Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-22, 15:56

Piotrze !

Są tacy dla których palenie traw ( z żywą zawartością) jest pozytywne przyrodniczo. Więc i palenie cennych przyrodniczo mokradeł może być uznane za przydatne. A Ty jesteś wróg ludu i Ojczyzny !
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-22, 17:22

Rapitołzy i innych płazów, gadów, ptaków i ssaków byłoby mi żal, ale warto poświęcić kleszcze i inne pijawki, np. komarzyce i im podobne owady. Nie mylić z pożytecznymi i pracowitymi mrówkami i pszczołami. Rolnicy z dziada-pradziada wypalali trawy wczesną wiosną - tradycja (UE chyba zakazała dopłatami). Komuś wymknęło się spod kontroli (jak przy degustacji) i poszło hen - znam takie przypadki. :zol
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-04-22, 19:33

widziałem Policję jak zatrzymywali auta.


Laynn, widzę, że masz spory szacunek do tej instytucji. Szanuję to, ale nie rozumiem... :-)

Ogólnie na temat ciekawego sporu, który tu się toczył. Każdy ma swoje racje i przy nich pozostanie, a z mojej strony tylko tyle - nie chciałbym żyć w kraju, w którym decyzje podejmują Włodarz i Buba...
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-22, 19:59

buba i włodarz - :ok
Nie chcem, ale muszem żyć w tej krainie. Ostatnio mi się podoba, ciekawiej się tu robi, lecz nie dla mnie polityka. Mały żuczek z prowincji lubiący mokradła i ostępy leśne pozdrawia wielkich tego świata.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-04-22, 19:59

kristoff73 pisze:
Ogólnie na temat ciekawego sporu, który tu się toczył. Każdy ma swoje racje i przy nich pozostanie, a z mojej strony tylko tyle - nie chciałbym żyć w kraju, w którym decyzje podejmują Włodarz i Buba...


Nie uczestniczyłem w dyskusji, ale czytałem z zainteresowaniem. Też bardziej do mnie przemawiają racje Prezesa. A tak nawiasem mówiąc, to może wypadałoby zmienić ten nick?
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-04-22, 20:03

może wypadałoby zmienić ten nick


Zakładam, że to pytanie do Prezesa? ;) faktem jest, że to jedyny Prezes, z którym zgadzam się może nie zawsze, ale dość często :-)
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-22, 20:11

kristoff73 pisze:Laynn, widzę, że masz spory szacunek do tej instytucji. Szanuję to, ale nie rozumiem..

Chodzi o dużą literę? Chyba przyzwyczajenie. Choć wiesz, wszędzie są i ludzie normalni i dzbany. Jak pracowałem jako przedstawiciel handlowy, to kilka w roku mnie zatrzymywali i nigdy wielkich problemów nie robili. A że teraz nagle jest taki narost złych policjantów...takie czasy. Politycy to...oj mam do nich wiele wulgarnych określeń. Ale i ludzie też nie lepsi. Widziałem też fajne zachowania Policji :
https://youtu.be/lmJxsrnI4OM
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-22, 20:12

Ten Prezes jest prezesem AGC.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-22, 20:13

Trzeci dzień wolności i trzeci spacer.
Dziękuję Ci rządzie :P
Kurde, nie mam tylko czasu zdjęć wywoływać. Zna ktoś jak wydłużyć dobę? :D
Ostatnio zmieniony 2020-04-22, 20:14 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
włodarz
Posty: 2715
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2020-04-22, 20:45

kristoff73 pisze:a z mojej strony tylko tyle - nie chciałbym żyć w kraju, w którym decyzje podejmują Włodarz i Buba...

No cóż. Możesz spać spokojnie, włodarz nie będzie rządził w tym kraju. Chciałbym tylko zwrócić Twoją uwagę, że Szwecja nie zamknęła gospodarki na kłódkę a mimo to ludzie nie umierają tam milionami.
Kiedy skończy się pandemia zobaczymy który sposób radzenia sobie z nią był lepszy.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-22, 20:55

Dobromił pisze:Ten Prezes jest prezesem AGC.

GAC, jeśli już.
Geriatric Alpine Club.

Zostaniesz karnie relegowany za pomyłkę w nazwie klubu.
Ale składki będziemy naliczać.

PS
Nicka nie zmienię, znam wielu porządnych prezesów.
Ostatnio zmieniony 2020-04-22, 20:58 przez Prezes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-22, 20:57

Oddal się.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-04-22, 21:25

Chciałbym tylko zwrócić Twoją uwagę, że Szwecja nie zamknęła gospodarki na kłódkę a mimo to ludzie nie umierają tam milionami.


Dokładnie śledzę dane z różnych krajów. Wyciągam inne wnioski. Ale nie będę analizować ilości chorych czy zmarłych i wskaźników ekonomicznych po to, by ocenić, kto sobie lepiej poradził.
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-22, 22:06

Dobromił pisze:Ten Prezes jest prezesem AGC.
Przez grzeczność nie podam pełnej nazwy, a kilka mam w zanadrzu. ;)
Prezes pisze:GAC, jeśli już.
A może KAC?
Słysząc słowo działacz, to wiecie co... Poglądów nie zmieniam, o czym pisałem z odrobiną humoru - http://forum.gory-szlaki.pl/viewtopic.p ... 1&p=268748

Nawet nie wiem, kto jest moim lekarzem pierwszego kontaktu i w której przychodni? Może już dawno odszedł?
Gdy dotrze do mnie wirus, to się z nim rozprawię i nawet nie będę o tym wiedział. Włączcie pozytywne myślenie.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-04-22, 22:12

AGC

Ale Głupi Ceper! :o-o :o-o

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości