Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-05-11, 15:06

Ja mam akurat teraz spokój w domu, bo Ukochana już normalnie pracuje.

Pytanie jest, jak tak sobie będziemy pracować zdalnie, to kiedy przestana płacić. U nas dzisiaj przyszło info, że premie za I kwartał będą wypłacane później. Czyli firma zaczyna oszczędzać.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-05-11, 15:34

U nas premii za pierwszy kwartał nie będzie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-05-11, 15:39

Poważnie z powodu zakażeń w kopalniach znowu w firmach wysyłają ludzi do pracy zdalnej? To jest już ewidentny objaw paniki.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-05-11, 15:44

Owszem objaw paniki. Mnie telefon od kierownika rozśmieszył. Powiedziałem, że mam poprzez internet kontakt. Ale to się nie liczy :D
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-05-11, 15:49

To jest objaw prewencji, czy też dmuchania na zimne. Kopalnia to nie jest środowisko zamknięte i dopiero za tydzień / dwa okaże się, jak te przypadki przekładają się na resztę populacji.

Co mnie zachwyca w tej sytuacji, to konsekwencja działań władz, które biegały z mandatami za biegaczami i rowerzystami, gadały przez głośniki radiowozów "zostań w domu" czy jakoś podobnie (czułem się jak pod okupacją) jednocześnie utrzymując przez parę tygodni możliwość prawie normalnego funkcjonowania zakładów, w których ze względu na specyfikę pracy musiało się skończyć tak, jak się skończyło.
A, o fryzjerach bym zapomniał. W porównaniu do kopalni taki fryzjer jest zapewne straszliwym zagrożeniem.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-05-11, 15:49

Mnie się coś obiło o uszy, że ci idioci chcą zamknąć Śląsk z powodu kopalni/pandemi ...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-05-11, 16:01

Adrian pisze:Mnie się coś obiło o uszy, że ci idioci chcą zamknąć Śląsk z powodu kopalni/pandemi ...


Już dawno to przewidziano...

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4823880 ... zpospolita
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-05-11, 16:03

Jeśli będą zamykać Śląsk, to mieszkańcy Wrocławia się zmartwią, a ci z Sosnowca ucieszą... A w Bielsku-Białej ustanowią strefę "czystą" i "brudną"...

Prezes pisze:To jest objaw prewencji, czy też dmuchania na zimne.

to należałoby w ogóle nie wychodzić z domów w całym kraju. Bo przecież nie wiadomo gdzie taki górnik pojedzie, może np. odwiedzić rodzinę pod Białymstokiem i zarazić pół Polski... O górach nie wspominając, tam to górnik obok górnika. Sorry, ale akurat takie zachowanie to nie żadna prewencja tylko czysta histeria podobna do tej, kiedy kazano lekarzom i pielęgniarkom spieprzać ze sklepów, bo jeszcze kogoś zarażą.
Ostatnio zmieniony 2020-05-11, 16:20 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-05-11, 16:09

Pudelek, to się tak fajnie pisze i odważnie myśli, jak chodzi tylko o Twoje (czy moje) zdrowie. Jak musisz podejmować decyzje mające choćby potencjalnie znaczenie dla bezpieczeństwa większej grupy osób, to jednak człowiek zaczyna inaczej kombinować.

Pudelek pisze:czysta histeria podobna do tej, kiedy kazano lekarzom i pielęgniarkom spieprzać ze sklepów, bo jeszcze kogoś zarażą

Nie do końca, bo (jeszcze) nikt tego nie robił, albo nie wiadomo - ale owszem, sądzę, że może dojść i do tego. Bo gdy rozum śpi...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-05-11, 16:12

Prezes pisze:Nie do końca, bo (jeszcze) nikt tego nie robił, albo nie wiadomo - ale owszem, sądzę, że może dojść i do tego. Bo gdy rozum śpi...

doczytaj sobie uważnie doniesienia medialne, już to robiono.

Prezes pisze:Jak musisz podejmować decyzje mające choćby potencjalnie znaczenie dla bezpieczeństwa większej grupy osób, to jednak człowiek zaczyna inaczej kombinować.

najlepiej zamknąć zakład albo firmę i wtedy będzie najbezpieczniej.

PS>Podejrzewam, że jakby robić takie masowe badanie jak obecnie w kopalniach w innych rejonach Polski to wyniki byłyby całkiem zbliżone. Ale tam testów nie ma, więc nie ma masowych zachorowań. Istotne będzie to, czy w woj. śląskim zwiększy się mocno liczba zgonów. Jeśli nie to podobną sytuację mamy pewnie w całej Polsce, tylko, że nie jest ona wykryta.
Ostatnio zmieniony 2020-05-11, 16:20 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-05-11, 16:22

Pudelek pisze:doczytaj sobie uważnie doniesienia medialne, już to robiono

Wobec górników? Bo o służbie zdrowia wiem.

Pudelek pisze:najlepiej zamknąć zakład albo firmę i wtedy będzie najbezpieczniej.

W niektórych przypadkach tak (ale nie na długo i wcale nie jestem za tym, żeby zamykać na ślepo). W innych technologicznie do końca się nie da, ale ograniczyć robotę i minimalizować ryzyko jak najbardziej. Wiem, górnik nie może pracować w home office. Ale produkcję i liczbę ludzi w robocie można było ograniczyć sporo wcześniej.

Czego być może zaczynamy się dowiadywać przy okazji (bo to jest pierwsza w Polsce próba przesiewowa o takiej skali) to dużo większy, niż sądzono % przypadków bezobjawowych.
Ostatnio zmieniony 2020-05-11, 16:24 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-05-11, 16:27

Prezes pisze:Wobec górników? Bo o służbie zdrowia wiem.

na górników jeszcze za wcześnie.

Prezes pisze:W niektórych przypadkach tak (ale nie na długo i wcale nie jestem za tym, żeby zamykać na ślepo)

to była ironia, ale jeśli szef rzeczywiście wydzwania do pracowników, czy mieli kontakt z górnikiem, to może powinien dać sobie spokój z prowadzeniem firmy i zacząć np. pasać owce?? Gdyby zrobiono masowe testy np. w hucie albo Biedronce to wtedy pytałby czy laynn zna jakiegoś hutnika albo sprzedawcę?

Czego być może zaczynamy się dowiadywać przy okazji (bo to jest pierwsza w Polsce próba przesiewowa o takiej skali) to dużo większy, niż sądzono % przypadków bezobjawowych.

przecież non stop są informacje z innych krajów o bardzo wysokiej liczbie przypadków bezobjawowych, których może być nawet 90%, więc mogli o tym nie wiedzieć chyba tylko w polskim rządzie. Tylko co z tego wynika? Nic. Albo testy albo całkowita izolacja i upadek społeczeństwa. Nie grozi nam raczej ani jedno ani drugie, tym bardziej, że jak na razie nie zanotowano skoku zgonów w woj. śląskim. Górnicy zarażają pewno już od dawna, a nie od tygodnia czy dwóch, więc byłoby to widać w statystykach. Taka może być po prostu rzeczywista skala tej epidemii.[/quote]
Ostatnio zmieniony 2020-05-11, 16:30 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-05-11, 16:33

Nie znam sytuacji, kontekstu rozmowy i konkretnego szefa więc się nie odniosę.
Twierdzę natomiast, że to naprawdę nie są łatwe sprawy i de facto wybór między samymi złymi decyzjami, więc mogę zrozumieć nawet tego rodzaju pytania, skoro np. ludzi wracających zza granicy kierujemy na kwarantannę.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-05-11, 16:58

Dobromił pisze:
Adrian pisze:Mnie się coś obiło o uszy, że ci idioci chcą zamknąć Śląsk z powodu kopalni/pandemi ...


Już dawno to przewidziano...

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4823880 ... zpospolita


Przerażająca wizja, którą już trochę mamy ... :(
laynn

Postautor: laynn » 2020-05-11, 16:59

Kierownik dostał odgórnie takie polecenie. Akurat mój kierownik jest normalny, ale w takiej a nie innej pracy trzeba się stosować do pewnych nakazów. Więc od niego się odczepcie ;)
Choć to parodia, bo klientów nie pytamy, czy są górnikami, a Ci też robią u nas zakupy. Lepsza panika to jest u Sprocketa. On pewnie wita górników zza swego biurka :D

Nie lubię powtarzać fejsa, ale przeczytałem fajne pytanie? Czemu fryzjer nie może przyjąć klienta, który chodzi do biedronki i innych sklepów? (W skrócie).
Ostatnio zmieniony 2020-05-11, 17:00 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości