Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Z cyklu GÓRA JAKA JEST KAŻDY WIDZI czyli 15 IX 2020 Szyndzie

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Mirek

Z cyklu GÓRA JAKA JEST KAŻDY WIDZI czyli 15 IX 2020 Szyndzie

Postautor: Mirek » 2020-09-18, 10:20

Na Szyndzielni i Klimczoku dawno nie byłem,Oprócz wieży widokowej na Szyndzielni prawie nic się nie zmieniło,Klimczok to już troche inna sprawa .Z pod dolnej stacji kolejki wyruszam bezszlakowo, trasą rowerową by w końcu trafić na czerwony szlak.Tam spotykam drugi raz w tym roku chłopaków z Bielskiej Brygady Powietrzno-Desantowej.W tym wypadku chłopaki uzbrojeni po zęby i mniej skorzy do rozmów niż ich koledzy na Błatniej.Dowiedziałem się tylko że uzbrojenie to karabin typu A-R (cokolwiek to znaczy) produkcji krajowej.Krótki odpoczynek pod schroniskiem i ruszam na szczyt Klimczoka,na trasie i szczycie tlumów nie ma ,tu jest trochę zmian od ostatniej mojej bytności.Widoczność nie najlepsza, widać Babią i Baranią.Ktoś uparcie twierdzi że widzi Tatry,hmmmm mozliwe.Pod schroniskiem tłumy co będzie widać na fotce.Ok 14,00 czerwonym szlakiem ruszam do Bystrej.Ludzi na szlaku mało,tubylec szuka zaginionych owieczek i kieruje mnie małym skrótem do przystanku.Pogoda dopisała, z przygodnymi turystami pogadało się i tyle. :usm
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
laynn

Postautor: laynn » 2020-09-18, 10:24

Upał aż czuć.
Dla mnie te miejsca, to taka gubałówką beskidu śląskiego, ale co ciekawe, bardzo lubię ten rejon.
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-09-18, 10:27

Nie było tak źle z tym upałem, 90 % szlaku biegło w lesie. :usm
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-09-18, 11:29

Klasyka Śląskiego jak wygląda każdy widzi ;)
Jak Laynn pisze, mimo że uczęszczane mocno miejsca bardzo fajne, zimą też ;)
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2020-09-22, 16:30

Widzę, że wracasz do optymalnej dyspozycji turystycznej - to dobrze.
Znalazłeś ruiny basenu kąpielowego dawnego schroniska pod Magurą, tuż obok czerwonego szlaku ?
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-09-22, 20:16

Coś takiego chyba mijałem,Niestety nie mam uwiecznione na fotce.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości