Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-04-16, 13:27

A jakie szlaki , góry, schroniska popierasz ? Tak pytam bo to w sumie forum turystyczne.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Stanko
Posty: 57
Rejestracja: 2019-04-07, 20:23

Postautor: Stanko » 2019-04-16, 14:16

Dobromił pisze:A jakie szlaki , góry, schroniska popierasz ? Tak pytam bo to w sumie forum turystyczne.



Proste dla prostych piechurów. Moje klimaty to Zachodnie Tatry i Bieszczady.
Od blisko 5 lat bujam się z wózkami i nosidłami a od roku ukuł mnie cholerny kleszcz i nie zostawił rumienia.
Ze schronisk nie korzystamy mamy namiot rodzinny i jeździmy od wiosny do jesieni.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-04-16, 14:21

To liczę na ciekawe relacje. Takie jak ze Słowenii.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Stanko
Posty: 57
Rejestracja: 2019-04-07, 20:23

Postautor: Stanko » 2019-04-16, 14:35

W czerwcu jadę to może coś popstrykam. Żyję już tym od grudnia. Mam nadzieje że pójdzie zgodnie z planami: Passo pardoi w strone Marmolady, Tre Cime,Passo Gardena,Cinque Torri,Lago Brailes. Myślałem jeszcze o Vajont bo blisko ale nie wiem.

Może jeszcze parę fotek upcham z innych wyjazdów.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-16, 14:47

Pudelek pisze:
I teraz te wszystkie skinolki i nacjonalki będą miały problem. Bo taki wielki bohater, a był transpłciowy :lol



Pudelku

Cóż to za problem wobec faktu że nacjonalisty z "Oberschlesiena" skrobią miłe listy do ambasadora Rassiji ?

Zapewne z podziękowaniami za "opiekę" w 1945 r.
"Podlizywanie się Rosji przez samozwańczych liderów Ślązaków budzi obrzydzenie. Ma to miejsce zaledwie kilka miesięcy po uczczeniu wywiezionych górników przez abp. Wiktora Skworca i Samorząd Województwa Śląskiego."
https://wpolityce.pl/polityka/173850-ka ... az-slepota

Kto wie ?

Może być że wyślą delegantów do Izraela z kwiatami na grób Salomona Morela.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-04-16, 16:23

Dobromił pisze:Ale w tym temacie odpuść. Tu chodzi o wielką stratę dla kultury, historii, dziedzictwa światowego. A PiS nie ma z tym nic wspólnego.

oczywiście masz rację i dlatego właśnie czuć smród, jak PiS na tragedii usiłuje znowuż zebrać kilka punkcików politycznych.

Morawiecki: Katedrę Notre-Dame odbudujmy wszyscy razem jako Europejczycy. To wspaniały symbol Paryża, jak i naszej Europy".

naraz ta hołota, która z kulturą i dziedzictwem Europy nie ma nic wspólnego, poczuła się Europejczykami.

Dobromił pisze:P.s. Sam się bym dołożył do wiarygodnej zbiórki na odbudowę.

dam Ci mój numer konta ;)

A tak na poważnie - tragedia to wielka, ale dla kraju typu Francja odbudowa nie powinna stanowić większego problemu finansowego i logistycznego, problemem może być raczej czas ile to zajmie (choć przy obecnej technice także to wszystko mocno się skróciło). Myślę, że w przypadku pomocy innych państw chodzi głównie o symbol

Stanko pisze:Tu gdzie teraz jestem jest ich największe skupisko

mieszkasz w getcie? :o-o Mam kumpla z Kielc, muszę podpytać czy znowu otwarli, bo w mediach o tym cicho.

Stanko pisze: i popieram Palestynę.

to mnie zawsze bawi u prawaków. Z jednej strony "ciapaci, brudasy niemyte, najeźdźcy", a z drugiej "popieram Palestynę" (powinno być raczej Palestyńczyków, bo Izrael też leży w Palestynie), bo przy okazji można popluć trochę na Żydów. Piękne rozdwojenie jaźni :lol
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2019-04-16, 17:06

Stanko pisze:Mówię o definicji a nie o obecnych czasach czarnej masy tvnu. Więc ty definiujesz nacjonalizm po swojemu dziękuje za propozycje ale znam swoje stanowisko w tym temacie.

Ooo… Podzielisz się wspomnianą definicją? Jako czarna masa chętnie korzystam z możliwości uzupełnienia braków w wykształceniu.
Państwowy system edukacji co prawda potrafił mnie nauczyć w miarę poprawnie pisać, czytać, liczyć i nawet logicznie wnioskować - ale niestety nie wykształcił przekonania o posiadaniu jedynie słusznej wiedzy i niekwestionowalnych poglądów. A to jest w dzisiejszych czasach niezmiernie potrzebna cecha. Zawsze zazdroszczę jej kolegom narodowcom. O ile łatwiej się żyje bez tych wszystkich bzdurnych dylematów.
Awatar użytkownika
Stanko
Posty: 57
Rejestracja: 2019-04-07, 20:23

Postautor: Stanko » 2019-04-16, 23:14

Poszukaj w necie masz sporo na ten temat , nie bede cie wyreczal z lenistwa a jak ci sie nie chce to i tak mam to w dupie ze ty nie wiesz. Pudelek tak i obok centrum muzeum żydowskiego. Nigdzie nie pluje tak samo popiera nato i prawie cała Europa w sprawie wzgórz. Nie wkładaj kiełbasy w usta bo to żałosne. Nie wiem co ma Palestyna do najeźdźców ale jeśli cię to bawi to mnie to zwisa co tam ładujesz w żyły ale na pewno brudasy niemyte coś ci doradzą bo widzę że w temacie siedzisz. :lol jako prawak z tymi brudasami nie mam noc wspólnego pokaż mi kiedy np Winnicki albo Bosak tak mówił.
Ostatnio zmieniony 2019-04-16, 23:36 przez Stanko, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-04-16, 23:36

Prawi Polacy, to by się nawet zbratali z muzułmanami, bo przecież Żyd to wspólny wróg :D
Co niektórzy, to nawet myślą, że Jezus był Polakiem, którego niedobrzy Żydzi ukrzyżowali :D
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-04-16, 23:43

Śmierć wrogom ojczyzny super patriotyczne i nacjonalistyczne Hasło. Tak samo jak śmierć każdemu nie proszonemu gościowi w moim domu. Śmierć będzie szybka gwarantuje .Bardzo nieszkodliwe dla nas tylko tyle co krew na ścianie ale mamy lateksowe ściany.

To taki z ciebie chrześcijanin, że gości chcesz mordować? A za co? Za kolor skóry czy wiarę w innego boga? Gdzie ta prze...reklamowana polska gościnność??
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Stanko
Posty: 57
Rejestracja: 2019-04-07, 20:23

Postautor: Stanko » 2019-04-17, 00:00

Nieproszonemu , tak zgadleś dodam jeszcze że z zimną krwią bez wachania.Kolor skóry czy wiara mi nie przeszkadza tak bardzo. Byli są i będą. Ty też jesteś a jeszcze oddychasz myślisz że nikomu nie przeszkadzasz?
Ostatnio zmieniony 2019-04-17, 00:01 przez Stanko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2904
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2019-04-17, 06:05

Stanko pisze:bez wachania

A z wahaniem ?

Że tak zapytam jeszcze - jesteś spokrewniony z niejakim Wolfem albo ROBERT-em ?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-04-17, 07:30

Pudelek pisze:dam Ci mój numer konta ;)


A będę mógł wpłatę odliczyć w zeznaniu podatkowym za 2019 r jako darowiznę na cele społeczne ?

Pudelek pisze:problemem może być raczej czas ile to zajmie (choć przy obecnej technice także to wszystko mocno się skróciło)


Wydaje mi się, że jak za temat wezmą się fachowi historycy sztuki, architekci, itp. to odbudowa baaaaardzo się wydłuży. I dobrze.

Stanko pisze:Proste dla prostych piechurów.


Mam jeszcze pytanie turystyczne. Od dawna chodzisz, w jakim wieku jesteś ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2019-04-17, 07:34

Widzę, że dział ten pełni funkcję poznawcze.
Tu się trzeba przedstawić, tu przywitać.
Miód malina :lol

Ja tam uważam, że Polska ma dług wdzięczności za II WŚ i jako bogatszy kraj, powinna całą katedrę postawić i sfinansować. Jakby ktoś był za bogaty, również mogę przyjąć darowiznę.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-04-17, 07:41

Towarzyszu laynn !

Ja mam zamiar wpłacić jako osoba prywatna !

P.s. Mogę Ci wpłacić na żywo. Bogaty nie jestem ale człek człekowi musi pomagać.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości