Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-04-17, 14:07

Mnie raczej graniczne szlaki nie grożą. W sumie nie spodziewałbym się zwiększonej ilości kontroli.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-17, 14:57

Wszystko zależy od tego co napiszą w rozporządzeniu. Jeśli znowu będzie tam mowa o jakimś "krótkim pobycie relaksacyjnym", to pan policjant ponownie będzie mógł decydować, czy miałeś prawo oddalić się tak daleko od domu czy nie. W takiej sytuacji powinien być raczej zniesiony zakaz poruszania się poza wyjątkami, a nie takie duperele... Bo ja się nie obawiam kontroli na szlaku (Straż Leśna raczej nie będzie się czepiać po zniesienia zakazu), ale po drodze - a dojechać muszę. A inna sprawa - ciekawe jak długo będą utrzymywać idiotyczny nakaz odległości 2 metrów dla osób mieszkających w jednym domu????

Jak wczoraj biegałem to na polach ludzie bez maseczek. I słusznie, kogo tam mają zarazić? Natomiast od kierownika rano słyszałem, że policja już poluje - mandaty otrzymały m.in. pracownicy remontujący myjnię, mimo, iż przepis mówi wyraźnie, że w miejscu pracy nie są one wymagane, jeśli nie mamy kontaktu z klientem! Złote żniwa dla gliniarzy szybko nie miną :zly
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-04-17, 15:00

Chodziło mi o brak zwiększonych kontroli Straży Granicznej. Co będzie wewnątrz Polski to się okaże.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-17, 15:25

Mieliśmy jakiś czas temu paradoks, że hotele formalnie nie były zamknięte, ale i tak człowiek nie mógł z nich skorzystać, bo był zakaz poruszania się.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-04-17, 16:42

Uważam, że maseczka jest jak najbardziej wskazana do sklepów, autobusów, targów, centrów miast, innych miejsc gdzie ludzi jest więcej.


Ja też.

Potem poszedłem biegać. Wystartowałem w maseczce


Podziwiam :! Dla mnie nawet nie ma czegoś takiego jak "spacer w maseczce" - w niej są "przejścia" (albo przejazd) do miejsc, skąd zaczyna się spacer :-)

Kristoff poza tym to przed Covidem ochroni Cię może ta najlepsza maseczka,


Znaju :usmi Będę starać się możliwie krótko mieć ją na gębie.

A ja z doświadczenia mogę powiedzieć, że odkąd jest koronawirus, to zgonów jest tyle samo a nawet mniej


A ja będę szukać danych statystycznych dotyczących osób zmarłych w każdym kolejnym miesiącu, bo nie tylko Covid...
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-17, 17:06

Pudelek pisze:policja już poluje - mandaty otrzymały m.in. pracownicy remontujący myjnię, mimo, iż przepis mówi wyraźnie, że w miejscu pracy nie są one wymagane, jeśli nie mamy kontaktu z klientem!

U mnie w firmie zastanawiano się, czy skoro mamy przyłbice, to musimy nosić maseczki. I tak, jeśli masz kontakt z klientem, chyba, że jest jeszcze zabezpieczenie, np takie pleksy jak na kasach.
Cytat:
obowiązek noszenia maski ochronnej na terenie hali sprzedaży u osób wykonujących
czynności służbowe polegające na obsłudze klientów lub interesantów. Możliwe jest stosowane
samej przyłbicy ochronnej bez maski wyłącznie wtedy, kiedy istnieje dodatkowa przegroda
oddzielająca klienta od pracownika we wszystkich punktach kasowych, sprzedaży i obsługi w
sklepie.
W celu podniesienia bezpieczeństwa, możliwe jest równolegle noszenie maseczki oraz
przyłbicy.

To akurat cytat z naszego wewnętrznego rozporządzenia.
Druga sprawa, nie stosowanie się do tych zaleceń, jest u nas ciężkim naruszeniem dyscyplinarnym.

Więc pewnie o to chodzi.

Wiecie, ja rozumiem, że ktoś kto się stawia policji, drze się, podaje fałszywe dane itp dostaje mandat czy też karę adm (inna sprawa wprowadzenie tejże kary, ale to temat na inną dyskusję), ale karanie za wprowadzenie nie dość jasnych wytycznych to jest kpina. Nie można dać pierwszy raz upomnienia? I dopiero za niestosowanie się dać mandat, karę?...ech.
Oj policja straci na szacunku.
Ostatnio zmieniony 2020-04-17, 17:12 przez laynn, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-17, 17:26

kristoff73 pisze:
Też dzisiaj się zastanawiałem czy iść na szlaki graniczne czy lepiej nie?


Dla mieszkańca Cieszyna to zasadne pytanie, podobnie jak dla mieszkańców Sosnowca i Katowic :-)


Oj Ty ! Na tym drugim pograniczu niestety nie ma gór, co najwyżej wysoki Płot i drut kolczasty :P
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-17, 17:27

laynn pisze:Oj policja straci na szacunku.


Niewdzięczna jest praca policjanta....

https://www.youtube.com/watch?v=7G3cN6Bdn_8

...szkoda, że dopiero dziś to zauważyłeś.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-17, 17:37

telefon 110 pisze:
laynn pisze:Oj policja straci na szacunku.


Niewdzięczna jest praca policjanta....

https://www.youtube.com/watch?v=7G3cN6Bdn_8

...szkoda, że dopiero dziś to zauważyłeś.


Ogólnie poza Warszawą, było już chyba nieźle :-/
A teraz, wszystkie te filmiki znowu ich pogrążają i to wszystko przez ciuli, którzy się wczuwają w Strażnik Teksasu, bo im żona w domu nie dała, a dzieci nie trawią starego psa :lol
włodarz
Posty: 2714
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2020-04-17, 17:41

Jak Was wystraszyli tym koronawirusem. Zmarło 300 osób i to ma być powód by wziąć za twarz cały naród? W tym samym czasie z innych powodów zmarło w Polsce statystycznie 50 000 ludzi. Ale o tym nie bębnią na okrągło w telewizji.
Ktoś tu cały świat w wała robi a Wy o maseczkach i spacerkach do lasu.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-17, 17:43

Jestem gotów na wiele wyrzeczeń, jeśli policyjny survival dotknie rozbestwione społeczeństwo w równym stopni. Miałem w planach przeróżne atrakcje, np. obóz odchudzający, obóz survivalowy, wyciszenie od cywilizacji w Tyńcu, obóz pokory (pozbyć się grzechu pychy), tygodniowy pobyt w więzieniu (turystyczny, płatny) i wiele podobnych. Ilu pogan zaoszczędzę dzięki dobrej zmianie, jednocześnie wielu z Was, bo chyba preferujecie podobną turystykę. Jest dobrze, zaś będzie jeszcze lepiej. Trzymam kciuki za dobrą zmianę. :ok
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-17, 17:44

laynn pisze:Wiecie, ja rozumiem, że ktoś kto się stawia policji, drze się, podaje fałszywe dane itp dostaje mandat czy też karę adm (inna sprawa wprowadzenie tejże kary, ale to temat na inną dyskusję), ale karanie za wprowadzenie nie dość jasnych wytycznych to jest kpina. Nie można dać pierwszy raz upomnienia? I dopiero za niestosowanie się dać mandat, karę?...ech.

Generalnie pokazywanie służbom, "co to ja nie mogę i kim nie jestem" się nigdy nie opłaca.
Normalna, spokojna rozmowa pomaga prawie zawsze.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-17, 17:47

włodarz pisze:Jak Was wystraszyli tym koronawirusem. Zmarło 300 osób i to ma być powód by wziąć za twarz cały naród? W tym samym czasie z innych powodów zmarło w Polsce statystycznie 50 000 ludzi. Ale o tym nie bębnią na okrągło w telewizji.
Ktoś tu cały świat w wała robi a Wy o maseczkach i spacerkach do lasu.


W wała? Tylko ci którzy dają się w niego robić, wiadomo że umieralność jest mała, na wszystkie inne choroby umiera o wiele więcej ludzi co dnai, to akurat wiem na bank!
Noszenie maseczek to przymus do którego trzeba się stosować, a zakaz wejścia do lasów mnie osobiście boli bardziej niż sama śmierć.
Może już się przyzwyczaiłem i dla tego ...
A ten temat jest właśnie po to, żeby sobie popierd..ić o całym tym syfie który ma miejsce :D
A za każdą wielką rozdmuchaną aferą zawsze coś się kryje ... Teoria spisku :zso
Ostatnio zmieniony 2020-04-17, 17:50 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-17, 17:49

laynn pisze:Wiecie, ja rozumiem, że ktoś kto się stawia policji, drze się, podaje fałszywe dane itp dostaje mandat czy też karę adm (inna sprawa wprowadzenie tejże kary, ale to temat na inną dyskusję), ale karanie za wprowadzenie nie dość jasnych wytycznych to jest kpina.

moim zdaniem tu sprawa jest jasna jak słońce - nie masz kontaktu z klientem, nie musisz nosić maseczek. Inna kwestia jest taka, że:
1) większość ludzi nie czyta przepisów
2) przepisy są tak pogmatwane, że za każdym razem trzeba zaglądać też do innych przepisów, np. ja dziś usiłowałem się dowiedzieć, czy jak stoję z kumplem na polnej drodze to jest to zgromadzenie czy też nie?

PiS zostawił pewną furtkę: nie musisz nosić maseczki, jeśli przyczyny zdrowotne nie pozwalają. Właściwie są to baaardzo szerokie wrota, zwłaszcza, że nie musimy przedstawiać żadnego lekarskiego zaświadczenia. Oczywiście można sobie wyobrazić kłótnie z policją, ale już mam sporo sygnałów od rodziny i znajomych, że oni w maseczce po jakimś czasie nie potrafią oddychać, kaszlą, pocą się, ogólnie brakuje tlenu. Sam kiedyś biegałem w zawodach w masce, to prawie się w pewnym momencie udusiłem :D Wyciągnij laynn jakiś papierek na którąś z chorób i możesz lać na maseczkę, oczywiście dopóki nie zmienią przepisu.

Adrian pisze:Ogólnie poza Warszawą, było już chyba nieźle

telefon jak zwykle w formie - "a za Tuska" i filmik z 2011 roku :lol

Jak Was wystraszyli tym koronawirusem.

chyba pomyliłeś adresatów :P Przecież zdecydowana większość rozmówców tego forum jest przeciwko tej histerii i panice!
Ostatnio zmieniony 2020-04-17, 18:07 przez Pudelek, łącznie zmieniany 4 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-17, 17:50

Adrian pisze:A teraz, wszystkie te filmiki znowu ich pogrążają i to wszystko przez ciuli, którzy się wczuwają w Strażnik Teksasu, bo im żona w domu nie dała, a dzieci nie trawią starego psa :lol


To zawsze było.

Wystarczy ich spuścić ze smyczy.

Jest tam wielu niedowartościowanych, dlatego tak potrzebne są wydziały wewnętrzne.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości