Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Matyska - Golgota Beskidów

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Matyska - Golgota Beskidów

Postautor: Wiolcia » 2020-04-05, 15:25

W związku z kolejnym tygodniem i świętami taka relacja tematyczna.
W lipcu zeszłego roku w końcu wybraliśmy się na Matyskę, by obejrzeć słynną Golgotę Beskidów. Wycieczka była częścią rowerówki po Żywiecczyźnie. Na Matyskę trafiliśmy akurat przed zachodem słońca. Poza kontrowersyjną drogą krzyżową, którą zdecydowanie warto zobaczyć (choćby dlatego, by wyrobić sobie zdanie), górka jest też świetnym punktem widokowym na pobliskie pasma. Warto tam zajrzeć.

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć: http://www.kuzniapodrozy.pl/matyska-gol ... dziechowy/
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-05, 15:35

Dla wielu osób Golgotą jet forum GBG, zaś "pocieszenie niewiast" ma miejsce w...
I bokeh z pierwszym grzechem głównym - jakieś skojarzenie? Przyjdzie kiedyś Kryska...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-05, 18:10

Widoki niczego sobie. A druga atrakcja...no cóż, dla mnie nie atrakcyjna.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-05, 19:03

Te rzeźby mogą nadawać się jako krasnale ogrodowe.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2020-04-05, 19:28

laynn pisze:A druga atrakcja...no cóż, dla mnie nie atrakcyjna.


Dobromił pisze:Te rzeźby mogą nadawać się jako krasnale ogrodowe.


Akurat dla mnie te rzeźby są ciekawe. Wyróżniają się z zalewu tandetnych i kiczowatych przedstawień. Nie wszystkie stacje mi się podobały, ale kilka było oryginalnych i zapadających w pamięć. I nie oceniam całości pod kątem religijnym. Sympatie czy antypatie religijne nie mają tu nic do rzeczy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-05, 19:32

Dla mnie też żadna religia czy mitologia nie ma znaczenia. Byłem tam parokrotnie, rzeźby oglądnełem dokładnie i kilka z nich mógłbym postawić pod świerkami w moim ogrodzie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2020-04-05, 21:39

Dobromił pisze:Dla mnie też żadna religia czy mitologia nie ma znaczenia. Byłem tam parokrotnie, rzeźby oglądnełem dokładnie i kilka z nich mógłbym postawić pod świerkami w moim ogrodzie.

Aż tak daleko idących podobieństw nie widzę. ;)
W każdym razie ani krasnala, ani rzeźb z Matyski nie chciałabym w swoim ogrodzie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości