Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-13, 18:28

Pudelek pisze:Było chociaż na co popatrzeć przy tej parce? :D


Najciekawsze bylo jak sciagali drona ktory im zawisł na drzewie ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-13, 19:23

Jestem ciekaw, jak będzie z tymi maskami od czwartku, czy to faktycznie absolutnie wszędzie poza domem będzie obowiązkowe.
Bo o ile do tej pory z aktywnością fizyczną jakoś sobie człowiek po nocy radził, to w masce biegać nie dam rady. Mogliby chociaż lasy (a najlepiej jeszcze korty) pootwierać od 20-go.
Robotę 8 godzin w masce też sobie średnio wyobrażam, przecież to trzeba często zmieniać (mnie dodatkowo od tego bryle parują).
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-13, 19:36

Buba tym razem bez zdjęć nikt Ci nie uwierzy. :-o
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-13, 19:50

laynn pisze:Buba tym razem bez zdjęć nikt Ci nie uwierzy. :-o


Mysle ze obecne zdjecia to ujrza swiatlo dzienne dopiero za kilka miesiecy... A niektore moze i wcale... Sama przeciwko sobie dowodow nie bede publikowac ;) Jakos zrobilam sie podejrzliwa od kiedy kilka osob z moich dawnych znajomych okazalo sie policyjnymi lizydupami i donosicielami, wiec jakos juz nikomu nie ufam...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-13, 20:30

Prezes pisze:Bo o ile do tej pory z aktywnością fizyczną jakoś sobie człowiek po nocy radził, to w masce biegać nie dam rady.


Byli onegdaj tacy, co dawali radę (biegać) w masce SzM-41M „Słoń”.

Onety piszą:

"Jeśli myślicie, że podczas biegania zabezpieczą nas zalecane 2 metry odstępu, możecie być w błędzie. Animacja wyraźnie pokazuje, że taki dystans może nie zapewnić nam bezpieczeństwa, ponieważ kropelki powstające podczas wydechu mogą roznosić się znacznie dalej. Co więcej, mogą one być zagrożeniem nie tylko dla innych biegaczy, ale pieszych czy jadących za zarażoną osobą rowerzystów."

https://www.medonet.pl/koronawirus/to-m ... 49813.html
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-04-13, 22:04

Są tez plusy tej całej sytuacji. Na oponeo są rabaty nawet 40%. Właśnie dziś kupiłem komplet opon za niecałe 800, a normalna cena kompletu to 1200. :D Kij, że nie ma gdzie jeżdzić, może się przydadzą w późniejszym terminie, oby.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-13, 22:12

Prezes pisze:Jestem ciekaw, jak będzie z tymi maskami od czwartku, czy to faktycznie absolutnie wszędzie poza domem będzie obowiązkowe.
Bo o ile do tej pory z aktywnością fizyczną jakoś sobie człowiek po nocy radził, to w masce biegać nie dam rady. Mogliby chociaż lasy (a najlepiej jeszcze korty) pootwierać od 20-go.
Robotę 8 godzin w masce też sobie średnio wyobrażam

znając PiS to przepisy będą specjalnie tak nieprecyzyjne, aby policja mogła lepić jak najwięcej mandatów

Do biegania będę miał maseczkę w ręce, jakby się pojawiły jacyś podejrzani ludzie to szybko ją nałożę.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2020-04-13, 22:23

Pudelek pisze:Do biegania będę miał maseczkę w ręce, jakby się pojawiły jacyś podejrzani ludzie to szybko ją nałożę.


W sumie to nie musi być maseczka. Więc ja planuję po prostu buffa mieć na szyi. W razie czego naciągnę go wyżej. ;)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-13, 23:10

Pudelek pisze:Do biegania będę miał maseczkę w ręce, jakby się pojawiły jacyś podejrzani ludzie to szybko ją nałożę.


a nie lepiej miec pod brodą? jako taki polszalik?

A z bufem to jeszcze lepszy pomysl!
Ostatnio zmieniony 2020-04-13, 23:11 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-14, 11:52

telefon 110 pisze:Onety piszą:(…)

Wykluczyć się tego nie da, potwierdzić na razie też nie.
Jedyne, co wiadomo na pewno, to: im dalej (jeden od drugiego), tym lepiej. Da się to założenie nawet bardzo skutecznie realizować w zależności od wybranego miejsca i czasu.

Z tymi zdejmowanymi maskami czy buffami jakoś nie bardzo mi leży. Żeby ukradkiem zakładać, bo a nuż ktoś podkabluje... Dajcie spokój z takim relaksem. I tak się człowiek czuje jak partyzant, teraz jeszcze zamaskowany.
Piszą, że lasy mają otwierać, może wzorem Czechów pozwolą się tam poruszać bez masek.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-14, 15:05

Fachowcy, jak to jest z tym zakazem wejścia do lasu, od 20 przestaje obowiązywać i można lecieć w las ??? Bo już mnie namiot w piwnicy świerzbi, bo schroniska pewnie zamknięte będą ?
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-14, 17:32

Panowie, o czym Wy piszecie? Nie dostrzegłem w ostatnich miesiącach żadnej różnicy.
Siedzę jak siedzę, poganie nadal pchają się jak hajer do talerza, wszędzie samochodem jeżdżę, trochę po lesie spaceruję, nie biegam z mieszkiem do bankomatu po Mieszka i żadnej tarczy ani wirusa nie widziałem. Z żoną to byście się nie zamienili, bo pracowita jest - dziś ponad pogan oszczędności, zaś przed świętami to ho, ho, a nawet jeszcze więcej. :-)
Jedynie dzień dłuższy i cieplej, chociaż dziś nawet śnieg padał przez chwilę. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. ;)
Jest różnica. Nie mieszkam na Ślůnsku, ale czy to aż taka wielka różnica? :o-o
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-14, 17:48

Adrian pisze: jak to jest z tym zakazem wejścia do lasu

Jutro / pojutrze mają podobno coś powiedzieć. Też mnie świerzbi, żeby z gniazda wylecieć.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-14, 18:27

Prezes pisze:
Adrian pisze: jak to jest z tym zakazem wejścia do lasu

Jutro / pojutrze mają podobno coś powiedzieć. Też mnie świerzbi, żeby z gniazda wylecieć.


Będę zaglądał na wątek :ok5
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-14, 18:51

Adrian pisze:Fachowcy, jak to jest z tym zakazem wejścia do lasu, od 20 przestaje obowiązywać i można lecieć w las ??? Bo już mnie namiot w piwnicy świerzbi


Z namiotem w lesie to zawsze jestes przestępcą! :lol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości