Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-03-14, 16:56

Jak to się nie rozejdzie po kościach, to ja sobie wyborów prezydenckich nie wyobrażam, bo były by zaprzeczeniem idei obecnych zakazów zgromadzeń i zaleceń by unikać skupisk. I jednocześnie by wyszło, że interes partyjny jest ponad bezpieczeństwo-w świetle obecnych działań i obostrzeń.
No chyba, że zrobia jakieś zasady, że się wchodzi pojedynczo do lokalu wyborczego ale to może mieć wpływ na frekwencje, ewentualnie zarzuty po wyborach, że ktoś sie nie dostał, nie poszedł ze względu na ryzyko, że było ograniczenie w dostępności itd, itp.
Vision

Postautor: Vision » 2020-03-14, 17:00

Piotrek, we Francji się z tym uporali...

"Głosowanie jest bezpieczne. Aby uniknąć koronawirusa, weź własny długopis: niebieski lub czarny" – zaleca minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner przed wyborami lokalnymi we Francji, które odbędą się 15 i 22 marca.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-14, 17:06

Na razie PiS myśli, że dzięki koronawirusowi zyskuje (zyskał nawet zwolenników na naszym forum :P), więc nie ma mowy o przesuwaniu wyborów. Ale jeśli okaże, że mamy kwiecień, wirus szaleje w najlepsze, trup ściele się gęsto, a szpitale całkowicie sparaliżowane i ludzie zaczynają domagać się wykopania premiera i prezydenta (nie tylko wirtualnie), to będą pierwsi do zmiany terminu.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-03-14, 17:19

[quote="Vision"]Piotrek, we Francji się z tym uporali...

No zobaczymy.
Bo jeszcze muszą być chętni do komisji, która będzie cały dzień siedzieć i jakiś kontakt z ludem będzie jednak miała. A jak będzie w maju trudno powiedzieć.
Ja jednak mam nadzieje, że do maja już sie to najgorsze przewali i wszystko uspokoi. Oczywiście nie ze względu na wybory, bo te jak dla mnie mogą być nawet jesienią :-)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-03-14, 17:45

Akcja "zostan w domu" do mnie kompletnie nie przemawia - ale znalazlam pagorek, na ktory wypadaloby sie teraz wybrac :lol Moze jakis forumowy zlocik tematyczny????

Obrazek


Jak ktos lubi spirytus z woda swiecona - to tez bedzie gdzie blisko nabrac ;)
Ostatnio zmieniony 2020-03-14, 19:40 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-14, 18:24

Pudelek pisze:zyskał nawet zwolenników na naszym forum

Tia. Wróżbitę ze mnie też nie rób, no wiem zdania swego też nie mogę mieć.
Choć też uważam, że ciut za długo zwlekali (rząd).

U mnie w sklepie dziś wariactwo. Kleje kupowane, na palety. Płytki - jak za dużo o 2 paczki na palecie, co zawsze by się skończyło liczeniem, dziś a wezmę, najwyżej zwrócę.

Ps. Chodzą słuchy, że jutro wystąpienie prezydenta a od poniedziałku strefy w kraju z zakazem poruszania się między nimi. Sklepy tylko spożywcze otwarte i apteki.
Lidle dostały instrukcje, że po kilka osób będzie wpuszczane. Ale powtarzam, to tylko z różnych stron słyszę...

aaa. Ikea, Media Mark, Decathlon zamknięte. Wejdzie na ich strony :)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5753
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-03-14, 18:31

laynn pisze:U mnie w sklepie dziś wariactwo. Kleje kupowane, na palety. Płytki
Tzn ludzie będą siedzieć w domu i remontować? ;)
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-14, 18:39

Zapewne. Część to oficjalnie przyznaje.

Info o zamknięciu S1 w Zwardoniu:
https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7 ... oxLoKaImg1

I info o schroniskach:
https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielsk ... oxLoKaLink
Vision

Postautor: Vision » 2020-03-14, 18:48

Mimo zakazu wejść na tatrzańskie szlaki, turyści nagminnie łamią ten przepis mający powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa - powiedział komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) Edward Wlazło. W sobotę tylko znad Morskiego Oka strażnicy parku do godzin południowych cofnęli ponad 50 osób, które nielegalnie poszły w Tatry.
Vision

Postautor: Vision » 2020-03-14, 18:57

Dzisiaj byłem na targowisku w samo południe i o dziwo tam było pustawo. Potem w Auchan, w każdą normalną sobotę o tej godzinie zawsze rezygnowałem z zakupów, bo ludzi od groma, a dzisiaj też było w miarę luźno jak w normalny roboczy dzień wieczorami. Więc ludzie już chyba zapasy narobili póki co. ;) I boją wychodzić się z domu, ruch uliczny też bardziej przypominał niedzielę niż sobotę. W pasażu praktycznie wszystko pozamykane i na każdym lokalu kartka, że przed otwarciem proszę zgłosić się do działu ochrony centrum handlowego. W sumie pozamykane było wszystko. Jedynie stoisko z lodami i goframi było otwarte. Kiosk też zamknięty. Jedynie ludzi i mnie w sumie też dziwiło, że sklep zoologiczny był zamknięty. Ten sklep powinien być chyba otwarty. Chociaż żarcie dla psa czy kota, da się kupić w samym markecie, albo nakarmić czymkolwiek, nie wiem jak z innymi zwierzętami.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 5 razy.
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-03-14, 19:32

A ja wieczorem będę świętował, że przed godziną zostałem po raz drugi wujkiem. Środki dezynfekujące mamy.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6095
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-03-14, 20:04

no to gratulacje!
Vision

Postautor: Vision » 2020-03-14, 20:11

Apropo papieru toaletowego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja tam rozumiem, że na co dzień niby rzecz niezbędna, ale w czasie zagrożenia, to wolałbym mieć wiele innych rzeczy, bez papieru na pewno bym się obszedł i bez niego nie zginął. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-03-14, 20:33

:D
Dobre.

Nie wiem co jest z tym papierem, że go tak czyszczą ze sklepów. To wcześniej ludzie po sraniu się nie podcierali i teraz dopiero zaczęli ? :D
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12322
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-03-14, 20:35

Nie no, teraz po prostu wszyscy ze strachu sraczki dostali, ot, tajemnica większego zużycia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości