Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Krótki spacer na Kozią Górkę.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Krótki spacer na Kozią Górkę.

Postautor: Adrian » 2021-11-21, 16:40

Dzień dobry.

Będzie okienko pogodowe, czy nie będzie, oto jest pytanie ?

Ja stawiałem że będzie, inni byli nieufni i podejrzliwi do samego końca ;)

Trasa:

Obrazek

Jak pisała Wiolcia … Chyba jakieś fatum krąży nad tymi rejonami, miałem jechać z żoną ale się zatruła, pierwszy parking przy cmentarzu odpuściłem i stanąłem na innym, ledwo wysiadłem z auta i wylałem cały kubek gorącej herbaty na dach, na szczęście na tym się skończyło ;)
Zaraz po przyjeździe pod cmentarz moim oczom ukazuje się coś co już od dawna siedzi mi w głowie, straszydło ! Muszę zorganizować tam jakąś eskapadę.

Obrazek

Z parkingu skierowałem się w stronę skoczni narciarskiej, jest dosłownie kawałek od głównej drogi, obchodzę ją i wchodzę w las, idę w zasadzie na czuja w stronę ścieżki rowerowej.
Brodząc w mokrych liściach w końcu wyszedłem na utwardzoną ścieżkę z której od razu zaczęły się piękne widoki na okolice bliższą i dalszą :) Dalej skierowałem się w stronę Równi pod Kozią skąd omijając szlak odbiłem w lewo i ruszyłem prosto pod schronisko, na tej ścieżce było więcej ludzi niż na szlaku :lol

Skocznie ŁKS Klimczok
Obrazek

Jesień jeszcze walczy
Obrazek

Obrazek

Są i widoki !
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze idzie spotkać resztki jesieni
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod schroniskiem sporo ludzi, mnóstwo rowerów, szczekających piesków i muzyka płynąca z Koliby przy której siedziałem, ogólnie lekki harmider.
Zamawiam szarlotkę i kawę, siadam w pełnym słońcu i delektuję się chwilą, delektuję między tymi wszystkimi dźwiękami ;)
Uznałem że podejdę jeszcze na szczyt Koziej Góry i w sumie to była dobra decyzja, bo na szczycie postawili całkiem ładną "altankę".
Szczyt nie był w planie, bo główną atrakcją miała być betonowa ścieżka wiodąca starym torem saneczkowym, tak ładnie ją zareklamowali w mediach, że grzechem było nie zobaczyć ;)
Ścieżką dochodzę na Błonia, krótka przerwa przy Pomniku Andreasa Schuberta i ruszam, krótka bo dzisiaj nie było się czym zmęczyć, wycieczka spacerowo geriatryczna :lol
Szybko miło i przyjemnie, warto było rano wstać.

Obrazek

pysznie było
Obrazek

Obrazek

Altanka na szczycie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I Taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony 2021-11-21, 16:50 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2021-11-21, 17:01

Fajna ta Kozia, z niej fajnie się Szyndzielnia prezentuje. Miejsce mi nie znane, będzie trzeba kiedyś się tam wybrać.
A szkieletor o ile kojarzę, jest pilnowany. Ale to poszukaj info na forach eksploratorów dokładnych informacji.
Ostatnio zmieniony 2021-11-21, 17:02 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2021-11-21, 17:02

Okno pogodowe miało być i było. Ta betonowa ścieżka teraz jest nieco przysypana liścmi i tak się nie rzuca w oczy.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2021-11-21, 17:12

Nosz kurde! tylko smaka narobił! Wrzucil zdjecie wiezowca i potem tam nie poszedł!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-11-21, 17:45

laynn pisze:Fajna ta Kozia, z niej fajnie się Szyndzielnia prezentuje. Miejsce mi nie znane, będzie trzeba kiedyś się tam wybrać.
A szkieletor o ile kojarzę, jest pilnowany. Ale to poszukaj info na forach eksploratorów dokładnych informacji.


Warto z rodzinką pójść, krótka trasa do schroniska I plac zabaw i widoki jakieś są :)

Okno pogodowe miało być i było. Ta betonowa ścieżka teraz jest nieco przysypana liścmi i tak się nie rzuca w oczy.


Warunki pogodowe jak zwykle miałem na zamówienie ;) ścieżka będzie zbierała żniwa w zimie :lol
Zapomniałem napisać w relacji, równolegle do ścieżki idzie trasa rowerowa, jechało trzech typków, wszyscy się wyj**Ali a jeden spadł z rowerem na ścieżkę, mało w przechodzących ludzi nie strzelił, więc zagrożeń jest więcej ;)

Nosz kurde! tylko smaka narobił! Wrzucil zdjecie wiezowca i potem tam nie poszedł!


Wierz mi że już od dawna mnie intryguje to miejsce, ale sam tam nie pójdę.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2021-11-21, 17:55

Okno jak się patrzy! :)
Na lokalnym spacerze było chyba krótsze. Ale fajnie było się przejść.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-11-21, 18:07

sprocket73 pisze:Okno jak się patrzy! :)
Na lokalnym spacerze było chyba krótsze. Ale fajnie było się przejść.


W sumie chodziło o to żeby się przejść, muszę buty rozchodzić, a jakoś na razie nie chcą ;)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2021-11-21, 19:55

Ale że licho złapało Cię w pobliżu cmentarza? Ciebie?
No ale muszę powiedzieć, że tak naciapałeś tę mapkę, że musiałam sobie oryginalną otworzyć i prześledzić trasę :)
I ta altanka to szczyt Koziej Górki? Ale tam był las, jeśli o tym samym miejscu myślę! Parę lat temu... Widocznie niedawno tę altankę postawili...
Jesienny liść (trzecie zdjęcie) świetnie uchwycony. I widoczność dziś była dobra. Fajny wypad na te krótkie listopadowe dni.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2021-11-21, 20:34

Wiolcia pisze:Ale że licho złapało Cię w pobliżu cmentarza? Ciebie?
No ale muszę powiedzieć, że tak naciapałeś tę mapkę, że musiałam sobie oryginalną otworzyć i prześledzić trasę :)
I ta altanka to szczyt Koziej Górki? Ale tam był las, jeśli o tym samym miejscu myślę! Parę lat temu... Widocznie niedawno tę altankę postawili...
Jesienny liść (trzecie zdjęcie) świetnie uchwycony. I widoczność dziś była dobra. Fajny wypad na te krótkie listopadowe dni.


Miałem na myśli licho to które ciebie prześladowało w drodze na Szyndzielnię ;)
Altanka stanęła na szczycie, byłem tam dwa lata temu i altany nie było.
Całkiem sporo tej jesieni jeszcze było, co mnie cieszy :)
Bo na zimę jak na razie w ogóle nie mam ochoty.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3477
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2021-11-21, 20:40

Adrian pisze:Miałem na myśli licho to które ciebie prześladowało w drodze na Szyndzielnię ;)

Wiem, wiem, zrozumiałam aluzję :)

Adrian pisze:Bo na zimę jak na razie w ogóle nie mam ochoty.

O, dlaczego? Ja już mam ochotę. W górach zaczynają się teraz szarości (choć u Ciebie jeszcze tej jesieni trochę widać), a śnieg ładnie je przypudruje. No, może niekoniecznie tęsknię za zimnem, ale za śniegiem, błękitem i biegówkami jak najbardziej!
laynn

Postautor: laynn » 2021-11-21, 21:21

Widziałem zdjęcia z gór, gdzie drzewa są pokryte szadzią - wygląda to obłędnie. Więc może już robić się biało ;)
Vision

Postautor: Vision » 2021-11-21, 22:09

Kolejna emerycka wycieczka, coś modne to ostatnio. ;)

Fajnie, że pogoda nawet siadła, bo w mieście to tak kolorowo nie wyglądało. ;)

A ta betonowa ścieżka, przynajmniej na Twoich zdjęciach, aż tak źle się nie prezentuje, altanka też mi się podoba. :-o
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2021-11-22, 07:00

No proszę, nawet z Koziej Górki można wycisnąć fajny wypad z ładnymi zdjęciami
:ok

Między Równią a schroniskiem, kilkanaście metrów od szlaku, po prawej, jest ciekawe źródełko. Schodzi się tuż za siatką.
Ot, taka ciekawostka warta poszukania :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2021-11-22, 14:53

To była fajna niedziela. To jest fajna altanka. Fajnie miałeś.

Kolejny przykład ciekawego szlaku o rzut beretem od centrum miasta.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości