Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Piwo...

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-05-08, 10:38

Ostatnio nabyłem w Żabce Króla Piw ("King of Beers") - Budweiser. Taki napis wzmaga oczekiwania - 2 łyki i do wylania. Podobnie było niedawno z czeskim imiennikiem. A kiedyś mi smakował...
Tracę smak... To podobno jeden z objawów jakiejś choroby ;)
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
laynn

Postautor: laynn » 2020-05-08, 17:39

kristoff73, nie tracisz smaku. Gdybyś go stracił, wypił byś te siki ;)
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-05-18, 22:05

W minioną sobotę, po długim spacerze na trasie pozbawionej sklepów, pojawiłem się przy stacji Dąbrowa Górnicza Sikorka - i sklep był otwarty! Chciało mi się pić, najlepsze, co zobaczyłem w sklepie, to: Kasztelan i Perła. To pierwsze piwo - dwa łyki i poszło w trawnik, drugie - o dziwo - wypiłem całe. Przez kilka lat było to moje ulubione piwo (dawno temu) i coś z tego zostało...
Dziś w schronisku na Błatniej zapytałem o piwo - były tylko: Żywiec, Tyskie, Kasztelan... Na szczęście, miałem swoje - z... Żywca (Porter) - i to jest jedyne piwo z tego kombinatu, po które warto regularnie sięgać. Kilka innych - w sytuacjach awaryjnych :-) I taka też się dziś zdarzyła ;)
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-05-18, 22:21

Perły to ja ostatnio walę całymi sznurami... bo jak człowiek w domu siedzi to głupieje... Perła dobra.
No a z żywca ostatnio jakieś Ipa kupiłem, pierwsze odczyucia były fajne, takie z posmakiem dzikiej róży (?) ale w połowie butelki już nie byłem tak zachwycony.

Kasztelan był fajny, jak wchodził na rynek.... teraz to nie da się tego pić... To znaczy na upartego się da, ale przyjemności to z tego nie ma.
Ostatnio zmieniony 2020-05-18, 22:23 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-05-18, 23:49

kristoff73 pisze:i to jest jedyne piwo z tego kombinatu, po które warto regularnie sięgać.

APA, IPA, Amerykańska Pszenica, Pszeniczna IPA, cała gama piw z browaru w Cieszynie - to są wszystko piwa "z tego kombinatu". Koncernową konkurencję wyprzedzają o kilka długości, a wszyscy patrzą na Żywca przez popłuczyny głównego produktu lagerowego...
Ostatnio zmieniony 2020-05-18, 23:50 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-05-19, 19:25

APA, IPA, Amerykańska Pszenica, Pszeniczna IPA, cała gama piw z browaru w Cieszynie - to są wszystko piwa "z tego kombinatu". Koncernową konkurencję wyprzedzają o kilka długości, a wszyscy patrzą na Żywca przez popłuczyny głównego produktu lagerowego...


Nie znam się na piwach, piszę jedynie o tym, co mi smakuje a co nie. To, że jakiś kombinat wypuścił piwa typu APA czy IPA, nie stawia go z automatu wyżej od kombinatu, który zrobił bardzo dobre piwo pszeniczne. A Cieszyn to osobna bajka, dużo ciekawsza :usmi
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-05-19, 22:43

Cieszyn to żywiecki kombinat, a nie żadna osobna bajka. Właścicielem jest Żywiec, więc jeśli chcą, to potrafią zrobić dobre piwo. To tak jakby się upierać, że Skoda to nie Volkswagen, bo się inaczej nazywa.

A tak z ciekawości, który to kombinat wypuścił bardzo dobre piwo pszeniczne w Polsce?
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-05-20, 17:13

Cieszyn to żywiecki kombinat, a nie żadna osobna bajka


Jeżeli piję piwo z Cieszyna i ono mi smakuje, to punkty zbiera browar cieszyński. I tylko on :usmi

Ostatnio to przypadło mi do gustu:

https://www.browarcieszyn.pl/nasze-piwo/hop-na-kawke

który to kombinat wypuścił bardzo dobre piwo pszeniczne w Polsce?


https://www.portalspozywczy.pl/alkohole ... 64314.html
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-05-20, 18:48

kristoff73 pisze:to punkty zbiera browar cieszyński.

czyli Żywiec i Heineken. Brawo Ty :ok

kristoff73 pisze:https://www.portalspozywc...018,164314.html

ale ono Ci smakuje czy uważasz, że jest bardzo dobre, bo je nagrodzono? Do takich konkursów podchodzę z dużą rezerwą, kiedyś i Tyskie je wygrywało... Co innego mniejsze konkursy, gdzie decydują sami piwosze.

Okocim faktycznie ma nawet niezłą tą pszenicę. Ale to jeden rodzynek wśród jego produktów. Żywiec ma więcej ciekawych propozycji, choć dla odmiany nie ma takiego odpowiednika, bo jednak Amerykańska Pszenica to nie Hefeweizen.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-05-20, 19:20

czyli Żywiec i Heineken. Brawo Ty :ok

Nie napiszę, że zacząłem podejrzewać, że masz udziały w tej grupie, bo ta myśl pojawiła się już znacznie wcześniej... ;)

ono Ci smakuje czy uważasz, że jest bardzo dobre, bo je nagrodzono?


Najpierw mi, rzecz jasna, bardzo posmakowało, a po pewnym czasie dowiedziałem się o nagrodach. Od dawna nie piłem. Btw - Brzesko nie potrafi (lub nie chce) nagłaśniać swoich sukcesów. Gdyby Harnaś coś wygrał, pewnie byłoby inaczej...

Wejdźmy na wyższy poziom :-) :

oto, co ostatnio mi podeszło:

https://www.polskikraft.pl/piwo/nepomuc ... e-fog_8689

https://www.polskikraft.pl/piwo/trzech- ... iokio_9154

https://www.polskikraft.pl/piwo/pinta-p ... n-ipa_9105

Piwa te kupiłem w tyskim Leclercu (!) i wypiłem w tyskim lesie (!!! :-) )
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-05-20, 19:49

kristoff73 pisze:Nie napiszę, że zacząłem podejrzewać, że masz udziały w tej grupie, bo ta myśl pojawiła się już znacznie wcześniej...

niestety nie posiadam, a szkoda ;) Natomiast doceniam, że Żywiec jako pierwszy zaczął coś robić aby wyrwać się ze szponów eurolagera wśród polskich koncerniaków. Kompania i Okocim nie mają takiego odpowiednika jak np. browar w Cieszynie.

kristoff73 pisze:oto, co ostatnio mi podeszło:

nie piłem. Tego pierwszego browaru nawet nie kojarzę. Najbardziej ciekawie wygląda mi na Pinta!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-05-20, 21:08

Pudelek pisze: Najbardziej ciekawie wygląda mi na Pinta!


Pinta to jest najlepszy polski browar. Polecam "Imperium Atakuje" i wiele innych.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-05-20, 21:09

Dzisiaj wziąłem żywce, z każdego po jednym. Apa, Ipa, Białe, belgijskie... no i najlepiej to jednak mi smakuje 0.0. Teraz jadę z białym Ż, ale że to już któreś z kolei, to chyba ciężko o jakieś obiektywne opinie. Na szczęście to już ostatnie, jakie miałem w lodówce.
Jeszcze jakiś Miłosław się trafił, ale szału nie było.

Od jutra nie piję. :o-o
Ostatnio zmieniony 2020-05-20, 21:09 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-05-20, 21:31

sokół pisze:Dzisiaj wziąłem żywce, z każdego po jednym. Apa, Ipa, Białe, belgijskie... no i najlepiej to jednak mi smakuje 0.0. Teraz jadę z białym Ż, ale że to już któreś z kolei, to chyba ciężko o jakieś obiektywne opinie. Na szczęście to już ostatnie, jakie miałem w lodówce.
Jeszcze jakiś Miłosław się trafił, ale szału nie było.

Od jutra nie piję. :o-o


IPA 0.0 jest fajna, ale jest Żywiec białe 0.0 tylko to białe jakieś tam, nie pamiętam co tam było dopisane :lol ale było lepsze od zwykłego ;)
Zateckie 0.0 jest fajne i jeszcze z Lidla jakieś niemieckie w butelkach 0.3 l fajne klasyczne piwko oczywiście 0.0
I proszę po mnie nie krzyczeć i nie wytykać że te piwa 0.0 to są do dupy i w ogóle ;)
Pije tylko takie ...
Właściwie to chyba spróbowałem już wszystkich 0.0 jak ktoś wie o jakimś, to chętnie sprawdzę nowości :D
laynn

Postautor: laynn » 2020-05-20, 21:36

W Austrii piłem przepyszne piwo 0.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-05-20, 21:45 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości