Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Z cyklu GÓRA JAKA JEST KAŻDY WIDZI czyli 22 IX 2020 czyli Sk

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Mirek

Z cyklu GÓRA JAKA JEST KAŻDY WIDZI czyli 22 IX 2020 czyli Sk

Postautor: Mirek » 2020-09-23, 17:55

Na Skrzycznem nie było mnie ładnych kilka lat, o ile na szczycie niewiele się zmieniło to na szlaku sporo.Od ostatniej wizyty przybyła wieża widokowa,a las jak to bywa jest w sporym stopniu przetrzebiony.Z jednej strony dodało to widokowej atrakcyjności lecz z drugiej szkoda tych drzew , nowe nasadzenia nim podrosną minie sporo lat.Ludzi jak na wrzesień i dzień roboczy sporo.Do Malinowskiej szlak prawie pusty, cyrk zaczyna się dalej. Im bliżej szczytu tym gorzej.2 lata temu uruchomiono kolejkę na Zbójnicką Kopę ludzie walą do schroniska jak pszczoły do miodu,po dojściu na miejsce rezygnuję ze skorzystania z oferty bufetu , konsumuję własne zapasy i oddalam się z tarasu przy schronisku ponaglany radosną twórczością muzyki pewnego (sic) górala.Zejście do Szczyrku schodzę niebiesko-zielonym szlakiem ,ścieżka jest miejscami wąska, kręta i niewesoła.Jedyne co pasowało to pogoda i świetne samopoczucie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-09-23, 17:59 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-09-23, 18:00

Widzę, że jesteś wierny flanelowym koszulom. Oldskul :)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-09-23, 18:18

Ja też kultywuje używanie flaneli w górach :)
Tak Mirku Skrzyczne zmienia się gwałtownie, wyciągi, wycinka i przeludnienie to główne grzechy tego Śląskiego Kolosa ;)
Góral grał i śpiewał czy tylko spożywał?
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-09-23, 18:23

Adrian pisze:Ja też kultywuje używanie flaneli w górach :)
Tak Mirku Skrzyczne zmienia się gwałtownie, wyciągi, wycinka i przeludnienie to główne grzechy tego Śląskiego Kolosa ;)
Góral grał i śpiewał czy tylko spożywał?
Taaaa to już ostatnia taka koszula się obstała ze spadku po ostatnim miejscu pracy. :DD Czy góral spożywał? Nie wiem bo jak zaczął grać i śpiewać ja pośpiesznie wybyłem pod wieżę widokową. :usm
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-09-23, 18:57

Sama koszula flanelowa teraz nie uratuje relacji :) Muszą być różowe getry, gołe klaty albo dupa, czy tez pies robiący zdjęcia. Poprzeczka została strasznie wysoko postawiona.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-09-23, 19:04

Sebastian pisze:Sama koszula flanelowa teraz nie uratuje relacji :) Muszą być różowe getry, gołe klaty albo dupa, czy tez pies robiący zdjęcia. Poprzeczka została strasznie wysoko postawiona.


To z tego wszystkiego wybieram psa który pstryka foty :D

Mirek, z tego co pamiętam on grał całkiem fajnie i robił się fajny klimat miejsca ...
Ostatnio zmieniony 2020-09-23, 19:06 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-09-23, 19:50

Różowe getry powiadacie? Hmmm zapytam żony lub córy. :haha A na czym to ja grałem bo nie pamiętam? :ryb :DD
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-09-23, 20:07

Mirek pisze:Różowe getry powiadacie? Hmmm zapytam żony lub córy. :haha A na czym to ja grałem bo nie pamiętam? :ryb :DD


Nie ty tylko Góral przed schroniskiem ;)
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-09-23, 20:40

AAAAAAAAAAAA góral :usm Szczerze mówiąc nie słuchałem za długo,pamiętam tylko że grał i śpiewał za głośno jak dla mnie.,siakoś nie przemawia do mnie tego rodzaju rozrywka. :haha
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-09-23, 21:37

Przeglądam relację i widzę, że emeryt z majtek zrobił sobie maseczkę. :rol
Jednak to saszetka pewnie pełna pogan... :-)

Weekendowo wyskoczyłem z kolegą na piwo - wyrobiłem kwartalną normę, a zaczęło się gratisem w Leo. :usmi
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-09-29, 06:48

W brew pozorom kupić obecnie taką tradycyjną jak kiedyś flanelę nie jest łatwo. Najłatwiej w sklepach z odzieżą BHP jak się okazuje można trafić. Bo te niby flanele z sieciówek odzieżowych to ino wzór, ale materiał nie ten co tradycja wymaga.
Pięknie Mirek :ok Widzę że w góry powróciłeś dośc intensywnie. Druga młodość można powiedzieć :)
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2020-09-30, 18:25

Pogoda jak widzę wyśmienita. Tatry lub Babia Góra były widoczne ?
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-09-30, 19:41

Tępy dyszel pisze:Pogoda jak widzę wyśmienita. Tatry lub Babia Góra były widoczne ?


Były doskonale widoczne,Tatry już mniej .Było też widać Rozsutec i Pradziada.Niestety nie uwieczniono bo sprzęcior nie tej klasy co potrzeba.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości