Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-06-16, 08:43

Akurat z powyższych informacji tak naprawdę wynika, że turystycznie w ogóle nie można - z testem czy bez.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-16, 09:16




Takiej salmonelli to teraz smutno się robi …
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-06-16, 09:21

Dlaczego? Już nie będzie samotna.
Przecież to było do przewidzenia, jak się wesela mogą kończyć.
Ale ale, co ja tam wiem - suweren potrzebuje igrzysk, a wybory niedługo.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-16, 09:29

Prezes pisze:Dlaczego? Już nie będzie samotna.


Od lat była przyzwyczajona do najwyższego miejsca na podium.

Może się załamać.

Jak np. biskup Janiak podstępnie atakowany przez prymasa.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-06-16, 16:21

Wesela to jest w sumie małe miki.
W weekend jak się nic nie zmieni, mają się odbyć mecze - na niektórych może być po jakieś 10 tys. luda. Oczywiście wszyscy w będą maskach lub / i z zachowaniem dystansu społecznego :chil2

A napisałeś kiedyś dawno temu Dobromile taką relację "Nie płacz za nami, Słowacjo" czy jakoś tak. Prorok?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-16, 18:15

Napisałem. Dawno temu ...

Przestaję pisać relacje z Tatr Bielskich. Jeszcze jatki się na ulicach zaczną.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2020-06-17, 19:34

W jednym ze sklepów mojej sieci kasjerka zachorowała, objawy wskazywały na Covid, wynik dodatni.
Sanepid poprzez monitoring oglądał cały tydzień pracy przed pójściem na zwolnienie lekarskie czy osoba ta zachowywała środki ostrożności (tj maska, rękawiczki, dezynfekcja rąk).
Sklep w nocy przeszedł dezynfekcje (zgadnijcie ile taka usługa kosztuje :) ).

Najlepsze, że pracownica, oraz jej rodzina nie może zrobić zakupów w tymże mieście (średniej wielkości, otoczone wioskami), muszą jeździć poza miasto dokonywać zakupów.

Lepsze, sklep stracił masę obrotów, poprzez pomówienia choćby lokalnych dziennikarzy, którzy zadawali pytania, czemu jest otwarty.

Dziś wprost każdemu klientowi bez maski mówię, że go nie obsłużę, jeśli nie będzie miał maski/przyłbicy i mam do tego prawo i pozwolenie pracodawcy. Nie ze strachu przed chorobą, a kosztami dezynfekcji i ewentualnymi problemami związanymi z tolerancją w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-06-17, 20:04

Powinien być prawny zakaz obsługiwania klientów bez zakrytych twarzy. Bo teraz to każdy sobie rzepkę skrobie - klienci mają to w dupie, sklep nie chce stracić dochodu itp... No, ale jak ja mam wymagać tego od kupujących, skoro u mnie w robocie tylko ja noszę maseczkę??
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-06-17, 21:51

A nad morzem ludziom szyby wybijają, opony przebijają, bo rejestracja na S choć to SO...
Ciemnogród.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-06-19, 19:30

Pudelek pisze:Powinien być prawny zakaz obsługiwania klientów bez zakrytych twarzy.

Powinien być prawny zakaz wpuszczania klientów bez masek (co mi z zakazu obsługi, jak on wcześniej godzinę po sklepie łazi) i policjant przed sklepem z prawem natychmiastowego użycia pały w razie uporu.
Niestety dzisiaj mnie przycisnęło i musiałem się udać do sklepu. Jak widzę te zadowolone twarze bez śladu refleksji z maskami na brodzie/szyi to mogę tylko powtórzyć - znaczącą część naszego społeczeństwa tylko bat albo strach mobilizuje do przestrzegania prawa. Żaden tam rozsądek, wspólne dobro, odpowiedzialność za innych - takich pojęć typowy maskobrody nie przyswaja.
I niech mnie proszę nikt nie przekonuje, że cała ta masa ma przeciwwskazania zdrowotne do zasłaniania twarzy...
Ostatnio zmieniony 2020-06-19, 19:32 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-06-19, 23:51

Ja natomiast jestem zdumiony obserwacją, iż zdecydowana większość osób bez masek (w miejscach w których powinni mieć założone) to osoby starsze. Właśnie te z grupy największego ryzyka.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-06-20, 08:26

Bo dużo osób starszych rozumuje tak "na coś trzeba umrzeć, już bliżej niż dalej". Nie uwierzyłbym, gdybym sam tego tekstu kilkukrotnie nie usłyszał. Na argument, że mogą zarażać innych, są głusi.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-06-20, 10:19

Sebastian pisze:Bo dużo osób starszych rozumuje tak "na coś trzeba umrzeć, już bliżej niż dalej". ...

Na to bym nie wpadł :rol
Ale można by przekonywać, że im szybciej, tym mniej 13-tych emerytur zgarną :D
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-06-20, 12:00

Piotrek pisze:
Sebastian pisze:Bo dużo osób starszych rozumuje tak "na coś trzeba umrzeć, już bliżej niż dalej". ...

Na to bym nie wpadł :rol
Ale można by przekonywać, że im szybciej, tym mniej 13-tych emerytur zgarną :D
A tak w temacie tych trzynastek.Powiedziałbym co bardzo wielu emerytów myśli o tych 13-tkach ale wolę nie, po co mi ktoś znowu zarzuci że BIJĘ PIANĘ. :usm
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2020-06-20, 12:14

Mirek pisze:Powiedziałbym ...co... ale wolę nie, po co mi... ktoś znowu zarzuci że BIJĘ PIANĘ.


Właśnie została ubita :D
in omnia paratus...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości