Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-02-18, 20:28

A my gupie ciule wydajemy kase na jakieś wibramy, membramy, termo-cuda :D
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2019-02-19, 10:36

Mnie zaś podoba się inwencja chłopaków. I zgadzam się z cytowanym w tekście wpisem, że lepiej mieć takie wsparcie niż żadne.

Największe uznanie dla Nich - że zrobili to bezwypadkowo.
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2019-02-19, 10:57

Super! Brawa dla chlopakow! We wschodzie nadzieja dla swiata! Poszli, wrocili, dobrze sie bawili, GOPR ich nie musial sciagac bo dupka zmarzla albo wieczor byl zbyt ciemny.. W czym problem? zeby az artykul napisac? Ze nie dali zarobic firmom produkujacym sprzet? Ze wysprzeconych po zęby turystow, ktorzy ich mijali, uklulo w serduszku, ze wywalili tyle kasy w bloto? Smutne jest, ze wiekszosc Polakow juz zupelnie zatracila inwencje tworcza, pomyslowosc i uwierzyli ze do kazdego rodzaju aktywnosci musza miec inne buty, majtki i fikusne okularki... Bo inaczej sie nie da... Musisz zainwestowac 10 tys w sprzet, zeby isc na spacer do lasu.. Bo inaczej grozi ci STRASZNE NIEBEZPIECZENSTWO! No i wstyd oczywiscie...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-02-19, 11:55

dakOta pisze:Mnie zaś podoba się inwencja chłopaków. I zgadzam się z cytowanym w tekście wpisem, że lepiej mieć takie wsparcie niż żadne.

Największe uznanie dla Nich - że zrobili to bezwypadkowo.


Im więcej wsparcia tym lepiej.

Obrazek
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12320
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-02-19, 16:50

Mnie też szczerze mówiąc urzekła ich zaradność. W sumie przygotowani byli doskonale. Raki, czekany, buty z membramą, nieprzemakalne. A ich pomysłowość naprawdę fantastyczna.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-02-19, 18:58

Ciekawe jedynie, czy on sobie robili jaja (w stylu - biegnę nago na Śniezkę), czy to faktycznie kwestia braku innego sprzętu.

Buba - nic nie stoi na przeszkodzie, byś poszła za falą i wymieniła samochód na furmankę, aparat fotograficzny na węgiel i kartkę, komputer sprzedała, internet odłączyła, a relacje opowiadała sąsiadom przy świecy.
Wszak to wszystko to te paskudne dobrodziejstwa postępu :D
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2019-02-19, 20:06

Piotrek, ciekawe też, czy nie zrozumiałeś buby rzeczywiście, czy celowo robisz se jaja.
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
laynn

Postautor: laynn » 2019-02-19, 20:09

We wszystkim trza mieć umiar. Buba z jednymi rzeczami strasznie jest za starymi czasami, ale nowego używa. Więc ja akurat Piotrka rozumiem. Zresztą nie raz się z buby zdaniem, moje rozmija.
Awatar użytkownika
trotyl
Posty: 1042
Rejestracja: 2015-01-06, 00:12
Lokalizacja: Warka

Postautor: trotyl » 2019-02-19, 20:45

W gruncie rzeczy to i podcierać się suchym mchem nikt nikomu nie zabroni...
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2019-02-19, 21:02

Piotrek pisze:komputer sprzedała


Myslisz ze ktos kupi 20 letni komputer? :lol

Piotrek pisze:wymieniła samochód na furmankę


nie mam gdzie konia trzymac :( na osiedlu by pewnie afera byla jakbym przy trzepaku przywiazala...

Piotrek pisze:aparat fotograficzny na węgiel i kartkę


chcialabym.. ale niestety nie dziala... nawet jak rysuje kabakowi to ciezko nieraz odroznic zabe od krokodyla ;) chyba bylam w kiblu jak rozdawali talenty...

Piotrek pisze:a relacje opowiadała sąsiadom przy świecy.


nieraz to czynie! choc wole przy swietle ogniska!

laynn pisze:Buba z jednymi rzeczami strasznie jest za starymi czasami, ale nowego używa.


Tatrzanscy Ukraincy tez przeciez uzywali wynalazkow cywilizacji - metal, guma... i pewnie wielu innych tez.. zapewne z Ukrainy przyjechali pociagiem albo pojazdem spalinowym. To nie o to chodzi.
Ostatnio zmieniony 2019-02-19, 21:13 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-02-19, 21:12

Od razu Ci powiem, że furmanka nie jest wygodna i dość kłopotliwa podczas deszczu ;)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2019-02-19, 21:16

Piotrek pisze:Od razu Ci powiem, że furmanka nie jest wygodna i dość kłopotliwa podczas deszczu ;)


Wygoda rzecz wzgledna - jak se wstawisz fotel to juz wygodna ;)

A na kwestie deszczu tez niektorzy potrafia zaradzic np. rumunscy Cyganie! :lol

Obrazek

Glowny problem, ze przy obecnej sieci drog i zageszczeniu aut dosyc nieprzyjemnie sie zapewne taka jezdzi na dluzsze dystanse, jak ci wokol śmigaja... Choc i tak glownym problemem dla mnie (takim nie do przeskoczenia) jest trzymanie konia... Pewnie tez by sie dalo znalezc mu miejsce przy stadninie ale utrudnienia i klopotliwosc sytuacji by zapewne przekroczylo przyjemnosc z jazdy takowym pojazdem..



A poza tym co zrobic - jak ja tak lubie zapach benzyny i rozgrzanych na sloncu blach :D :D :D
Ostatnio zmieniony 2019-02-19, 21:25 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
laynn

Postautor: laynn » 2019-02-19, 21:38

Mieszkanie sprzedać, kupić dom, postawić stodołę. Skodę i busia sprzedać, za to kupić konia.
Dobrą siekierę, do rąbania drwa, studnia.

Albo dom z gliny postawić. Są już takie w sieci.

Ps. Moi teściowie chcieli powrócić na stare lata w góry. Ale po takim zdjęciu wolą jednak blok:
Obrazek.

W sumie nie dziwię się...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-02-19, 21:47

Z furmanką byłby kłopot na autostradach i ekspresówkach, bo zdaje się zakaz jest jazdy na takich drogach.
Ale dom z gliny...
U mnie w polach jacyś ludzie postawili dom ze słomy i gliny. Nawet byłem kiedyś pooglądać, piękny nie jest ale stoi :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2019-02-19, 22:13

laynn pisze:Skodę i busia sprzedać


Nigdy w zyciu! To przyjaciele, czlonkowie rodziny! Mysle ze maja u nas dozywocie!

laynn pisze:Ps. Moi teściowie chcieli powrócić na stare lata w góry. Ale po takim zdjęciu wolą jednak blok:


Nigdy w zyciu w gory! Olawa to biegun ciepla! Wszedzie snieg a u nas nie ma! Nigdy w zyciu do domku! Od zawsze mieszkalam w bloku i blok jest tym co mi trzeba. Wolalabym sprawdzie blokowisko w innym stylu, ale o to obecnie nielatwo.. Acz w Olawie mamy juz chyba 20% Ukraincow a oni klimat ciagna w dobra strone wiec kto wie.. ;)

Piotrek pisze:Z furmanką byłby kłopot na autostradach i ekspresówkach, bo zdaje się zakaz jest jazdy na takich drogach


To akurat najmniejszy problem. I tak ostatnio raczej omijamy takie drogi bo sie nimi zle jezdzi - wypadki, korki itp. A szybciej i tak nie bedzie bo busio raczej powyzej 80 sie nie rozpedza ;)

Piotrek pisze:Ale dom z gliny...
U mnie w polach jacyś ludzie postawili dom ze słomy i gliny. Nawet byłem kiedyś pooglądać, piękny nie jest ale stoi


Nieeee... Eternit, wielka plyta - to jest moja epoka! :)
Ostatnio zmieniony 2019-02-19, 22:18 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości