Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Trzeba wiedzieć kiedy spod stołu wyjść niepokonanym.

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2015-09-14, 13:48   Trzeba wiedzieć kiedy spod stołu wyjść niepokonanym.

Dzień dobry.

Szliśmy długo ( 10 godzin i 40 minut ), daleko ( 28 km ), sporo w górę ( 1235 m ), w dół też nienajgorzej ( 1235 m :usm ), raz za czas siadaliśmy na ławeczkach ( z 4 razy ) i przy stawach ( 3 razy ). Cały czas szliśmy po słowackiej stronie.

Nie narzekam, wycieczka była bardzo fajna. W końcu trzeba się kiedyś uczesać.

Było też wesoło i mrocznie:








_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
AniaP 


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Paź 2014
Posty: 382
Skąd: śląskie
Wysłany: 2015-09-14, 13:50   

O rany, to o której ruszyliście ? :o-o
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2015-09-14, 13:53   

Czesać zwykle należy się grzebieniem :lol albo inną szczotką. Przypuszczam,że był to tym razem Grzebień , w dodatku Polski. Może się mylę, ale takie mam skojarzenie... :)
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2015-09-14, 13:53   

Jak przyształo na GAC - ów - ruszyliśmy o dostojnej porze - most na Łysej Polanie przekroczyliśmy o 9.23.

P.s. W rzeczy samej - celem dnia był Polski Grzebień.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2015-09-14, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AniaP 


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Paź 2014
Posty: 382
Skąd: śląskie
Wysłany: 2015-09-14, 13:55   

Aaa czyli wracaliście o zmroku, brrr :rol
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2015-09-14, 13:57   

AniaP napisał/a:
Aaa czyli wracaliście o zmroku, brrr :rol


Około 40 minut szliśmy świecąc oczyma i czołówką. Mieliśmy dwie ale jedna wystarczyła. Pies Martina poszczekał na nas, inne zwierza były spokojne.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2015-09-14, 14:13   

Tydzień temu ustaliliśmy z Prezesem , że w niedzielę udamy się do Doliny Jaworowej. Plan rzecz święta więc udaliśmy się do Doliny Białej Wody. To takie ciche miejsce, równoległe ( częściowo ) do Doliny Rybiego Potoku. Prezes Prezes znał Dolinę do końca zwanego Polskim Grzebieniem, ja zatrzymałem sie kiedyś na Polanie pod Żabiem. Zrobiłem to celowo - żeby na starość móc jeszcze coś nowego zwiedzić. I nadszedł ten dzień - rączo ruszyliśmy ku przeznaczeniu - łeb od dawna nadawał się do uczesania.

Pogoda rewelacyjna - temperatura ludzka, widoki 100 procentowe ( do czasu i do pewnego miejsca ), o deszczu nikt nie myślał, wiatr odezwał sie pod koniec trasy. Swoja drogą wiatr ten zachowywal się jak młody halny. I nie chodzi mi tu o wino proste marki Halny.

96 % parkujących na Łysej Polanie udało się w prawo, 3 % poszło do słowackiego sklepu, a 1 % wszedł w otchłań Doliny Białej Wody. Wody, której przez dłuższy czas nie było. Były białe kamienie w korycie rzeki.



Gołym okiem widać, że obecnie przekroczenie granicy jest łatwe.

Swobodnym krokiem docieramy do leśniczowki Martina i podziwiamy to co widać.




Idziemy jak na nas szybko - przeganiają nas emeryci, ślimaki i dziecko pchające swój wózek. Ha !!! Ale do czasu tak było !!! Dotarliśmy do Polany pod Wysoką, zasiadliśmy, pojedliśmy i do boju !!! Ruszyliśmy w górę Doliny w tempie gry Dave Lombardo na trzeciej płycie Slayer. Np. nie miałem czasu zatrzymać się i zrobić zdjęcia. Po prostu wpadliśmy w szał szybkiego przebierania nogami. Ocknełem się dopiero przy Zmarzłym Stawie.

Zdjęcia do Polany pod Wysoką.






















Jak zobaczyliśmy staw to zasiadliśmy. Warto było - widzieliśmy wspaniałe stado kamzików ( chyba mój "rekord" życiowy - 18 osobników ), spotkaliśmy osobnika ubranego w ciężkie buty zimowe, spore rękawiczki i wyposażonego w dwa czekany. Prawdopodobnie wracał z Grossglocknera. Był też pies o wyglądzie dziwnego pudla.

CDN.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2015-09-14, 14:54, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-09-14, 15:22   

Dobromił napisał/a:
, spotkaliśmy osobnika ubranego w ciężkie buty zimowe, spore rękawiczki i wyposażonego w dwa czekany. Prawdopodobnie wracał z Grossglocknera.
Przez Tatry? :o-o .
Na Małej Wysokiej w końcu byłeś?
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-14, 22:49   

Dobromił napisał/a:
Ruszyliśmy w górę Doliny


Byłem tam ze 3-4 razy i nie przypominam sobie, żeby tą doliną dało się iść w górę, w nieskończoność po płaskim prowadzi. ;)

A tak swoją drogą, jak dla mnie to jedna z lepszych dolin w Tatrach, płaska, nie mącząca i widoczki fajne, choćby ten z banera forum. ;) No ale tak poza tym to w sumie nic tam nie ma. :-o
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2015-09-15, 07:12   

Tatrzański urwis napisał/a:
Przez Tatry? :o-o .


Oczywiście. Ucz się, Urwis, ucz ;)

Tatrzański urwis napisał/a:
Na Małej Wysokiej w końcu byłeś?


Nie. Zostawiłem ją sobie na starość.

Vision napisał/a:
Byłem tam ze 3-4 razy i nie przypominam sobie, żeby tą doliną dało się iść w górę, w nieskończoność po płaskim prowadzi. ;)


Panie, a jak dotrzesz np do Litworowej ? Po płaskim ? :) A to przecież odnoga Doliny Białej Wody.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-09-15, 10:47   

Dobromił napisał/a:
Ucz się, Urwis, ucz
Cały czas się uczę Miscu :ops .
Dobromił napisał/a:
Zostawiłem ją sobie na starość.
Jak będziesz stary to już nie będzie Ci się chciało :D . Jakby co to mogę Cie poprowadzić :lol .
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2015-09-15, 10:50   

Tatrzański urwis napisał/a:
Jakby co to mogę Cie poprowadzić :)


Ta wycieczka przejdzie do historii turystyki tatrzańskiej. Odezwę się :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-09-15, 11:16   

Dobromił napisał/a:
Ta wycieczka przejdzie do historii turystyki tatrzańskiej.
Poprowadzimy nową drogę i sami ją nazwiemy .
Dobromił napisał/a:
Odezwę się
Będę pod telefonem .
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2015-09-15, 11:21   

"Jedźmy dalej, nikt nie woła"

Posiedzieliśmy przy stawie, pogadaliśmy i czas było ruszyć ku górze. A potem w prawo - Rohatka nie była w planie tego dnia. Tak więc poszliśmy i doszliśmy. I weszliśmy w mrok, a bardziej w miejsce z mrocznym widokiem - z Polskiego Grzebienia z Doliny Wielickiej było widać Dlugi Staw i kilka zboczy, Gerlacha nie było, a Mała Wysoka pojawiała się i znikała. Nic to - zalegliśmy w miejscu z widokiem na zbocza Litworowego Szczytu, Zmarzły Staw, Hrubą Turnie i Świstowe Turnie. I malutkie stawki zwane Świstowymi Stawkami. Co do marmotów - odzywały się i wysłały rupicapry na zwiad. Luda na przełęczy sporo, większość weszła w mgłę na zboczach Małej Wysokiej. Nie wrócili. Nasz plan nie obejmował tego szczytu - słusznie, pewno byśmy wrócili na parking o 21.45. A tak to mam jeszcze coś do zwiedzenia w Tatarach Słowackich ;) .

Powrót był dostojny i z naciskiem na odpoczynki i podziwianie okolicy. Postój nr 1 - Litworowy Staw ( tuż obok koliby ), postój nr 2 - Kaczy Staw, postój nr 3 - Polana pod Wysoką. A potem tak się rozpędziliśmy, że nawet zwierz Martina nas nie dogonił. Bo nie chciał. Końcówka na czołówce. Parking pusty więc sztywnoportkowcy wyłącztyli wszystkie latarnie w okolicy. Dotarłem w dom po 22.

Pisząc w skrócie - zdjęcia się tworzą.

Podsumowując - długość trasy jest równie straszna jak ta dolina jest piękna.

Idźcie ( jak nie byliście ) i podziwiajcie. Wy, którzy tam już byliście to też idźcie.

Ave.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2015-09-15, 11:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2015-09-15, 14:27   





























_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2015-09-15, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime