Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Postautor: Vision » 2019-08-02, 20:38

Piotrek, Kamil przeprosił. ;) W sumie kiedyś gościa lubiłem, ale ostatnio wtopę za wtopą zalicza. ;)

Ale co Pan powiesz na takie coś? ;)

Obrazek

Mnie to obrazki na fajkach wkurwiają, tzn. w sumie leję na nie, ale są wg mnie niesprawiedliwe, bo większość dzisiejszego przetworzonego żarcia, które też powoduje raka i wiele innych chorób, spożywa o wiele większa grupa, a np. na parówkach takiego komunikatu nie ma.

No ale pomyśl, o takim komunikacie jak na tych fajkach, czy zdałby rezultat? Palisz, jesteś za PiSem i się tego nie wyprzesz... :) Czy jesteś w stanie rzucić, żeby nie popierać PiS'u?

:lol

W ogóle całkiem nie dawno miałem ubaw, bo gdzieś tam zacząłem szukać informacji na temat ostatnich wyborów do Europarlamentu, właśnie przy okazji tego tematu. ;) I wyszło na to, że w powiecie żywieckim, najwięcej wyborców głosowało na PiS, w całym województwie śląskim. I tak sobie od razu wyobraziłem Ciebie i Dorbomiła. :D Nawet chciałem zapytać, co macie na temat swoich sąsiadów do powiedzenia? Tym bardziej, że Dobromił kiedyś tu pytał, czy wyborcy się za to wstydzą... I tak sarkastycznie trochę, wyszło mi na to, że powinien sąsiadów zapytać, a nie forumowiczów... ;)

To nie żadna uszczypliwość z mojej strony, po prostu takie znalazłem wyniki i są prawdą., A Wy dwaj tu zawsze na forum przeciw i tak też myślałem, że cały Żywiec taki, a wyniki pokazały coś całkiem innego... ;) Zbudowaliście mi bardzo zamazany obraz Żywca i jego wyborców... ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 9 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-08-02, 21:51

Gdyby takie zdjęcia były na fajkach to prawdopodobnie bym rzucił lub co najmniej ksztusił się za każdym machem. :D Z tym, że bez względu na to kto rządzi, bo to wszystko są darmozjady już dawno oderwane od realiów życia przeciętnego obywatela, obojętne z której partii.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-08-03, 00:10

A w Wenezueli nie mają kasy na wydobywanie ropy i ją importują - https://bezprawnik.pl/ropa-z-wenezueli/ :mys5
Vision, wydawało mi się, że jako entuzjasta PiS utrzymuję poza 500+ także sejm i senat, a tu zagwozdka.
Na alkoholu powinien być też ten napis i wówczas wiedziałbym, że na mym utrzymaniu jest tylko rodzina. ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-08-07, 11:51

Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2019-08-07, 12:19

A tam jakiś prom.
Większe jaja są z samochodami elektrycznymi. Spółka Electro Mobility Poland funkcjonuje już 3 lata, na razie jest tylko zarząd, który pewnie godnie zarabia. Przy jej zakładaniu mówiło się, że w 2019 roku będą już jeżdżące prototypy samochodów. Niestety na razie oczywiście nie ma prototypów, nie ma też projektów, nie ma nawet wybranej lokalizacji pod fabrykę, ale wiadomo, że owa fabryka ma produkować 200 tys. samochodów rocznie i zatrudniać 15 tys pracowników. Na razie twardo zapowiadają, że w 2023 r. będą produkować :D
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-08-07, 13:00

Jaj za to nie ma z elektrowniami atomowymi, bo od 50 lat się je buduje. Może w końcu coś ruszy, bo kolega wożony ponad 20 lat przez borowików (spełniał się na różnych polach urzędniczych wysokich rangą, o co podczas studiów nigdy bym go nie podejrzewał) od paru lat zasiada w PAA.

P.S. Właśnie sprawdziłem, już nie jest aktualne - nawet nie przedzwonił o zmianie pracy. Trafił do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, więc może zajmuje się elektromobilnością. Posiadać tak uniwersalną wiedzę, to można jej tylko pozazdrościć. Robię się malutki i mi wstyd. :ops
Ostatnio zmieniony 2019-08-07, 13:02 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-08-13, 21:02

Dobra zmiana przygotowuje kolejne uproszczenia dla firm. I ponoć obniża im podatki. Albo kłamią, albo powinienem od 15 lat nosić okulary. Wkrótce będzie nowe źródło dla 500+, jeśli przedsiębiorcy nie będą roztropni - za zakup elektroniki muszą zapłacić bezpośrednim przelewem na konto sprzedawcy widniejące w białej księdze podatników, zaś przy sprzedaży tejże elektroniki muszą dopisać informację o obowiązkowej podzielonej płatności (tzw. split payment; także w przypadku, gdyby elektronika (np. pendrive) stanowiła promil kwoty faktury). Kary się będą sypać od 500 zł za drobne uchybienie z możliwością do paru milionów zł. Zakup z zapłatą na nieznane konto fiskusowi to brak możliwości zaliczenia w koszty oraz solidarna odpowiedzialność ze sprzedawcą, gdyby ten zachachmęcił z podatkami. Koniec z zakupami firmowymi przez Allegro i nie tylko... :zol

Oczywiście kolejnym ułatwieniem będzie JPK_VDEK (zmodyfikowany JPK_VAT, którego dokładnej specyfikacji brak, wzorcowy plik może pojawi się w 2020, zaś jego weryfikator tradycyjnie dopiero w trakcie obowiązywania nowych struktur). Z tych dobroci robi mi się niedobrze, znów mam ochotę chadzać dla relaksu na szychtę na bidę.
Albo przenieść się definitywnie do Czech (2 lata temu rozważałem). :|
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-08-13, 21:15

No, to musisz sobie sprawić zapas okularów. Wg ostatnich sondaży dobra zmiana ma poparcie rzędu 44 %
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-08-13, 21:50

Na które ugrupowanie odda głos 46% społeczeństwa, wszak wg Korwina 90% społeczeństwa to galareta wyborcza (delikatnie mówiąc). Ostatnio urwał mi się kontakt SMS-owy z bratem, którego żona nie płacąc składek emerytalnych wyrobiła już 125% normy emerytalnej. Teraz funduję im 500+ i 300+, za naście lat 70% moich składek emerytalnych pójdzie na bratowej emeryturę+ (ci z plusami pożyją dłużej). Wszystko zostaje w rodzinie, nie zamierzam finansować patologii. ;)

P.S. Przepraszam Vision-ie. Nie marnuj głosu wyborczego - korzystaj rozsądnie ze swych praw obywatelskich. :usmi
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-08-19, 22:35

Ciekawe czy Vega wykorzystał by temat w swoim filmie :D
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ra/j6hwp7f
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-08-19, 23:29

To ja wam opowiem zasłyszaną historię...

Kolega ma rodzinę w Łętowym. To obok Mszany Dolnej. I opowiedział mi, ze tamtejszy proboszcz wymyslił sobie, że każde gospodarstwo ma rocznie zapłacić na radę parafii datek 2500 zł. I kuźwa, ludzie płacą. Ponoć wszyscy.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-08-20, 05:34

sokół pisze:To ja wam opowiem zasłyszaną historię...

Kolega ma rodzinę w Łętowym. To obok Mszany Dolnej. I opowiedział mi, ze tamtejszy proboszcz wymyslił sobie, że każde gospodarstwo ma rocznie zapłacić na radę parafii datek 2500 zł. I kuźwa, ludzie płacą. Ponoć wszyscy.


Qwa to się dzieje w dzisiejszych czasach, danina się skończyła dawno temu 😲
A Ci ludzie ... Co się boją że do piekła pójdą?
Ten ksiądz powinien u Rydzyka robić, mógłby się wykazać bardziej ;)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-08-20, 09:13

Powinni płacić. Idąc do cyrku też płacę. Abonament 12 zł/os. za seans (2500/52 tygodnie/4 osoby w rodzinie). :-)
Edit: Można chodzić codziennie 2x i wówczas seans w cenie poniżej złotego = taniocha jak barszcz. :o-o

Co Wy wiecie o datkach na cele dobroczynne dla ogółu społeczeństwa (na zbawienie lub dobrą zmianę)? :mys5
16 lat (bez żadnych ulg, zasiłków i dotacji brak) wspieram regularnie najuboższe warstwy społeczeństwa poprzez regularne, dobrowolne wpłaty na rzecz pracodawcy najlepszego kolegi, który i tak ma deficyt. Każdą kwotę potrafią zmarnować. Czasem nawet od realnych strat belką się dostanie, że wystarczyłoby na 500+ dla małej wsi. I muszę z tym żyć.
:ryb
Ostatnio zmieniony 2019-08-20, 09:30 przez ceper, łącznie zmieniany 2 razy.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5748
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2019-08-20, 09:24

Cześć Ceper, wróciłeś na forum?
Na stałe, czy na chwilę, czy jeszcze nie wiesz?
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-08-20, 09:29

Czy ja odszedłem - oto jest pytanie. Znam odpowiedzi na wszystkie pytania, więc pytaj będąc w zagwozdce. :mys5
Regularnie dziękuję za wszystkie szczęścia, którymi nas KARMA obdarza. Nietaktem byłoby nie podziękować forumowiczom za dobrą zabawę i proszę o więcej. ;)
Ostatnio zmieniony 2019-08-20, 09:31 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości