Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sucha Góra i Polana za Suchą , czyli Fasolowa rodzinka na dz

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Sucha Góra i Polana za Suchą , czyli Fasolowa rodzinka na dz

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2020-06-28, 23:07

Obrazek

Pogoda dzisiaj od rana była fajna , trzeba więc było ten fakt dobrze wykorzystać i wybrać się gdzieś we troje tj.ja ,żona i nasz 5 latek

Sucha Góra w Beskidzie Śląskim to taka niepozorna górka , poza szlakiem . Górka z , której bardzo łatwo i szybko można przejść obok na szczyt o nazwie Syberia :)
Górka można by rzec dla każdego będzie łatwa do zdobycia . Wystarczy się tylko przemóc przed strachem poza szlakowym

Byłem tam już wiele razy . Z reguły wybierałem opcję startu z Milówki , idąc wpierw na Syberie ,a dopiero potem na Suchą .
Tym razem z racji iż byłem z synem , wybrałem opcję pod niego :) Wystartowaliśmy od strony Szarego , z pewnej bocznej drogi , równolegle biegnącej tuż obok drogi ekspresowej .
Szczyt Suchej jest zarośnięty , więc widoki dla większości będą niezbyt zachęcające ...ale za to z tej Polany za Suchą , widoki są rewelacyjne . Dziś były można by rzec wymarzone . Chmury idealnie się wpasowały w kadry :)

Na polanie trawa ciut mokra , szło się więc było rozłożyć przy okazji z kocem i urządzić sobie piknik pod chmurką :) . Trochę też w gałę po graliśmy ...jak i trochę poszwendaliśmy się leśnymi mokro błotnistymi ścieżkami . Ścieżkami na których zostały napadnięte poziomki ...i pożarte :P

Fajnie było , tak "lajtowo" widokowo !

Jeszcze tam kiedyś wrócę zapewne .


Trochę zdjęć

...a tam potem pójdziemy
Obrazek
od góry ; Barania Góra , Wzniesienie Szare , ekspresówka i na dole droga którą przyjechaliśmy
Obrazek
z prawej przyjechaliśmy ...
Obrazek
nasz cel coraz bliżej ...
Obrazek
pogoda dopisuje , więc i widoki dzisiaj fajne
Obrazek
Obrazek
...nawet ten straszny Grojec gdzieś tam widać w oddali
Obrazek
Dawno już się tam nie kręciłem w okolicach Hali Radziechowskiej
Obrazek
gdzieś tam w tej leśnej gęstwinie czasie się Suchej szczyt !
Obrazek
Tymcio Wędrowniczek
Obrazek
a tędy dojdziemy na Syberie !
Obrazek
Tatuś ! Trawa jest za wysoka , pod pachy mnie łaskoczę :haha
Obrazek
Obrazek
Kawałek poniżej szczytu odkryliśmy z synem pewną dziką bazę ... Może to jakaś miejscówka aklimatyzacyjna przed ruszeniem na szczyt ...toż do szczytu jeszcze ze 100m!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W moich fotorelacjach często występują wszelkiej maści naczynia , także i teraz . W roli głównej patelnia !
Obrazek
Po aklimatyzacji ruszyłem z synem na szczyt , żona niestety z powodu temperatury +30'C wymiękła jeszcze przed bazą ...
Obrazek
Na mokro i w błocie , jakoś dotarliśmy na szczyt
Obrazek
potem mogliśmy już tylko świętować nasz sukces !
Obrazek
...ciesząc się jak dzieci
Obrazek
Spotkaliśmy po drodze Myszkę Mickey , tropiącej beskidzkie dinozaury :D
Obrazek
przyszła pora na zasłużoną przerwę na kocyku w Zygzaka McQuinna :D Co po jedliśmy i popiliśmy to już nasza tajemnica :P
Syn rzekł , żebyśmy zagrali w piłkę toż teren idealnie się do tego nadawał . Trawa miejscami po pas , krzywo jak diabli ... toż murawa idealna , a nawet lepsza od tej ze Stadionu Narodowego w Warszawie ... nawet jeden kibic był :D
Obrazek
Obrazek
Po meczu trochę znajomych z Kamesznicy po podglądałem ...co tam robią przy niedzieli
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na Żarku coraz wyżej się budują ...
Obrazek
Obrazek
zbliżenie na szczyt Baraniej ...
Obrazek
...i na Hale Radziechowską i okolice
Obrazek
Mała Barania i ...
Obrazek
raz jeszcze Grojec przeklęty
Obrazek
tam było nasze boisko
Obrazek
Baraniej nigdy za dużo
Obrazek
prawie jak na Hali Jaworowej ... drzewko :)
Obrazek
To My Zdobywcy !
Obrazek
Jakiem spoko ziomki , to też poszliśmy na poziomki ...
Obrazek
...taki widoki po drodze ...
Obrazek
Sucha Góra razy dwa na jednym zdjęciu ! tj. z lewej ta w Beskidzie Śląskim , z prawej ta w Żywieckim
Obrazek
Zabawa ... w chowanego
Obrazek
... nie tak dawno byłem na tej drugiej Suchej ...
Obrazek
trochę cienia , trochę lasu ... więcej błota
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Odnaleźliśmy kolejną bazę , gdzieś na zejściu w kierunku Nieledwi
Obrazek
...a po chwili poziomki były ... były dobre prosto z krzaczka !
Obrazek

No i żeby nie było standardy ISO GBG w postaci foto zboczenia kwiatkowego musiałem spełnić
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
... jak i zboczenia fotorobakowego
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakże zadowoleni , bo zdobyliśmy szczyt ! Mogliśmy pełni optymizmu na przyszłość ...wrócić do domu ,a po drodze w nagrodę jeszcze na lody :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-06-28, 23:10 przez FasolaNaSzlaku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-06-28, 23:15

Ładne, widokowe okolice :-) . W dodatku pogoda dziś całkiem przyzwoita, sporo lepiej niż wczoraj.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-06-29, 22:07

Fajnie spędzony dzień z Młodym.
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2020-06-30, 11:29

FasolaNaSzlaku pisze:Z reguły wybierałem opcję startu z Milówki , idąc wpierw na Syberie ,a dopiero potem na Suchą .



Można z Milówki też wejść na nieco wyższą Suchą górę i byłem pewny że o nią chodzi a tu nie ta Sucha Góra
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2020-06-30, 16:46

Gór Ski pisze:
FasolaNaSzlaku pisze:Z reguły wybierałem opcję startu z Milówki , idąc wpierw na Syberie ,a dopiero potem na Suchą .



Można z Milówki też wejść na nieco wyższą Suchą górę i byłem pewny że o nią chodzi a tu nie ta Sucha Góra


Na tej drugiej Suchej Górze w Beskidzie Żywieckim byłem także w czerwcu , ale trochę wcześniej :) robiąc wtedy pętle wokół Hali Boraczej . Z Milówki , przez Prusów - Hale Borucią - Dadoki - Polane Cukiernica - Suchą Górę - Milówka

Na pewnym zdjęciu z fotorelacji są nawet widoczne obie Suche Góry :)

Tera wybrałem Suchą ...ale w Beskidzie Śląskim

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości