Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Trzecia zima: Drżąca Góra - Mam Tor

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-03-18, 00:32   Trzecia zima: Drżąca Góra - Mam Tor

W ramach podsumowania naszego zimowego tryptyku odwiedziliśmy południe i Peak District. Głównym celem stał się Mam Tor - "Drżąca Góra" i grań prowadząca aż do Lose Hill, którą udało się przejść w prawdziwie (jak na Anglię) zimowych warunkach.

http://www.podrozeduze.pl/wyjazdy/mamtor.htm



To już ostatnia z naszych zimowych relacji. Teraz z niecierpliwością wypatrujemy już wiosny :) .
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-03-18, 07:42   

Najbardziej zimowa część tryptyku i budząca "respekt" Drżąca Góra. Tam chyba był kamieniołom, bo skąd byłoby tam urwisko (góra ma tylko 524m)?
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-03-18, 10:27   

Cytat:
W wąwozie spotykamy grupę rowerzystów. Z niedowierzaniem patrzę, jak zjeżdżają kamienistą ścieżką w dół. Potem okazuje się, że poprzedniego dnia przy piwie wpadli na pomysł, żeby przejechać naszą dzisiejszą trasę na rowerach. Nie wiem, czy spodziewali się, że zastaną tyle śniegu i że będą musieli zjeżdżać drogą ewidentnie nie nadającą się do zjazdu. Jeden z nich stwierdza, że był to głupi pomysł. Jak się później dowiedzieliśmy - udało im się i ich wyczyn zyskał nawet lokalną sławę.

Wczoraj widziałam reportaż w Faktach na temat jeszcze większego śmiałka, który zjechał ze zbocza w górach Arizony, przyznam, że oglądałam to w nerwach ;) https://www.youtube.com/watch?v=GzhlDnTv0pc

Jak to się mówi, "Do trzech razy sztuka", za trzecim razem trafiła się Wam piękna zima. Chyba nie tak źle w tej Wielkiej Brytanii, troszkę gór tam jest :) i bardzo uroczych.
Zdjęcia bajeczne, ten aparat to był świetny zakup, różnica ogromna :) Fotograf ma na czym pracować :)
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2015-03-18, 12:27   

A cóż to za aparat, bo zdjęcia są nad wyraz ostre i wyraźne?
_________________
in omnia paratus...
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-03-18, 12:43   

To ja wybieram zime nr 1 :D

a tam na ktoryms zdjeciu widac rower- to ktos z waszej ekipy?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-03-18, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-03-20, 00:32   

ceper napisał/a:
Najbardziej zimowa część tryptyku i budząca "respekt" Drżąca Góra. Tam chyba był kamieniołom, bo skąd byłoby tam urwisko (góra ma tylko 524m)?


Chyba jednak nie kamieniołom, bo nic nie znalazłam na ten temat, za to sporo o osuwiskach. Zresztą na Mam Torze znaleziono ślady prehistorycznego osadnictwa, więc pewnie na kamieniołom by nie pozwolono. Chociaż z drugiej strony w okolicach są jaskinie i ślady górnictwa, więc może coś na rzeczy jest?

Malgo Klapković napisał/a:
Cytat:
W wąwozie spotykamy grupę rowerzystów. Z niedowierzaniem patrzę, jak zjeżdżają kamienistą ścieżką w dół. Potem okazuje się, że poprzedniego dnia przy piwie wpadli na pomysł, żeby przejechać naszą dzisiejszą trasę na rowerach. Nie wiem, czy spodziewali się, że zastaną tyle śniegu i że będą musieli zjeżdżać drogą ewidentnie nie nadającą się do zjazdu. Jeden z nich stwierdza, że był to głupi pomysł. Jak się później dowiedzieliśmy - udało im się i ich wyczyn zyskał nawet lokalną sławę.

Wczoraj widziałam reportaż w Faktach na temat jeszcze większego śmiałka, który zjechał ze zbocza w górach Arizony, przyznam, że oglądałam to w nerwach ;) https://www.youtube.com/watch?v=GzhlDnTv0pc


Dla mnie takie wyczyny to totalna abstrakcja. Ale każdy lubi co innego...

Malgo Klapković napisał/a:
Zdjęcia bajeczne, ten aparat to był świetny zakup, różnica ogromna :) Fotograf ma na czym pracować :)


TNT'omek napisał/a:
A cóż to za aparat, bo zdjęcia są nad wyraz ostre i wyraźne?


Lustrzanka Nikona D5100, obiektyw 18-105. Chyba Pudelek ma coś podobnego. Obawiałam się dużego aparatu, ale już się przyzwyczaiłam. Oprócz aparatu zmieniłam też program do obróbki i sposób eksponowania zdjęć (koniec ze zmieniającą kolory Picasą!).

buba napisał/a:
To ja wybieram zime nr 1 :D

a tam na ktoryms zdjeciu widac rower- to ktos z waszej ekipy?


Co do zimy - nie mogło być inaczej! A rowerzysta to Anglik z tej ekipy zjeżdżającej wąwozem. Ja tam bym się nie wybrała :) .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-03-20, 20:17   

Uroczę górki i bardzo ładne w zimowych kolorach :-)
Patrząc na zdjęcia w życiu bym nie przypuszczał, że to góry rzędu 500 m, wyglądają na zdecydowanie wyższe, nawet mimo wielu płaskawych fragmentów.

Znasz tą stronę?
http://3000.blox.pl/html
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-03-20, 20:24   

Piotrku;) moje jedne z ulubionych gór mają średnio po 600, w porywach do 1000 metrów, ale startujesz od zera :D

Bajkowe te angielskie pagóry:)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-03-20, 20:48   

Piotrek napisał/a:
Znasz tą stronę?
http://3000.blox.pl/html


Nie znałam, dzięki! Właśnie przeglądam, bo Szkocja jest w raczej bliższych niż dalszych naszych planach :) .

Piotrek napisał/a:
Patrząc na zdjęcia w życiu bym nie przypuszczał, że to góry rzędu 500 m, wyglądają na zdecydowanie wyższe, nawet mimo wielu płaskawych fragmentów.


Tak też wyglądają w rzeczywistości - na wyższe. Pewnie dlatego, że wszystko wokół jest zasadniczo płaskie.

Vlado napisał/a:
Piotrku;) moje jedne z ulubionych gór mają średnio po 600, w porywach do 1000 metrów, ale startujesz od zera :D


Moje ulubione też 1000 nie przekraczają, ale od zera się nie startuje. A jakie Ty masz na myśli?
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-03-20, 20:50   

Anaga;)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-03-21, 17:08   

Teneryfa... Ostatnio właśnie oglądałam zdjęcia stamtąd - bardzo bujna egzotyczna roślinność i rzeczywiście niezywkłe widoki. Może wrzucisz jakieś zdjęcia?
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-03-21, 17:41   

Wrzucę całą zeszłoroczną relację i napiszę tegoroczną, taki miałem zamiar;)

Cholera w UK swego czasu spędziłem trzy tygodnie i ani razu nie byłem na szlaku :zly
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-03-22, 23:29   

Vlado napisał/a:
napiszę tegoroczną, taki miałem zamiar;)


No mam nadzieje ze szybko!!! :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group