Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-14, 19:39

buba pisze:
Adrian pisze:Fachowcy, jak to jest z tym zakazem wejścia do lasu, od 20 przestaje obowiązywać i można lecieć w las ??? Bo już mnie namiot w piwnicy świerzbi


Z namiotem w lesie to zawsze jestes przestępcą! :lol


To jestem skazany na banicję :lol
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-04-14, 19:59

To zależy ;) . Są miejsca przygotowane przez Nadleśnictwa, gdzie można legalnie rozbić namiot, zapalić ognisko, jest wiata. I są to miejsca raczej ustronne, na uboczach - te co znam.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-14, 20:11

Jest projekt rozporządzenia:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozporza ... ublicznych
Póki co wg projektu w lesie też maska.
Ostatnio zmieniony 2020-04-14, 20:12 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-14, 20:34

Prezes pisze:Jest projekt rozporządzenia:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozporza ... ublicznych
Póki co wg projektu w lesie też maska.


Moge iść w masce, spoko :D

Wysłany: Dzisiaj 19:59
To zależy ;) . Są miejsca przygotowane przez Nadleśnictwa, gdzie można legalnie rozbić namiot, zapalić ognisko, jest wiata. I są to miejsca raczej ustronne, na uboczach - te co znam.


Zapodaj takie miejscówki, może być na PW
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-14, 21:02

Dostrzegłem jedną różnicę: na ulicach mniej ludzi, znaczy wzięli się do roboty, której efekt zobaczymy w okresie noworocznym = przybędzie beneficjentów (pisałem już o baby boom). Przybędzie również klubów AA. I nic poza tym. :|
Spragnionych ławeczek w parku, spacerów po lesie czy biegania do monopolowego - dla nich faktycznie nastąpił koniec świata. Gdybym zapędził Was do prac wykonywanych w mym wieku 9-19 lat, to byście skakali z radości zniewoleni więźniowie dobrej zmiany. Napiszę krótko: z tego dobrobytu w... się Wam poprzewracało.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-04-14, 22:12

Adrian pisze:
Zapodaj takie miejscówki, może być na PW


Publiczne są, więc nie ma co robić tajemnicy :)
W Korbielowie przy żółtym szlaku na Miziową, w Złatnej przy czarnym na Rysiankę, w Złatnej za zabytkową leśniczówką, w dolinie Kocierzanki (Kocierz Moszczanicki) chyba ze 3 ... to z tych co pamiętam. One są niżej położone ale z dala od domów, nad potokami, w lesie. Fajne miejscówki.
Jak byś był dokładnie zainteresowany, to wystarczy telefon do Nadleśnictw (Jeleśnia, Ujsoły, W.Górka, Bielsko, Wisła, Ustroń, Andrychów) i na pewno powiedzą gdzie mają - ale czy wszystkie mają takie miejsca to nie wiem, nie wnikałem nigdy.

Poza tym schroniska niektóre mają możliwość rozbicia namiotu. To że obecnie schroniska są zamknięte byc może nie wyklucza rozbicia namiotu.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-14, 22:29

Prezes pisze:Jest projekt rozporządzenia:
https://www.gov.pl/web/zd...ach-publicznych
Póki co wg projektu w lesie też maska.

rozporządzenie wchodzi w życie w czwartek, a we wtorek wieczorem nawet nie ma jego oficjalnej treści. Jak zwykle geniusze. Poza tym to rozporządzenie w żaden sposób nie znosi wcześniejszych zakazów.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-14, 23:19

Pudelku, nie szkoda Ci zdrowia? Mnie też wiele rzeczy wkurza, ale jeśli nie mam na to wpływu,... Podobnie z ostatnimi wyborami: facet, który uzyskał największą ilość głosów w powiecie, nie został posłem. Masz pomysł na prezydenckie wybory = 100% inwigilacja, które miały być tajne?
Jakub Szela by się nadał.
Ostatnio zmieniony 2020-04-15, 15:01 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-15, 07:00

Piotrek pisze:
Adrian pisze:
Zapodaj takie miejscówki, może być na PW


Publiczne są, więc nie ma co robić tajemnicy :)
W Korbielowie przy żółtym szlaku na Miziową, w Złatnej przy czarnym na Rysiankę, w Złatnej za zabytkową leśniczówką, w dolinie Kocierzanki (Kocierz Moszczanicki) chyba ze 3 ... to z tych co pamiętam. One są niżej położone ale z dala od domów, nad potokami, w lesie. Fajne miejscówki.
Jak byś był dokładnie zainteresowany, to wystarczy telefon do Nadleśnictw (Jeleśnia, Ujsoły, W.Górka, Bielsko, Wisła, Ustroń, Andrychów) i na pewno powiedzą gdzie mają - ale czy wszystkie mają takie miejsca to nie wiem, nie wnikałem nigdy.

Poza tym schroniska niektóre mają możliwość rozbicia namiotu. To że obecnie schroniska są zamknięte byc może nie wyklucza rozbicia namiotu.


Nigdy wcześniej się tym nie interesowałem tematem, więc tym bardziej dzięki za pomoc.
Nie chodziło o tajemnice, raczej nie chciałem zanudzać nie w temacie ;)
W sumie w schroniskach siedzą ekipy, więc to nie wykluczone, że dało by radę ...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-15, 08:19

ceper pisze:Jakub Szela by się nadał.


Jest takowy.

Jakub Szela naszych czasów.

https://www.magnapolonia.org/kohut-wezw ... powstania/
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-15, 09:46

Przepuszczą więcej kasy niż Polska Agencja Atomistyki w sprawie budowy elektrowni atomowej czy Electro Mobility Poland za projekt (dziecięcy rysunek w 10 minut) auta elektrycznego. Tu trza brać bat.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-15, 16:57

Rozporządzenie jest.
https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozporza ... ublicznych
Zapis o lasach niby znikł, ale nadal sporo niejasności, jak dla mnie.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-15, 17:10

Zapis o lasach zniknął, gdyż lasy pozostaną zamknięte dla pospólstwa :-o O parkach też nie ma mowy, więc możliwe, że nikt ich nie chce jeszcze otwierać (w sumie ma to nastąpić w kolejnym tygodniu; nie mogliby tego zrobić jednocześnie?

Ale to nie ma znaczenia: przepis mówi o miejscach ogólnodostępnych, a las jest miejscem ogólnodostępnym.
Ostatnio zmieniony 2020-04-15, 17:11 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-15, 17:27

Pudelek pisze:Ale to nie ma znaczenia: przepis mówi o miejscach ogólnodostępnych, a las jest miejscem ogólnodostępnym.

Właśnie o to chodzi.

Zapewne zdecyduje interpretacja patrolu ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-15, 17:36

Będą mieli łatwiej niż dotychczas - wystarczy, że na sekundę ściągniesz maskę i już jest pretekst... A i zaskarżyć tych mandatów jako niekonstytucyjne nie będzie jak.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości