Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-06-06, 23:00

Jestem prawie pewny że i prezydenckie, i kolejne parlamentarne PiS (niestety) wygra.
Partia ma wiernych i zdyscyplinowanych wyznawców, którzy na wybory chodzą i dają im zwycięstwo. Gdyby całość narodu, albo choćby z 80% wykazywało taką wyborczą sumienność PiS byłby w mniejszości.
A tak to cóż, jak zawsze frekwencja 50% z czego 30% to PiS. Czyli ... w skali kraju mniejszość nami rządzi, bo się połowie kraju dupy ruszyć nie chce raz na kilka lat.
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-06-06, 23:48

A ja sądzę że wyniki wyborów to nic pewnego,wystarczy posłuchać co ludzie mówią między sobą , co raz to więcej jest niezadowolonych i niepochlebnych zdań co do ekipy rządzącej.Nawet ci moi znajomi którzy do niedawna byli elektoratem pisu to wielu z nich zmieniło zdanie.Wynik wyborów to sprawa otwarta,a ostatnie teksty prezia tylko powiększyło grono niezadowolonych z rządów pisu.A % to bym nie operował, bo sondaże swoje a zycie swoje.Komorowski sam bardzo boleśnie się o tym przekonał.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-06-07, 11:00

Pudelek pisze:Z tych dzisiejszych przypadków połowa albo i większość to jedna kopalnia. Już to wielokrotnie pisałem - zróbmy testy w dowolnym wielkim zakładzie w Krakowie, W-wie, Łodzi, a wyniki będą podobne. Po prostu tyle jest wirusa w społeczeństwie. Niemal wszyscy przechodzą to bezobjawowo, wzrostu zgonów też nie ma.

Tak do końca nie wiemy, co by było w innych zakładach, bo nikt tego nie sprawdza.
Od czegoś jednak to testowanie w kopalniach się zaczęło. Myślę, że jednak dużo zależy od specyfiki pracy i kontaktów w danym miejscu pracy. Myślę również, że w kwestii kopalni coś jednak poszło nie tak, bo o ogniskach było wiadomo kilka tygodni temu, a dzisiaj tworzą się nowe, więc działania zapobiegawcze niestety wiele nie pomogły.

Faktycznie skutki tej ilości zakażeń nie są dramatyczne i wygląda to zgoła inaczej, niż np. we Włoszech (czytałem gdzieś o możliwej większej podatności ich populacji na ciężki przebieg zakażeń). Natomiast skutki statystyk dla nas wszystkich są i mogą być dalej przykre - ludziom z regionu odmawia się rezerwacji noclegu, Grecja wyznaczyła specjalne wymagania dla przybywających z Pyrzowic itp. To są oczywiście głupie zachowania i zagrania (do Balic mam np. prawie tak samo blisko), ale są faktem.
Ostatnio zmieniony 2020-06-07, 11:01 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-06-07, 12:00

Prezes pisze:Tak do końca nie wiemy, co by było w innych zakładach, bo nikt tego nie sprawdza.

przecież testowano już kilka dużych zakładów (meblarskie, produkujące mrożonki itp.), gdzie pojawił się wirus i właściwie w każdym liczba osób z wirusem szła w dziesiątki, a nawet w setki. Przy czym tak jak w kopalniach prawie nikt nie miał objawów. Kopalnie są większe i bez możliwości zachowywania dystansu (dodajmy do tego podejście przeciętnego górnika), więc i te zakażenia się ciągną i ciągną...

Prezes pisze:Natomiast skutki statystyk dla nas wszystkich są i mogą być dalej przykre - ludziom z regionu odmawia się rezerwacji noclegu, Grecja wyznaczyła specjalne wymagania dla przybywających z Pyrzowic itp. To są oczywiście głupie zachowania i zagrania (do Balic mam np. prawie tak samo blisko), ale są faktem.

działania Grecji i wielu ludzi w Polsce są tak samo głupie, jak polskiego rządu. No, ale ludzie ogólnie generalnie nie grzeszą inteligencją. Mnie - jak już pisałem - interesuje tylko jedno: kiedy otworzą granice. Bo jeśli w Polsce mamy najgorszą sytuację epidemiologiczną w tej części EU, a rząd pierdzieli, że on nie wie, czy otworzy, bo boi się napływu wirusa, to widać, że coś tu nie gra :rol

A jeśli chodzi o dyskryminowanie ludzi z regionu... W górach ktoś do mnie zagaduje, że na Śląsku to masa zakażeń i czy ja się nie boję... No to mówię, że nie, bo u mnie zakażeń jest po kilka, maksymalnie kilkanaście. Ale jak to? Przecież Śląsk... No tak - odpowiadam - ja mieszkam w centrum Śląska i zakażeń prawie nie mamy, bo wie pan, Śląsk to nie tylko Katowice i okolice, już w szkole o tym uczyli... Mina rozmówcy bezcenna :lol
A takie odmawianie ludziom rezerwacji tylko upewnia mnie w przekonaniu, że w Polsce urlopu spędzać nie należy, jesli tylko istnieje możliwość wyboru innego kraju! Bo nie dość, że pogoda kapryśna, to drogo, syfiato, a do tego debil pogania debila wśród osób z hotelarstwa czy gastronomii :rol

(czytałem gdzieś o możliwej większej podatności ich populacji na ciężki przebieg zakażeń)

często pojawiają się opinie, że to zasługa obowiązkowych szczepień na grypę, gruźlicę itp. Jak się popatrzy na Europę, to faktycznie kraje, gdzie te szczepienia trwały długo lub trwają, mają mniej ofiar śmiertelnych, bo organizmy ludzkie zostały w jakiś sposób lepiej wzmocnione.
Ostatnio zmieniony 2020-06-07, 12:01 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-06-07, 12:27

Pudelek pisze:przecież testowano już kilka dużych zakładów (meblarskie, produkujące mrożonki itp.), gdzie pojawił się wirus i właściwie w każdym liczba osób z wirusem szła w dziesiątki, a nawet w setki.

Nie no, dwa (chyba) zakłady poza kopalniami nie są jeszcze próbą pozwalającą na wyciąganie wniosków. Może być tak, jak piszesz, ale powtórzę - nikt tego póki co nie sprawdził. W niektórych kopalniach po badaniach przesiewowych były wykrywane pojedyncze przypadki, więc to nie jest reguła.

Pudelek pisze:Mnie - jak już pisałem - interesuje tylko jedno: kiedy otworzą granice.

Mam nadzieję, że do końca czerwca.
Egoistycznie interesuje mnie w zasadzie tylko granica słowacka, przynajmniej na razie.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-06-07, 19:00

I jak tak dziś mówiłem o wyborach, które trzeba będzie odwołać:

Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej: Obawiam się, że szczyt epidemii może nastąpić tuż przed albo w dniu wyborów, bo taki jest okres pojawiania się objawów koronawirusa
- powiedział, dodając, że może dojść do sytuacji, w której tuż przed wyborami okaże się, że nie będą one możliwe do przeprowadzenia "w sposób rutynowy, w lokalach wyborczych". -


mi to coraz bardziej pachnie kolejnym pisowskim spiskiem. Okaże się, że zwłaszcza mieszkańcy dużych miast będa musieli głosować korespondencyjnie, a prezes policzy głosy :rol . Pomijam fakt, że ów pan znowu straszył wariantem włoskim i hiszpańskim, naprawdę po kilku miesiącach staje się to nudne.

Prezes pisze:Egoistycznie interesuje mnie w zasadzie tylko granica słowacka, przynajmniej na razie.

Słowacy to są akurat najmniej chętni do otwierania polskiej granicy. Wcale im się nie dziwię.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-06-07, 20:06

Mirek pisze:A ja sądzę że wyniki wyborów to nic pewnego,wystarczy posłuchać co ludzie mówią między sobą , co raz to więcej jest niezadowolonych i niepochlebnych zdań co do ekipy rządzącej....

Ale to jeszcze nic nie znaczy. Oni by musieli sumienni iść na wybory o oddać głos. Jak nie pójdą, to ich niezadowolenie nic nie zmieni, bo zadowoleni (wierni PiS) pójdą i procentów nabiją.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-06-07, 20:16

Na ostatnich wyborach parlamentarnych frekwencja była wyższa niż zwykle, ludzie byli bardziej zmobilizowani. Na odbicie Senatu wystarczyło, bo tam się głosuje de facto za/przeciw, a nie na konkretną partię. To podobnie jak w wyborach prezydenckich. Naprawdę uważam, że jeśli nie dojdzie do fałszerstw to jest szansa Dudę pokonać. Bo nie głosujemy np. za Trzaskowskim, ale przeciwko Dudzie.

Swoją drogą od jakiegoś czasu niektórzy z nielicznych propisowych znajomych są tak zniesmaczeni Dudą, jego błazenadą i ogólnie zarządzaniem krajem w czasie epidemii, że za opozycją nie zagłosują, ale powiedzieli, że na wybory po prostu nie pójdą.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-07, 20:35

Potem się dowiedzą, że jednak byli.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-06-07, 20:36

Cóż, zobaczymy co będzie. Wg. mnie frekwencja ma decydujące znaczenie - taka jak zazwyczaj czyli w okolicach tych 50 % jest zbyt wątpliwa, by cokolwiek się zmieniło. To tylko połowa uprawnionych do głosowania, a jednocześnie w tej połowie jest prawie 100% popierających PiS (bo to sumienni wyborcy pod tym względem).
Gdyby więc frekwencja wynosiła te 80 czy nawet 90% to zwolennicy PiSu byli by marginesem, bo oni więcej niż obecnie mają raczej nie wyciągną.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-08, 07:11

Wiola - u Ciebie wszystko w porządku po wczorajszym wietrze ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-06-08, 09:41

Rząd nasz w swojej nieopisanej mądrości ogłosił wstrzymanie wydobycia w 12 kopalniach od jutra.
Jak zwykle błyskawicznie i racjonalnie reagując na zagrożenia.

Nie było przecież powodu do takiego ruchu kilka tygodni temu, kiedy zaczęło masowo przybywać wykrytych zakażeń w górnictwie.

Jak zwykle jestem zbudowany.

EDIT
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... #s=BoxMMt1

Idziemy na majstra!
Ostatnio zmieniony 2020-06-08, 11:57 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-06-08, 11:57

Spoko spoko, węgla mamy w zapasie.A jak się będzie kończył znowu przypłynie z drugiego końca odpowiedni statek. :DD
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-06-08, 12:10

Reakcja poniewczasie.
A górnicy dostaną 100% postojowego. Zawsze są równi i równiejsi.
Ostatnio zmieniony 2020-06-08, 12:15 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-08, 12:16

Sebastian pisze:Zawsze są równi i równiejsi.


Albo mniej lub bardziej potrzebni "politycznie".
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości