Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Urlop na Żądanie, czyli w krainie hal i mgieł ...

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2021-10-11, 13:55   

Sebastian napisał/a:
gdyby założył stałkę ;)


Założył. Nie dostrzegasz oczywistych oczywistości.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426
Wysłany: 2021-10-11, 14:08   

Sebastian napisał/a:
Nie będę poruszał schroniskowego wątku, ale mam parę przemyśleń:
1. Strasznie daleko mam do Złatnej, nie to, co ci mieszkający koło Zagaraży
2. Teraz trendy i cool jest wstawić do relacji zdjęcie z samochodem, Adrian wstawił malucha i to jest bardzo cool, choć auto nie jego (chyba ;) )
3. Adrian strasznie narzekał na mgłę w piątek, a warunki miał super - zmienne, ale w tym cała ich zaleta.
4. W ogóle to Adrian często narzeka na wycieczki, a potem wrzuca bardzo fajne zdjęcia - taka maniera najwyraźniej.
5. Zdjęcia w lesie we mgle czad, ale były lepsze, gdyby założył stałkę ;)


1. Dla ciebie dedykuję tą wycieczkę w takim razie ;)
2. Moja niebieska strzała jest za ładna żeby się z nią obnosić gdzie popadnie, a Maluch polny też fajny ;)
3. Budowanie atmosfery, wszyscy już byki przekonani że kicha i w ogóle, a tu suprajs madafac**er :D ;)
4. Jestem z Polski, skoro mam fajną żonę i córkę, nawet kolegów mam fajnych ... To na co mam narzekać? Jedynie na pogodę.
5. Jak zawsze miałem przy sobie, ale byłem w takim szoku że nie miałem czasu, 105 zawsze daje radę ;)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-10-11, 14:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-10-11, 14:09   

sokół napisał/a:
A i Prezesowi przyznam rację - powiedzcie prawdę, co to w dzisiejszych czasach jest "stówka"? Nic...


Ja za jedno piwo tej marnej stówki nie dam

Z ciekawości sprawdziłem ile kosztuje nocleg w Schronisku Studlhutte ( Wysokie Taury)
teraz z ubezpieczeniem OeaV 13 Eur a 11 lat temu jak tam spałem płaciłem 10 Eur .
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-10-11, 15:54   

Tylko w Rysiance, mamy widok pierwsza klasa, z pod/zza okna. Na Lipowskiej, no drugą, albo trzecia. Różnica 15 minut dreptania.
Rozumiem, że rok temu za stówkę można było kupić więcej. No cóż, ja Lipowską, a brałem ją pod uwagę, wykreślam z miejsc, do pozbycia się stówki. :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10873
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-10-11, 17:58   

Cytat:
A i Prezesowi przyznam rację - powiedzcie prawdę, co to w dzisiejszych czasach jest "stówka"? Nic....

I tak i nie.
Sama stówka wrażenia nie robi ale ... gdyby chcieć z rodziną 4 osobową spędzić weekend na Lipowskiej z 2 noclegami to się już robi (w moim przypadku patrząc na wiek dzieci) 760 zł. Z lekka dużo.
Tam gdzie nocowałem na urlopie, w Wielkopolsce, w pięknej okolicy, mieszkanie/apartament 43m3 dla tej samej rodzinki na 2 noclegi kosztuje teraz 570 zł, mieszkanie 60 m3 600 zł.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2021-10-11, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-10-11, 18:25   

Może tu na śniadanie kawior z wódką podają, dlatego tak drogo?
Profil Facebook
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2662
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-10-11, 18:47   

Śliczności. I krajobrazy, i zdjęcia. :-)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2021-10-12, 14:54   

Ale trafiłeś na warun! Te mgły na halach i ludzie w promieniach słońca... Coś niesamowitego! :) Pięknie uchwycone.
Zazdroszczę widoków i zdjęć, marzą mi się październikowe Beskidy... Spróbuję coś wykombinować w następnym, albo jeszcze następnym tygodniu :D

a co do Lipowskiej 100 za nocleg w warunkach schroniskowych... Zdzierstwo i tyle i ja też nigdy tam nie zanocuje z własnej woli tym bardziej, że kilkaset metrów dalej jest o połowę tańsza Rysianka z piękną panoramą z hali... W schroniskach górskich mogę czasem płacić więcej za za jedzenie, piwo czy nocleg bo jest klimat, atmosfera, widoki, no i zapłacę, ale w Rysiance ;)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426
Wysłany: 2021-10-12, 15:25   

opawski1 napisał/a:
Ale trafiłeś na warun! Te mgły na halach i ludzie w promieniach słońca... Coś niesamowitego! :) Pięknie uchwycone.
Zazdroszczę widoków i zdjęć, marzą mi się październikowe Beskidy... Spróbuję coś wykombinować w następnym, albo jeszcze następnym tygodniu :D

a co do Lipowskiej 100 za nocleg w warunkach schroniskowych... Zdzierstwo i tyle i ja też nigdy tam nie zanocuje z własnej woli tym bardziej, że kilkaset metrów dalej jest o połowę tańsza Rysianka z piękną panoramą z hali... W schroniskach górskich mogę czasem płacić więcej za za jedzenie, piwo czy nocleg bo jest klimat, atmosfera, widoki, no i zapłacę, ale w Rysiance ;)


Warunki 1 na 100 albo i więcej ;)
Jedź nie zastanawiaj się, zanim wszystko zasypie białe g***no.
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2021-10-13, 18:05   

Adrian napisał/a:
Warunki 1 na 100 albo i więcej ;)
Jedź nie zastanawiaj się, zanim wszystko zasypie białe g***no.


Już zasypało :P bo widziałem dziś rano posta schroniska Rysianka na fb. Ale to chyba krótkotrwały incydent bo w następnym tygodniu u mnie zapowiadają nawet do 20 stopni. Będzie chyba więc złota jesień.
Teraz muszę coś pokombinować, bo wolną od zajęć na uczelni mam środę, tylko jeden dzień trochę mało na Beskidy :D
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426
Wysłany: 2021-10-13, 19:20   

opawski1 napisał/a:
Adrian napisał/a:
Warunki 1 na 100 albo i więcej ;)
Jedź nie zastanawiaj się, zanim wszystko zasypie białe g***no.


Już zasypało :P bo widziałem dziś rano posta schroniska Rysianka na fb. Ale to chyba krótkotrwały incydent bo w następnym tygodniu u mnie zapowiadają nawet do 20 stopni. Będzie chyba więc złota jesień.
Teraz muszę coś pokombinować, bo wolną od zajęć na uczelni mam środę, tylko jeden dzień trochę mało na Beskidy :D


No to nie pozostaje Ci nic innego jak żądaniówka :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group