Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Urlop na Żądanie, czyli w krainie hal i mgieł ...

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-10-11, 09:03   

Że ile na Lipowskiej nocleg?
Że śniadaniem? Czy w ogóle samo spanie?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2021-10-11, 09:10   

_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426
Wysłany: 2021-10-11, 09:44   

Nawet za psa 30 zł sobie życzą :lol
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10873
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-10-11, 09:53   

Ale stówka za nocleg w schronisku, nawet jeżeli jest ze śniadaniem, to z lekka przegięcie :rol
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-10-11, 12:26   

Dobromił napisał/a:
Wybierasz się ?

Aż zaklnę. Kurwa nie. Kogoś po...no komuś się w głowie pomieszało...
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-10-11, 12:51   

W sumie 100pln dość drogo jak na tak bliską odległość od parkingu , ceny w schroniskach w Polsce Słowacji ostro poszły do góry pamiętam jak parę lat temu spałem w Zelenym Plesie z za 10eur teraz 32 Eur , parking 8Eur. .
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1953
Wysłany: 2021-10-11, 12:52   

Zanim się zbulwersujemy:
Stówka to jakieś 22 EUR po obecnym kursie. Proponuję porównać z cenami za południową granicą.
Poza tym warto pamiętać, ile więcej trzeba zapłacić dzisiaj za wszystko, co ma wpływ na cenę takiego noclegu. Prąd, opał, praca personelu itp itd.
A na koniec porównajmy sobie np. paragon ze sklepu sprzed roku i dzisiejszy.
Mnie ta stówa jakoś szczególnie nie dziwi.
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-10-11, 13:06   

W każdym razie obok można kimać o połowę taniej a jest bardzo niedaleko
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2021-10-11, 13:11   

Prezes napisał/a:
Mnie ta stówa jakoś szczególnie nie dziwi.


Gór Ski napisał/a:
W każdym razie obok można kimać o połowę taniej a jest bardzo niedaleko


http://www.rysianka.com.pl/

A czy teraz Cię choć trochę dziwi ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1953
Wysłany: 2021-10-11, 13:28   

Nie, po pierwsze (chyba) porównujesz cenę ze śniadaniem i bez.
Po drugie, nie znam uwarunkowań kosztowych ani porównania standardu noclegu w obu schroniskach.
Po trzecie, nawet jeśli na Rysiance jest wyjątkowo tanio, to nadal sto złotych za nocleg w dzisiejszych czasach mnie nie szokuje. Nie chcę - to nie korzystam. Może dziwi trochę brak różnicy w cenie w zależności od wielkości pokoju.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2021-10-11, 13:37   

Prezes napisał/a:
nie znam ... porównania standardu noclegu w obu schroniskach.


Ja znam - ten sam poziom.

Prezes napisał/a:
Po trzecie, nawet jeśli na Rysiance jest wyjątkowo tanio, to nadal sto złotych za nocleg w dzisiejszych czasach mnie nie szokuje.


Po części chyba dlatego, że od dawna ze schronisk nie korzystasz ? Mylę się ? Dla Ciebie to może być teoretyczna dysputa, dla innych praktyczne zderzenie z realiami. Zwłaszcza jakby udawali się tam rodzinnie.

Prezes napisał/a:
Nie chcę - to nie korzystam.


Bardzo prosta odpowiedź ;) Takie panaceum :)

No ale są ludzie , którzy np chcieliby pokazać dzieciom schronisko "od środka", pomieszkać w nim.

Wg mnie Lipowska po prostu robi "skok na kasę". Dobrze wiedzą, że i tak znajdą klientów.

To tak jak w Zakopanem z parkingami - akurat od tygodni jestem w temacie. Znam kilka miejsc, które w ciągu dwóch miesięcy podrożały o ... 150 %. W zamian nie dając nic nowego - dalej błotnisty, nierówny plac, auto parkujące na kołach innego auta, wjazd / wyjazd taki, że trzeba bać się o lusterka. Bo dobrze wiedzą, że parkować trzeba.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-10-11, 13:49   

Dobromił napisał/a:
Wg mnie Lipowska po prostu robi "skok na kasę". Dobrze wiedzą, że i tak znajdą klientów


Gdybyś był właścicielem, a raczej dzierżawcą schroniska, to uważam, że nie patrzyłbyś na to, żeby mówili o Tobie: jaki wspaniały dzierżawca

Tylko byś korzystał z sytuacji i usiłował trzepać kasę, bo weź też pod uwagę, że dopiero wszystko było pozamykane, łącznie ze schroniskami, a nie wiesz w sumie, co będzie za chwilkę...

Więc taka Lipowska korzysta... mają dobre położenie, więc i tak sobie żaden turysta nie odmówi

Tak samo w Morskim Oku, czy w Murowańcu, tam to nawet na większą skalę...

Gorzej mają takie schroniska w miejscach mniej popularnych. Myślę, że nawet niedaleki Krawców ma dużo gorzej.


A i Prezesowi przyznam rację - powiedzcie prawdę, co to w dzisiejszych czasach jest "stówka"? Nic....
Profil Facebook
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1953
Wysłany: 2021-10-11, 13:51   

W schronisku (czy też tzw. hotelu górskim) spałem ostatnio w zeszłoroczne wakacje. Nie ma to nic do rzeczy, jeśli chodzi o odbiór poziomu ceny noclegu, jakbym napisał ile zapłaciłem to jeszcze gospodarza posądzicie o zdzierstwo :lol - na Lipowskiej posiedziałbym za tą cenę dość długo.
Dobromił napisał/a:
Bardzo prosta odpowiedź Takie panaceum

Prosta i prawdziwa.
Dobromił napisał/a:
Wg mnie Lipowska po prostu robi "skok na kasę". Dobrze wiedzą, że i tak znajdą klientów.

Ale tak działa rynek. Wszędzie. O ile wiem, schroniska nie są obiektami charytatywnymi. Równie dobrze można płakać nad cenami w dowolnym innym obiekcie, który ktoś chce odwiedzić rodzinnie i pokazać dzieciom. Podobnie jak swego czasu płakano nad płatnym wrzątkiem.
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2021-10-11, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2021-10-11, 13:51   

Dobromił napisał/a:
Wg mnie Lipowska po prostu robi "skok na kasę". Dobrze wiedzą, że i tak znajdą klientów.


sokół napisał/a:
Więc taka Lipowska korzysta... mają dobre położenie, więc i tak sobie żaden turysta nie odmówi


No popatrz. Mamy takie samo zdanie w tym temacie tylko inaczej wyrażone.

sokół napisał/a:
A i Prezesowi przyznam rację - powiedzcie prawdę, co to w dzisiejszych czasach jest "stówka"? Nic....


Ooo ... Nowy ceper ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5884
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-10-11, 13:53   

Nie będę poruszał schroniskowego wątku, ale mam parę przemyśleń:
1. Strasznie daleko mam do Złatnej, nie to, co ci mieszkający koło Zagaraży
2. Teraz trendy i cool jest wstawić do relacji zdjęcie z samochodem, Adrian wstawił malucha i to jest bardzo cool, choć auto nie jego (chyba ;) )
3. Adrian strasznie narzekał na mgłę w piątek, a warunki miał super - zmienne, ale w tym cała ich zaleta.
4. W ogóle to Adrian często narzeka na wycieczki, a potem wrzuca bardzo fajne zdjęcia - taka maniera najwyraźniej.
5. Zdjęcia w lesie we mgle czad, ale były lepsze, gdyby założył stałkę ;)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2021-10-11, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group