A imię Jego Sześć i Sześćdziesiąt Sześć.

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

A imię Jego Sześć i Sześćdziesiąt Sześć.

Postautor: Dobromił » 2019-09-09, 16:41

Przyszedł czas na koniec sierpnia …

Tatry wezwały …

Poczuliśmy zew …

Sobota 31 sierpnia 2019 roku. Potworny poranek. Dotarliśmy w składzie dwu osobowym do Starego Smokowca. Jak technika pozwala to warto z niej skorzystać – za pomocą kolejki zameldowaliśmy się na Hrebienioku ( 1284 m ). Stamtąd czerwonym szlakiem dotarliśmy do rozstaju szlaków ( 1304 m ). Przeszliśmy na niebieski szlak. Piękny był to dzień i piękne widoki. Po lewej dłuższy czas oglądaliśmy masywny masyw masywnego Sławkowskiego. Po prawej było ciekawiej – na początek Łomnica, potem Rywociny, Kościoły, Pośrednia. Idziemy radośnie, przechodzimy przez kilka mostków, docieramy do pierwszych stawów zamieszkujących Dolinę Staroleśną i na koniec wkraczamy do schroniska Zbójnickiego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym momencie zadrżałem. Ustrojstwo czasowo – odległościowe oznajmiło nam, że z Hrebienioka dotarliśmy tutaj w ciągu 1:59:57 oraz, że pokonaliśmy odległość równą … 6 , 66 kilometra … Diabeł jest wszędzie … Ukrywa się nie tylko pod postacią kobiecą ale jest też ukryty w trasie …

Jakoś ochłonęliśmy i ruszyliśmy do dalszego boju.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na początek szliśmy niebieskim szlakiem, jak na Rohatkę, potem skręciliśmy. Do momentu skrętu mieliśmy kontakt z turystami idącymi w obie strony szlakowe oraz z biegaczami zbiegającymi z Rohatki. Jako że były to oficjalne zawody to przepuszczaliśmy ich na szlaku schodząc w bok. Podziękował jeden, po polsku. Po skręcie dotarliśmy do dróżki prowadzącej na grań Świstowego. I jak pogoda z rana była jednoznaczna to na szczycie, jak widać po zdjęciach, było różnie. Tam spotkaliśmy słowacką turystkę. Przeszliśmy grań, zatrzymaliśmy się na najwyższym punkcie ( 2383 ). Mimo latających chmur sporo było widać. Świstową i Rówienki w dole, Wysoką, Małą Wysoką, Żelazne Wrota, Kaczy Staw ( pięknie zielony ), Litworowy Staw, Szeroką Jaworzyńską, Świstowe Stawki ( rozrośnięte ), Hrubą Turnię,Staroleśny, Dziką Turnię i sporo innych. Gerlacha nie było widać. Jak wróciliśmy na najniższy wierzchołek to objawiły się m.in. : Lodowy, Pośrednia Grań, stawy w Staroleśnej, Ostry. Było Fajnie.

Powrót do schroniska, odpoczynek na morenie, podziwianie widoków bez zachmurzenia.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec odwiedziliśmy Bilikową ( Zdziczały strzeż się … ) i kościół w Starym Smokowcu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za uwagę.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9809
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-09-09, 20:24

No tak, mogłem się spodziewać że ta też będzie dobra ...
Zdjęcia, no cóż znowu trafiają w moje gusta.
Masz moc :ok5
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-09-09, 21:07

No no Panie, to Ci wyszło kapitalnie

Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-09-10, 15:51

Piotrek pisze:No no Panie, to Ci wyszło kapitalnie


Prawie jak w Blues Brothers w kościele.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-09-10, 21:27

Jak kiedyś wydam ksiażkę ze swoimi wspomnieniami, to na okładkę użyczysz mi to zdjęcie :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-09-11, 09:45

Tylko proszę o prawdę i tylko prawdę.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-09-11, 10:08

Dobromił pisze:Tylko proszę o prawdę i tylko prawdę.
Może skrobnę kilka zdań, bo na publikację Piotrka musisz trochę poczekać... :zol
Mistyku górski, w Twych relacjach wyczuwam moc, wielką moc, bardzo wielką moc. :ryb
Skąd czerpiesz energię i artystyczne natchnienie, bo wiemy, że nie pochodzi ona z edukacji ani z genów. :-/
Mnie skromnie obdarza KARMA, a gdzie tkwi Twe źródło (oby tylko nie wyschło)? Jeśli nie jest to tajemnica... :mys5
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-09-12, 09:31

Dlaczego kolega mi nie odpowiada na proste pytanie? Czyżby znana odpowiedź była tylko dla wtajemniczonych? :mys5

Socjolodzy twierdzą, że główny wpływ ma środowisko, czyli rodzina i znajomi. Nie wierzę socjologom, ekologom...
Odpowiedź na pytanie wydaje się banalnie prosta, np. książka, wszak kolega ma biblioteczkę o tematyce górskiej,
ale szatański tytuł relacji uraża uczucia religijne osób, dla których drogowskazem jest głęboka wiara katolicka... :rol

Jeśli kołem zamachowym weny twórczej nie jest to środowisko, książka ani głęboka wiara, to musi być cud. :o-o
W cuda też nie wierzę. Albo kolega mnie oświeci, albo przez weekend nie będę mógł spać szukając odpowiedzi. :zol
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-09-12, 11:32

ceper pisze:ale szatański tytuł relacji


Przesada.


Rżneli na lekcjach polskiego w 66 (prosta gra karciana)- stąd takie skojarzenia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/66_(gra_karciana)


Ja bym się metafizyki czy głębszych podtekstów w relacji- nie doszukiwał.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-09-12, 11:48

telefon 110 pisze:Rżneli na lekcjach polskiego w 66 (prosta gra karciana)- stąd takie skojarzenia.


Przepraszam bardzo ! Na języku polskim nie grywaliśmy.

P.s. Drugi raz byłem na Świstowym. Drugi raz nie widziałem ( w całości lub w ogóle ) Gerlacha. Liczę na piękny wrzesień i podobny październik.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-09-12, 12:02

Powiadasz telefonie, że na polskim praktykowali matematykę? Nigdy bym ich o to nie podejrzewał. :zol
Wielu osobom liczenie "kart" sprawia problem, łatwiej jest z poganami, starymi czy Sobieskimi - te cieszą się powodzeniem przy świadczeniach 500+, gdy ma się gromadkę latorośli. ;)
Czyli nie ma żadnej mistyki i ukrytego przesłania w relacji? Jestem zawiedziony. :zol
To może chociaż diablica na tle Bilikowej Chaty... :mys5
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości