Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

"Kamyki" na Szatanówce ... czyli gdzie diabeł nie

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

"Kamyki" na Szatanówce ... czyli gdzie diabeł nie

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2019-11-08, 18:49

... i znów tak się złożyło iż z pewnym forumowym Dzikiem udałem się na odkrywanie z bliskiej odległości pewnych "kamyczków" w moim rewirze :D

Po 10 rano ruszyliśmy autem pod zakaz przy żółtym szlaku na Baranią Górę w Kamesznicy . Następnie z buta udaliśmy się w kierunku dzikiej ścieżki wiodącej na Szatanówke .
Przeprawiliśmy się przez Janoszkę i mogliśmy rozpocząć , krótkie ... lecz dosyć strome podejście (zdjęcie nie odzwierciedla tego w pełni)
Obrazek
Jeszcze się człowiek dobrze nie rozpędził ,a już po chwile to strome podejście było za nim . Tam już wiodła łagodniejsza ścieżka w kierunku naszego celu ...
Tak to wyglądało za plecami
Obrazek
A tak przed nami
Obrazek
Z każdym krokiem co raz lepsze widoki m.in na Jaworzynę , Palenice i Za Kicorę
Obrazek
Obrazek
Trzeba było zejść ze ścieżki , by dotrzeć pod poszukiwane skałki ...
Obrazek
Dotarliśmy ... Piotr rozpoczął foto dokumentacje znalezisk
Obrazek
A w oddali widać polane na Wojtasówce . Pierwszy dom z prawej w górnym rzędzie jest na wynajem . Tak tylko informuję jakby ktoś kiedyś szukał noclegów ... uj daleko od cywilizacji (tj.sklepów z %) :haha
Obrazek
I ja też w końcu do gramoliłem się pod nasz cel . Coś już tam widać za krzaczorów
Obrazek
Kolejne małe spojrzenie co tam widać za plecami
Obrazek
Coś dla spostrzegawczych ... znajdźcie chatkę na Rakowiance ;)
Obrazek
Wydawałoby się ot taka mała skałka , wręcz kamyczek . A w szczytowym momencie te kamyczki miały ponad 7 m wysokości :D Z góry tego tak nie widać ...
Obrazek
Piotr zabrał się za pomiary , toż bez nich dokumentacja byłaby niepełna ... wręcz uboga ;)
Obrazek
Jeszcze raz spojrzenie na Wojtasówkę i jej górną część ...
Obrazek
... na mały przerywnik ...
Obrazek
... i jej dolną część
Obrazek
Czas na mikro przerwę ...
Obrazek
... i można iść dalej przyjrzeć się bliżej poszukiwanym kamyczkom
Obrazek
Z dołu i z góry kamyczki wydawały się niezbyt duże . Dopiero będąc na równi z nimi pokazały iż to my jesteśmy przy nich malutcy . Musiałem i ja je po trochu obcykać aparatem .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mały przerywnik ...
Obrazek
Kamyczków ciąg dalszy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pod jednym z wiekszych kamyczków odkryliśmy mini grotę . W sumie to Piotr był kilka kroków przede mną . Możemy ją więc nazwać Grotą Dzikiego :D ... ew. po kompromisie Grota Dzikiej Fasoli :haha , o ile Piotr wyrazi na to zgodę ;) . Fajna miejscówka gdzie bez problemu kilka osób by usiadło i miało suche głowy podczas deszczu . Do tego z bardzo fajną panoramą na Wojtasówkę i okoliczne górki . Na żywo ta mini grota wygląda lepiej , aniżeli na zdjęciach ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Grota obadana , mogłem więc kontynuować skalną sesje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolejne małe przerywniki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mogliśmy się więc powoli zbierać do odwrotu na miejsce startu . Po drodze jeszcze kilka zdjęć na kamyczki i nie tylko .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z dołu ciężko dostrzec te skałki , nawet nie sposób sobie wyobrazić ich wielkość etc ... Toż ponad 7 m wysokości to już jest coś ;)
Obrazek
Ogólnie tu na zdjęciach umieściłem raptem tylko część z tych widzianych kamyczków na Szatanówce . Początkowo są duże ich skupiska . Im dalej się człek zapuszczał tym ich ilość już nie robiła takowego wrażenia , a i ich wielkość była co raz mniejsza ...

I to byłoby na tyle z dzisiejszego dnia . Piątek na Piątkę jak dla mnie :D
Kamyczki były , pogoda dobra też była , jakieś górki tym bardziej były . Więc musiało być dobrze ;)
Ostatnio zmieniony 2019-11-08, 18:52 przez FasolaNaSzlaku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vidraru
Posty: 2504
Rejestracja: 2017-01-27, 18:44
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Postautor: vidraru » 2019-11-09, 07:36

Grota Dzikiej Fasoli brzmi zacnie :D
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-11-09, 08:34

Mały przerywnik ...


Obrazek

Dla fanów Obcego i nie tylko, wygląda jak jajo Obcego po wykluciu 😉 Nie gonił tam jakiś po okolicy 😝
Ostatnio zmieniony 2019-11-09, 08:36 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2019-11-09, 08:51

Adrian pisze:
Mały przerywnik ...



Dla fanów Obcego i nie tylko, wygląda jak jajo Obcego po wykluciu 😉 Nie gonił tam jakiś po okolicy 😝


No jeden obcy gonił ... zwał się Piotr , toż on tutejszy nie był :) :haha

Choć być może obcy się tam schował , w tej dziurze ... może to jakaś jaskinia jeszcze nie zbadana ... jakoś nie mieliśmy odwagi sprawdzić ,czy tam czasem nie siedzi 7 pasażer (na gapę) Nostromo :D

Obrazek

ps.Adrianie jak dobrze pewnie zauważyłeś to jeszcze jeden Obcy się nie wykluł ... ;) Tylko czekać ,aż dwa zaczną gonić po okolicy .
Ostatnio zmieniony 2019-11-09, 08:56 przez FasolaNaSzlaku, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-11-09, 11:36

iż z pewnym forumowym Dzikiem

Dotarłem z lekką obsuwą z powodu porannych zawirowań ale udało się :-)

Fajny murek - 7,2 m wysokości. Zdjęcie nie wrzucam bo sumie by się zdublowały z Fasoli
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-11-09, 23:25

FasolaNaSzlaku pisze:
Adrian pisze:
Mały przerywnik ...



Dla fanów Obcego i nie tylko, wygląda jak jajo Obcego po wykluciu 😉 Nie gonił tam jakiś po okolicy 😝


No jeden obcy gonił ... zwał się Piotr , toż on tutejszy nie był :) :haha

Choć być może obcy się tam schował , w tej dziurze ... może to jakaś jaskinia jeszcze nie zbadana ... jakoś nie mieliśmy odwagi sprawdzić ,czy tam czasem nie siedzi 7 pasażer (na gapę) Nostromo :D

Obrazek

ps.Adrianie jak dobrze pewnie zauważyłeś to jeszcze jeden Obcy się nie wykluł ... ;) Tylko czekać ,aż dwa zaczną gonić po okolicy .


Ósmy pasażer, profanie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2019-11-10, 22:42

Oj tam , oj tam szybko pisałem i nawet (nie wiedzieć czemu) zamiast 8 , 7 wpisałem .
Choć w sumie to fanem tego filmu nigdy nie byłem ... raptem 1 do końca obejrzałem ... i nic specjalnego ... ja tam jednak wole filmy kategorii B . Takie co to często nawet do naszych kin nie wchodzą .
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-11-10, 22:57

Koneser z Ciebie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości