Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-07-09, 22:52

Facet albo nie miał adwokata albo jakiegoś partacza - przecież puszczanie bąków to normalna czynność ludzka jak np. ziewanie, wstrzymywanie gazów może być szkodliwe dla zdrowia!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-07-10, 12:47

Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-07-14, 16:50

W moim mieście doszło do smutnego wydarzenia. Psychicznie chora bezdomna kobieta rzuciła kamieniem w 6-letnie dziecko. Dziecko wylądowało w szpitalu. Matka dziecka jeszcze w szpitalu podzieliła się tą informacją ze światem za pomocą fejsbuka w ten sposób. Poniżej jeszcze mój ulubiony komentarz w katolickim stylu.

Obrazek

link do FB: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Poziom agresji w społeczeństwie rośnie.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-07-14, 17:01

W radio podali nawet nazwisko tej chorej bezdomnej.

Poziom agresji wzrośnie.

P.s. Kolejny raz czuję wstręt na widok tzw facebooka.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-07-14, 17:45

Tzw. media społecznościowe są moim zdaniem jednym z najgorszych i najbardziej szkodliwych wynalazków naszej ery.
Nie zauważam żadnych korzyści płynących z ich istnienia, wszelkie funkcje praktyczne mogą być realizowane przy pomocy normalnych stron internetowych.
Widzę za to:
- rosnący odsetek uzależnionych gapiących się w telefony podczas podróży, oczekiwania w kolejce, spaceru z dzieckiem i bez dziecka, picia alkoholu i napojów bezalkoholowych, pobytu w barze ze znajomymi, defekacji, śniadania, obiadu, kolacji
- skłonność do swego rodzaju ekshibicjonizmu internetowego i dzielenia się z ogółem najbardziej prywatnymi sprawami dotyczącego życia swojego i rodziny
- postępujący zanik umiejętności komunikacji bezpośredniej i prowadzenia jej w sposób zrozumiały dla odbiorcy
- idealne platformy dla szerzenia nienawiści i publicznego gnojenia ludzi (ale wiem, nóż da się też wykorzystać do krojenia chleba)
- kapitalny instrument do manipulowania masami wierzącymi we wszystko, co jest napisane na ekranie i co z kolei prowadzi do wyboru do władzy takich osobistości jak np. Mr Trump, Mr Johnson i... ten tego..., tudzież do genialnych decyzji w stylu Brexit-u
- fatalny wpływ na młodych (i nie tylko młodych) ludzi, którzy przestają się normalnie widywać zastępując spotkania klepaniem w ekran

Gdyby to ode mnie zależało, to bym zakazał istnienia tych cudów komunikacji tak samo, jak narkotyków.
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-07-14, 18:48

Jeszcze krok a zakażesz alkoholu i ...
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-07-14, 19:04

Porównanie kompletnie abstrakcyjne.
Alkohol towarzyszy człowiekowi od wieków, a mózg się od niego lasuje stosunkowo nielicznym.
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-07-14, 19:07

Sprawdziłem na kilku losowo w sumie wybranych portalach tego newsa i jakoś nie trafiłem na informację, że napastniczka jest chora psychicznie. W sumie sam fakt, że rzucała w dziecko, może być tu argumentem...
Matce, mimo wszystko, się nie dziwię.
A fb to tylko środek komunikacji. Krytykowałem go tu kiedyś i nie chciałbym wyjść na obrońcę. Nie mam konta, ale... wypowiadam się, tylko i wyłącznie, na tematy związane z kobiecą siatkówką.
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-07-14, 19:35

kristoff73 pisze:Sprawdziłem na kilku losowo w sumie wybranych portalach tego newsa i jakoś nie trafiłem na informację, że napastniczka jest chora psychicznie.

A ja czytałem na FB w grupie spotted jaworzno, gdzie wiele osób wypowiadało się, że miało kontakt z tą osobą, bo od dłuższego czasu snuła się po Jaworznie, spała po klatkach schodowych, żebrała na jedzenie, prosiła o użyczenie telefonu, żeby dzwonić do syna w Anglii, a także przejawiała objawy agresji, szczególnie w stosunku do matek z małymi dziećmi i kobiet w ciąży. Głównie była to agresja słowna, ludzie widząc osobę, która zachowuje się jak wariatka unikali konfrontacji, paru napisało, ze zawiadamiało służby, ale nic z tym nie robiono. Aż do wczoraj, kiedy wydarzyło się coś gorszego.
laynn

Postautor: laynn » 2020-07-14, 20:19

Gdyby to moje dziecko spotkało, to kto wie czy bym tej baby nie zlinczował.
Owszem na fejsie bym tego nie ogłaszał.

Widzieliście jak to dziecko wygląda?


Prezes, to nie broń zabija ludzi, to ludzie zabijają ludzi.
Taką piosenkę Lipali ma na płycie. Ja widzę w fejsie dużo i złego i dobrego.
Wodę też zakaż pić, bo każdy ją pije i w końcu umiera ;)
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-07-14, 20:49

laynn, zdaję sobie sprawę z tego, że moja ocena jest subiektywna, ale raczej nikt tu nikogo nie przekona.
Broń nie zabija, ale bez broni byłoby jednak trudniej. Chcesz dać kałacha każdemu, kto chce?
Porównania do wody są jeszcze bardziej pozbawione logiki - bez wody nie da się żyć.
laynn

Postautor: laynn » 2020-07-14, 20:59

Ale broń sama z siebie nie zabije, to człowiek musi użyć broni. Ja Cie nie przekonuję, bo wiem, że Ty masz swoje poglądy. Również jak i Ty napisałem swoje zdanie, bo w świecie nic nie jest czarno-białe, a ty media społecznościowe od razu w czarnych barwach widzisz.
Ja nie napisałem, żeby dawać każdemu kałacha, to znowu Twoja nadinterpretacja.

W tym przypadku na fejsie podobno były ostrzeżenia, przed tą kobietą.
Ja córki (też ma 6lat) nie puszczam sam na plac zabaw, więc gdybym tą kobietę dostrzegł po przeczytaniu takich ostrzeżeń, pewnie bym córki pilnował. Owszem może nie dałbym rady jej obronić, ale może jednak?
No ale te złe media społecznościowe...zakazać ich. Dać alkohol, za to, który jest od początku świata, będzie lepiej.
To ostatnie zdanie o alkoholu z ironią napisałem. Jak Ty o kałachu.
laynn

Postautor: laynn » 2020-07-14, 20:59

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-07-14, 21:05

laynn, tylko przypadkiem nie przeceniaj moich wpływów, będziecie sobie dalej mogli pisać na fejsbuniu ;)
A ja dalej będę myślał swoje. I tyle.
laynn

Postautor: laynn » 2020-07-14, 21:23

W żaden sposób nie przeceniam wpływ takich domowych filozofów ;)
Czym się różni forum górskie, czy jakiekolwiek od fejsa? Też takie frazesy pierdolą niektórzy. Ale oni są lepsi. :o-o
Ostatnio zmieniony 2020-07-14, 21:30 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości