Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

"Fasola na Dziko" czyli trochę skalnego świata na

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

"Fasola na Dziko" czyli trochę skalnego świata na

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2019-10-21, 17:33

Zakaz zakazem , a górski zew jest silniejszy ...
Lecz zanim się jeszcze dzisiejsza wyprawa zaczęła to trzeba zaliczyć powrót do przeszłości . Otóż pewnego dnia , dokładniej 13 września tegoż roku , pewien (Dziki) Piotr zapytał mnie o pewną górę i skałę na niej (dostał od kogoś cynk iż takowa tam jest ).
Bez problemu zlokalizowałem szczyt mimo faktu iż jego mapa była totalnie niepoprawna - błędna nazwa szczytu , do tego ten dziwnie poprowadzony żółty szlak :-/ Ktoś mu takowy "cynk" o skale zapodał ...

Jako iż znam "trochę" te tereny to też bez problemu naszkicowałem mu (nie)profesjonalnie drogę na szczyt , by łatwiej było mu trafić :D

Obrazek

Czas mijał , w międzyczasie ja poszedłem pod skalpel na stół operacyjny ... a Piotr nadal nie dawał znać , czy już odkrył te skały . Zapytałem więc dwa dni temu czy już je odkrył , odparł iż jeszcze nie . W poniedziałek (znaczy się dzisiaj) ma takowy plan ... Postanowiłem się więc przyczepić do tego poszukiwania :D
W międzyczasie wczoraj zrobiłem sobie mały rekonesans w tamtym rejonie . Tak , by być dobrze przygotowanym na poszukiwania .
Ugadaliśmy się na spotkanie przy początku szlaku żółtego (z Kamesznicy na Baranią Górę )
Potem by nie dreptać asfaltem podjechaliśmy autem do miejsca , które już wcześniej wypatrzyłem "jako idealne by zaparkować"
Już na starcie byłem zaskoczony Piotr nie był sam ... była z nim pewna Iza (nie mylić z ukochaną Adriana :) ) To zupełnie inna istota była... ;)

Tak więc we troje rozpoczęliśmy powolną i bardzo krótką drogę na szczyt ...
Po drodze byliśmy obserwowani przez pewne stado w którym dominowały byki (choć pewien forumowicz , by i tak powiedział ... że to same krowy były :) )

Obrazek
Obrazek

Droga łagodnie pięła się w górę to też i ja postanowiłem towarzyszyć pozostałej dwójce w drodze na szczyt ...

Obrazek
Obrazek

Po 10 minutach dotarliśmy na szczyt Fiodorowej Janoski !
Nie pozorna w swym pierwotnym majestacie . Cóż to jest dla góry , gdy ma się raptem 664m n.p.m ? Do tego dla sporej części górskich włóczęgów jest ona mało atrakcyjna , bo widoków na szczycie nie uświadczą . Toż drzewa przysłaniają niemal wszystko ...
Na szczęście jest coś co mnie i mi podobnych tam przyciągnęło jak magnes ...
Tymże magnesem jest tamtejszy Skalny Mur + trochę pomniejszych skał ... i jeszcze mniejszych "kamyczków"
Dodatkowo na jej (nie)atrakcyjność działa fakt iż jest poza szlakiem ... a ja tam lubię ten fakt :D
Pierwsze kroki skierowaliśmy na lewą stronę grzbietu . Toż po tej stronie jest o wiele bardziej skalnie atrakcyjna ... z prawej godna uwagi jest raptem jedna skała .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piotr musiał oczywiście skalne fakty dobrze zarchiwizować na fotografii ...

Obrazek

I dokładnie wszystko pomierzyć . Toż fakt jego nowego odkrycia nie mógł przejść bez echa i odejść w zapomnienie ...

Obrazek

I tak się szwendaliśmy i podziwialiśmy lewą stronę Fiodorowej Janoski

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po eksploracji lewej strony skalnego grzbietu Fiodorowej Janoski udaliśmy się na prawą stronę , by tam przyjrzeć się pewnemu skalnemu rodzynkowi ... bo tylko ten jeden był tam wart szerszej uwadze

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To ten wspomniany skalny rodzynek

Obrazek

Nieliczne widoki ... na coś więcej niż skały i las ...

Obrazek
Obrazek

Teren zbadany , mogliśmy więc wracać do auta ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy zaparkowanym aucie mogliśmy podziwiać widoczny w oddali nie mały kawałek Beskidu Żywieckiego

Obrazek

Kilka słów na koniec :
Wstępnie (nie)profesjonalnie naszkicowaną trasę na szczyt na żywo zmodyfikowałem ... przez co zaoszczędziliśmy "trochę" minut .
Do tego stworzenie tej pseudo relacji zajęło mi znacznie więcej czasu , aniżeli zajęła nam ona w rzeczywistości . Czas wyprawowy to bagatela 1 godzinka i 15 minut :haha ...a relacja jakby co najmniej nas pół dnia nie było .

Więcej zdjęć na : Skalna Kraina na Fiodorowej Janosce

ps. Piotrze dzięki za podwózkę ... dzięki której zaoszczędziłem prawie 5 km dreptania asfaltem :D Dzięki temu miałem siłę i energie na podejście na szczyt :haha
Ostatnio zmieniony 2019-10-21, 17:46 przez FasolaNaSzlaku, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-10-21, 17:56

To tak jak ja, nie przesadziłeś z wysiłkiem :ok5

Widać że Piotrek podchodzi do tematu poważnie, pomiary zrobił ...

Spoko akcja, szybko i na temat :)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-10-21, 19:35

Brawo! Fasola, jak będziesz w formie na dłuższe łażenie, to i ja chętnie wpadnę w rejony Twoje... a moze i inni się skuszą, na przykład rekonwalescent z Cieszyna? :D
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2019-10-21, 19:36

Adrian 17 pisze:To tak jak ja, nie przesadziłeś z wysiłkiem :ok5

Widać że Piotrek podchodzi do tematu poważnie, pomiary zrobił ...

Spoko akcja, szybko i na temat :)


Dzięki Piotrowi i jego podwózce dałem radę (choć teraz mnie co nie co napiernicza , ale jakoś znośnie - warto było zgrzeszyć :haha )

Tak Piotr podszedł do tematu bardzo poważnie , wręcz profesjonalnie ;)

Szybko i sprawnie , bo na coś dłuższego i męczącego muszę poczekać :P
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-10-21, 19:56

Było treściwie i jak trzeba :)
Murek 4,40 m wysokości. Ta druga skałka 2,20 m.

Tomek dał rady mimo lekarskich przeciwwskazań. Teren ma obcykany, więc akcja szybko przebiegła, choć tak po prawdzie do dzisiejszego ranka nie byłem pewien czy się wyrwę :rol
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-10-21, 20:11

My się chętnie skusimy, na wizytę w tamtych stronach ;)
Ale bez chaszczingu, po ludzku szlakiem :D
laynn

Postautor: laynn » 2019-10-21, 20:25

No no. Kolejne spotkanie forumowe.
Tylko jakoś bardziej rozumiem jeść kiełbasę z ognicha, niż latać po krzokach za kamykami ;)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-10-24, 10:35

Piotrek pisze:Murek 4,40 m wysokości. Ta druga skałka 2,20 m.


Może być. Bez skały nie ma kołaczy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-10-24, 22:03

Jest jeszcze kilka w tamtym rejonie. Jak będę miał pewny wyjazd (a nie jak teraz znienacka) to dam znać :)
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2019-10-25, 10:19

Adrian pisze:My się chętnie skusimy, na wizytę w tamtych stronach ;)
Ale bez chaszczingu, po ludzku szlakiem :D

Chaszczing jest najlepszy w tym całym chodzeniu po górach :) Jeszcze jak się idzie na czuja , czyli "czuje , że dobrze idę ... tylko czy dobrze to nie wiem , grunt bym doszedł gdzie chce dojść" :haha
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-10-25, 14:45

Piotrek pisze:Jest jeszcze kilka w tamtym rejonie. Jak będę miał pewny wyjazd (a nie jak teraz znienacka) to dam znać :)


Daj znak. Obywatel Chrumhak również wyraża chęć przetaczania się po okolicy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2019-10-25, 17:59

Szerokich widoków niezbyt wiele ale te zdziczały okolice ciekawe....,,tłumy" gwarantowane. Ciekawa wycieczka...nawet niszowa...

P.s.
Rysianka z Romanką ?
Obrazek
FasolaNaSzlaku
Posty: 338
Rejestracja: 2019-05-12, 19:59

Postautor: FasolaNaSzlaku » 2019-10-25, 22:46

Piotrek pisze:Jest jeszcze kilka w tamtym rejonie. Jak będę miał pewny wyjazd (a nie jak teraz znienacka) to dam znać :)

To pewnie na te co dałem ci znać? Czy może jeszcze coś innego?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-10-26, 00:42

I te i te :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości