Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

22-23.01.16 r. Zimowe Gorce

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

22-23.01.16 r. Zimowe Gorce

Postautor: aniołek » 2016-01-31, 18:50

Zapowiadali piękną pogodę na Pt i Sb, a że akurat trafił się rzut prawdziwej zimy, to trzeba było wykorzystać NŻ i jechać pogapić się na wymarzone choineczki :-)

Startujemy z Ochotnicy Górnej, szlakiem zielonym (ziaro PACZ)

Obrazek

Idzie się średnio, szlak nie jest przetarty. A i pogoda nie rozpieszcza - raz słońce, raz zacina śniegiem. Dlatego robimy co możemy, aby opóźnić szczytowanie na Gorcu - licząc na poprawę pogody.

Obrazek

To jednak nie nastąpiło w kluczowym momencie, tylko trochę wcześniej

Obrazek

Obrazek

na pocieszenie, miłosne wyznanie ;)

Obrazek


Na samym zaś Gorcu - rozczarowanie. Może następnym razem...

Obrazek

Ale było nam dane podziwiać całkiem fajny zachód

Obrazek

Obrazek


Droga nocą, była istną katorgą. Zwłaszcza od kapliczki do schroniska, gdzie występowały koleiny. Po 13 godzinach ma się dość :haha

A trzeba jeszcze zejść. Zaczynamy dzień od świtu na Kiczorze i schodzimy na Przełęcz Knurowską, skąd łapiemy stopa do Ochotnicy Górnej (ziaro PACZ)

Obrazek

Obrazek

album: https://picasaweb.google.com/1129537785 ... moweGorce#
Ostatnio zmieniony 2016-01-31, 21:09 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-01-31, 20:06

Tradycyjnie żal Ci kliszy, a w albumie szałowa ilość dodatkowych zdjęć w liczbie dwóch.

No ale wycieczka w pięknej, zimowej scenerii że aż serducho ściska, szczególnie po ostatnich deszczowych dniach :--/
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2016-01-31, 20:29

Piotrek pisze:Tradycyjnie żal Ci kliszy, a w albumie szałowa ilość dodatkowych zdjęć w liczbie dwóch.


Tak się ostatnio składa. W Sylwestra - lampa, i nie widziałam sensu robić czornych fot. Dopiero jak się udało być na świcie i zachodzie, to odżyłam. A tym razem - pierwsze etap do Gorca, w większości występowały śnieżyce. Ja tylko się poprawiało cykałam, ale krótko to trwało. Potem już tylko meeeega nudny las aż do zachodu i już byłam wymęczona grzęźnięciem w śniegu - to raz, dwa - oczy bolały od drobinek śniegu, i wiele fot robiłam, nawet nie widząc co robię, bo mi ciągle zapanowywał wizjer. Wiele fotek nie wyszło. Na drugi dzień, też nie było lepiej - świtowe mi w ogólnie nie wyszły. Potem tylko kilka ujęć - ile można dodawać choinek i Tatr :P. Mam nadzieję, że jeszcze będzie taka zima i sobie zrobię fajną trasę z bogatą ilością fotek ;).
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2016-01-31, 20:46

Startujemy z Sopotni Górnej

Czy na pewno :P ?
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
aniołek
Posty: 169
Rejestracja: 2013-12-11, 23:15

Postautor: aniołek » 2016-01-31, 21:09

No, jeden tyko czyta :D. Ważne że potem stop był do Ochotnicy, co nie? :P
Ostatnio zmieniony 2016-01-31, 21:10 przez aniołek, łącznie zmieniany 2 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-01, 14:07

Lepiej mieć 12 dobrych zdjęć niż 99 złych...
Fajna ta zima u Ciebie!
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2016-02-01, 17:17

aniołek :P no ładnie mnie tutaj wyróżniłaś :P Teraz już na pewno nie muszę pytać. hehe :)
A tak poważnie to te rejony mi znane.

Zdjęcia bardzo ładne. Pogoda także dopisała.
#ziaronaszlaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości