kawy uratował sytuację .Obok schroniska jest wiata i miejsce na ognisko oraz bardzo dobry punkt widokowy.Ze szczytu idę czerwonym szlakiem przez Bujakowski Groń ponaglany odległymi grzotami i porywami silnego wiatru.Ok 15,15 zchodzę do Żarnówki Małej na przystanek obok zapory Porąbka .Kupuję kilka hmmmmm oscypków i chroniąc czapkę przed kąpielą w wodach Jeziora Międzybrodzkiego chowam się przed deszczem na przystanku autobusowym by po 20 minutach jechać wygodnie do B-B.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-08, 11:39

Oto mój następca (uczeń przerósł mistrza) do fotografowania kapliczek i krzyży oraz znawca standardów UE. ;)
Człek się już starzeje, chciałoby przejść się na emeryturę, ale statystyki GUS i dane z ZUS utwierdzają mnie w przekonaniu, że przyjdzie mi pracować prawie do śmierci. Mając na uwadze miejsce, gdzie najczęściej haruję, to możecie mi zazdrościć. :lol

Mirku, rozkręcasz się. Radość z życia zaczyna się po pięćdziesiątce, zaś nabiera pełni barw po drugiej. :v
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-10-08, 13:29

Fajna górka, lubie te tereny ... Uświadomiłeś mnie że przy wiacie jest dobry punkt widokowy, jakoś mi to umknęło.
Podtrzymujesz dobra passę, co następne?

P. S
Nie jest z tobą tak źle, przysiady robisz jak młody ;)
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-10-08, 14:43

Dzięki za opinię, co następne? Miejskie koło PTTK ma wyjazd za tydzień w rejon Boraczej, chyba sie skuszę.Też tam dawno mnie nie widziano.. :DD
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-08, 15:33

Przykuc prawie jak mój przygarb.
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-10-08, 16:31

laynn pisze:Przykuc prawie jak mój przygarb.
Przykuc wymuszony,zachodzi obawa że obiektyw może nie objąć całej postaci.Jestem w trakcie składania statywu wg, porady niejakiego Adama Słodowego. :DD
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-10-08, 21:44

Mirek pisze: Miejskie koło PTTK ma wyjazd za tydzień w rejon Boraczej, chyba sie skuszę.Też tam dawno mnie nie widziano.. :DD

Wpadnij 17.10 pod schronisko. O ile COVID nie namiesza, to będzie tam stoisko z parkowymi gadźetami :)
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-10-08, 22:14

Piotrek pisze:
Mirek pisze: Miejskie koło PTTK ma wyjazd za tydzień w rejon Boraczej, chyba sie skuszę.Też tam dawno mnie nie widziano.. :DD

Wpadnij 17.10 pod schronisko. O ile COVID nie namiesza, to będzie tam stoisko z parkowymi gadźetami :)
17 pażdziernika czy o 17.10? :DD
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 912
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2020-10-08, 23:22

Fajnie, ładnie z Chrobacza, jakby jeszcze taras widokowy na szczycie ciagle nie zarastał krzakami, byłoby cool 😜
P.s.
Moja najbliższa (domu) górka, która traktuje wybitnie treningowo, ćwicząc przed trudniejszymi wyjazdami.
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-10-09, 09:05

maurycy pisze:Fajnie, ładnie z Chrobacza, jakby jeszcze taras widokowy na szczycie ciagle nie zarastał krzakami, byłoby cool 😜
P.s.
Moja najbliższa (domu) górka, która traktuje wybitnie treningowo, ćwicząc przed trudniejszymi wyjazdami.
Do tych jak nazywasz treningowych górek ja jadę 3 godziny pociągiem w jedną stronę. :DD
alicjaraczek
Posty: 323
Rejestracja: 2020-05-04, 09:59

Postautor: alicjaraczek » 2020-10-09, 13:56

maurycy pisze:Fajnie, ładnie z Chrobacza, jakby jeszcze taras widokowy na szczycie ciagle nie zarastał krzakami, byłoby cool 😜


Już niedługo spadną liście, to znowu widoczki będą lepsze na okolicę.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-10-09, 22:35

Mirek pisze:
Piotrek pisze:
Mirek pisze: Miejskie koło PTTK ma wyjazd za tydzień w rejon Boraczej, chyba sie skuszę.Też tam dawno mnie nie widziano.. :DD

Wpadnij 17.10 pod schronisko. O ile COVID nie namiesza, to będzie tam stoisko z parkowymi gadźetami :)
17 pażdziernika czy o 17.10? :DD


17 października od godz. 9 do 13 :-)
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-10-10, 08:15

Być może się da, nie mówię nie.Sprawa do środy się wyjaśni.
:DD

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości