Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-07-08, 21:02

Vision pisze:Piotrek, wycinali drzewa źle, teraz chcą sadzić też źle. ;)



Vision, weź na luz ;)
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2019-07-09, 01:05

Dobromił pisze:Możesz rozwinąć ?

Dobromilu czyżbyś poczuł zagrożenie dla swoich przyszłych finansów ? :D
Jak bykowe to w ramach równouprawnienia powinno być też " jałówkowe " :) , ale na obecne czasy byłby to absurd podatkowy , a poza tym to wydaje się nieetyczne.
Jak niby by to mieli sprawdzać ? kto może a kto nie - cała masa problemów , zaświadczenia , biurokracja , lekarze i odwołania sądy itp.
Podatek od tęczowych ? ale by zawrzało - powinni przynajmniej postraszyć , o taka kontra do "trzaskowskiej" karty LGBT + , myślę że słupki Pisu w sondażach poszły by jeszcze bardziej w górę. :fajka
there is no money and will not be
JVR
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-07-09, 07:43

Homunculus pisze:Podatek od tęczowych ? ale by zawrzało - powinni przynajmniej postraszyć , o taka kontra do "trzaskowskiej" karty LGBT + , myślę że słupki Pisu w sondażach poszły by jeszcze bardziej w górę. :fajka


Zwiększone stawki ubezpieczeniowe były by jak najbardziej na miejscu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdrowie_os%C3%B3b_LGBT
Skoro są wymagane od osób uprawiających ryzykowne hobby jak np.turystyka w górach podobnie winno być w przypadku homoseksualistów.
https://nczas.com/2019/07/09/co-za-dram ... ien-video/
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-07-09, 10:04

Krynica prawdy onet stanął w sporze obliczeniowym po stronie prawych i sprawiedliwych.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ew/9px71fm
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-07-09, 10:05

Szanowni Panowie telefon 110 i Homunculus - Wy tutaj się marnujecie. Jak Was czytam to widzę rozmach, energię, chęć i możliwość naprawiania świata, widzę zdolności do wykrywania zła, obłudy, błędów. Dlaczego ograniczacie się do tak małego Forum ? Ja was widzę w obecnym RZĄDZIE.

Przemyślcie to.

A co do Pana Morawieckiego - on jest GENIUSZEM.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-07-09, 10:21

Dobromił pisze:
A co do Pana Morawieckiego - on jest GENIUSZEM.


Typowy lewak-zajmuje się rozdawnictwem.

Mi się podoba konserwatyzm i tradycjonalizm PO.

http://www.grzechy-platformy.org/deklaracja-krakowska/
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-07-09, 14:33

telefon 110 pisze:Typowy lewak-zajmuje się rozdawnictwem.


A co trzeba robić żeby być "prawakiem" ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-07-09, 14:54

Dobromił pisze:A co trzeba robić żeby być "prawakiem" ?


Trzeba identyfikować się z poglądami głoszonymi przez Platformę Obywatelską.
M.inn
"– Fundamentem cywilizacji Zachodu jest Dekalog. Wierzymy wspólnie w trwałą wartość norm w nim zawartych.

– Zadaniem Państwa jest roztropne wspieranie rodziny i tradycyjnych norm obyczajowych, służących jej trwałości i rozwojowi. Dlatego prawo winno ochraniać życie ludzkie, tak jak czyni to obowiązujące dziś w Polsce ustawodawstwo, zakazując również eutanazji i ograniczając badania genetyczne.
– Miłość i poświęcenie dla Ojczyzny, znajomość polskiej historii i kultury, wreszcie świadome przenoszenie narodowej i rodzinnej tradycji – to szczególnie doniosłe zadania dla naszego pokolenia. Pokolenia, które jako pierwsze stanęło przed szansą wprowadzenia Polski na równych prawach do tworzącej się unii narodów europejskich."

http://www.grzechy-platformy.org/obietnice-platformy/

Oraz złożyć stosowną przysięgę.
"U podnóża Wawelu, gdzie złożone są szczątki naszych królów i wieszczów – przysięgamy wszystkim Polakom, że od tych zasad nigdy nie odstąpimy."
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2019-07-09, 14:59

Wolny sex , w wolnym mieście Gdańsk ? :haha
Zajebista promocja miasta , Dulkiewicz będzie zachwycona.
there is no money and will not be

JVR
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-07-09, 15:09

Homunculus pisze:Wolny sex , w wolnym mieście Gdańsk ? :haha
Zajebista promocja miasta , Dulkiewicz będzie zachwycona.


Dulkiwicz już dorosła...
https://wpolityce.pl/polityka/448236-du ... o-szacunku

...i psy nie ścigają przejawów "czynów miłości" tak jak spożywających piwo.
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2019-07-09, 15:52

telefon 110 pisze:...i psy nie ścigają przejawów "czynów miłości" tak jak spożywających piwo.

Nie zupełnie , bo to głównie zależy jaki jest samorząd w danym mieście , myślę że w Krakowie by zareagowali.
Platformersi skręcili całkowicie w lewo , i sprzeniewieżyli się swoim wcześniejszym zasadom , tak jak historia pokazuje po partii Palikota kto walczy z własnym społeczeństwem znajduje się wcześniej czy pózniej poza parlamentem.
there is no money and will not be

JVR
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-07-09, 20:35

Homunculus pisze:Platformersi skręcili całkowicie w lewo , i sprzeniewieżyli się swoim wcześniejszym zasadom ,


Chyba są na etapie nawrócenia.
Nie dość że mocno deklarują...
https://tysol.pl/a34417-Powiedzielibysc ... erwwatywna
...to i uczestniczą w obrzędach.
https://wiadomosci.wp.pl/wagina-jako-na ... 244427393a
Vision

Postautor: Vision » 2019-07-14, 20:06

Piotrek pisze:Vision, weź na luz ;)


Piotrek, ja jak najbardziej jestem wyluzowany, po prostu nie lubię nieprawdziwych informacji, jak i poglądów typu antypis... to samo tyczy się drugiej strony. Czyli po prostu poglądów skrajnych, dla mnie to zwykła ideologia, a nie realna sytuacja. Choćby ten temat tutaj przed chwilą wiele osób doczepiło się do jakiegoś bykowego czemu samo MSWiA zaprzeczyło od razu https://telewizjarepublika.pl/mswia-kol ... 82400.html i nic takiego nawet nie jest póki co planowane, ale już taki Pudelek wysnuwa nie wiadomo jakie teorie... Tutaj to może podziękować wyborczej, że czymś takim straszy, a nie żadnemu PiS'owi. A w ogóle np. nie wspomni o tym, że ten sam PiS, właśnie wprowadzi w najbliższym czasie obniżenie podatku dochodowego i zwiększenie kosztów uzyskania przychodów dla tych zwykłych ludzi. No ale to to są właśnie fakty i o tym można by podyskutować, kto jak kto widzi... No ale cóż lepiej tu na forum dyskutować o jakichś plotkach niż o realiach, byle dokopać tym, których się nie lubi... ;)

Dla mnie akurat podatki nie są problemem polskiego pracownika, tylko głównie zarobki. Dopóki będziemy tanią siłą roboczą, to tak to będzie wyglądać. Co do podatków, to wystarczy na zachód popatrzeć, większość krajów w tym Niemcy i cała Skandynawia, podatki ma o wiele wyższe procentowo niż w Polsce i aż tak bardzo to ludziom nie przeszkadza. Bo po prostu zarabiają 3-4 razy więcej. Więc tam korzystają na tym obywatele i sam rząd. I jedni i drudzy mają większą kasę. Polak też do Niemiec pojedzie, płacąc większe podatki niż tutaj, bo po prostu i tak na rękę więcej zarobi i to jest główny problem. Robiny to samo co zachód, często nawet lepiej, a zarabiamy 3 razy mniej. Proponuję też tym przeciwnikom podatków, sobie wyobrazić sytuację, jakby się u nas je obniżyło, albo co więcej zlikwidowano całkiem. ;) Taka utopijna wersja, ale i jedna i druga nie jest dobra. Wtedy tym bardziej jako kraj staniemy się jeszcze biedniejsi w stosunku do zachodu, gdzie te składki z podatków są 3 albo 4 razy większe. Już mamy problem z wieloma instytucjami, drogami itp. przy obniżeniu podatków, te problemy się tylko powiększą... Ja osobiście mógłbym płacić i 50% podatku, byle nasz kraj stał lepiej, ale z pozostałej reszty chciałbym móc normalnie wyżyć i mieć też na jakieś przyjemności. Więc podatki mnie nie zniechęcają, a sam zarobek. Nie wiem sam, czy nie wyjadę za granicę gdzie będę płacił więcej podatków, ale przynajmniej będę miał 3 albo 4 razy więcej na życie i to mnie bardziej interesuje....
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 9 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-07-14, 21:31

Krótko Ci powiem - dla mnie to są szkodniki większe od pozostałych partii. W dodatku szkodniki demoralizujące ten naród. Kilka lat już żyję i potrafię wyrobić sobie opinię po tym co widzę. I choćbyś tu jakie analizy i felietony pisał to zdania póki co nie zmienię.
A już tym bardziej po - wybacz szczerość - wirtualnych pogaduszkach ;)
Nie oczekuję też od nikogo uznania moich poglądów, nie wierzę też bym kogokolwiek do nich przekonał.
Vision

Postautor: Vision » 2019-07-14, 21:55

Piotrek pisze: dla mnie to są szkodniki większe od pozostałych partii. W dodatku szkodniki demoralizujące ten naród


No to też wybacz Piotrek, ale dla mnie po pierwsze, pozostałe partie były o wiele gorsze, bo dla zwykłych obywateli nie robiły zupełnie nic. Po drugie za poprzednich rządów, akurat PiS, spokojnie przeczekał swoje i nie wyznawał tak bardzo polityki typu antyPO, nie mając nic w zmian do zaoferowania. Dlatego akurat dla mnie PiS, tutaj zachował o wiele większą klasę, niż to co to teraz robi totalna opozycja. Która dalej nie ma nic do zaoferowania, poza napierdalaniem w stronę PiS, przy każdym ich pomyśle. No typowa polityka AntPiS i nic od siebie poza tym. Jakby poszli po rozum do głowy, to może zamiast zajmować się tym PiSem i wyśmiewaniem ich pomysłów, zorganizowali by sobie swój program wyborczy, bo póki co takiego za bardzo nie mają, a interesuje ich tylko "totalna opozycja" i torpedowanie wszystkiego co z PiSem związane. ;)

A co do demoralizacji, to akurat dla mnie o wiele większą demoralizacją jest propagowanie LGBT, nie że jakoś mi to specjalnie przeszkadza, ale wg mnie powinno to zostać prywatną kwestią i jak kto ma jakieś zboczenia czy inne udziwnienia lubi, to jak najbardziej w prywatnym życiu sobie może to uskuteczniać. Ja tam jestem hetero, ale też jakieś tam zboczenia czy udziwnienia dla rozrywki lubię, ale nie wychodzę z tym na ulicę i nie polecam tego w szczególności dzieciom i ich do tego nie namawiam. ;) Więc jak dla mnie powinno, to pozostać w prywatnych sypialniach i nie trzeba z tym na ulicę wychodzić.

Co do dyskryminacji i innych tego typu rzeczy, to akurat też jestem człowiekiem trochę innym niż większość. Nawet ze względu na głupią muzykę mogłem się czuć w życiu kimś gorszym i dyskryminowanym, ale generalnie mam to w dupie i nie mam zamiaru o to walczyć. Po prostu pogodziłem się z tym, że jestem w mniejszości i nie muszę się z tym jakoś specjalnie afiszować. ;) Co więcej, nawet jak mi to jest zupełnie nie po drodze, to jednak szanuję decyzję większości i staram się do tego dostosować. Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości