Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Szyndzielnia i Klimczok w starym roku

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2024-01-03, 19:28   Szyndzielnia i Klimczok w starym roku

Dobry wieczór.

Koniec roku, a dokładnie 27 grudnia zeszłego roku odbyłem krótką, ale jakże przyjemną wycieczkę na Szyndzielnię i Klimczok.

Środek tygodnia między świętami i nowym rokiem, postanowiłem wykorzystać zapowiedz ładnej pogody, przy użyciu kolejki gondolowej dostaję się sprawnie na wysokość 958 metrów ;) Ruch w górach solidny, w schroniskach tłoczno …
Okres między świętami to dobry czas na urlop, sam z tego skorzystałem :)

Patrząc rano za okno, widzę pobliskie szczyty utopione we mgle, jadąc do Bielska widziałem jak mgły się przetaczają nad szczytami, to dobry znak.

Wysiadając na górnej stacji kolejki załapuję się na końcówkę tego wędrowania chmur.
Dochodząc do schroniska nad głową mam już sporo błękitu, więc mamy chmury, słońce i w sumie jeszcze całkiem dużo śniegu.
Śnieg twardy i zlodowaciały, większość ludzi w raczkach, ja nie lubię więc założę dopiero kiedy nie będę miał wyboru ;)













Klimczok wita mnie słońcem i widokami.
Przez chwilę toczę się z jednej strony na drugą, aż w końcu ruszam do schroniska …
Schronisko pełne, ale widzę że rotacja jest spora, więc staję w kolejce i wypatruje pustego stolika, chwilę wcześniej zwolnił się duży stolik z dwoma ławami w samym rogu Sali, więc rozsiadam się jak król z całym majdanem, ściągam mokre ciuchy żeby trochę przeschły.
Próbuję wcisnąć w siebie bigos, który smakuje jakby go ktoś wymieszał z fasolką po bretońsku ;)
Jest mi dobrze, siedzę sobie, popijam herbatkę i zaglądam przez zaparowane okno …
Po chwili przysiadają się ludzie, później kolejni, chwilę gadamy o górach, o plastikowych naczyniach których Klimczok zużywa całą masę i zbieram się w drogę powrotną.

















Zaglądam jeszcze za schronisko (szlak zielony do Szczyrku), chyba miałem nosa bo było widać całkiem ładnie Tatry i Skrzyczne, później podziwiam wieloplany Beskidu Morawsko- Śląskiego z Łysą na samym jego końcu, jest ładnie, świeci słońce.
Światło po woli zaczynało robić się cieplejsze, kiedy docieram na Szyndzielnię, słońce świeci już tylko na górną stację kolejki, robi się chłodnio.




















Dochodzę pod wieżę i przypominam sobie że (chyba) Wiola wrzucała jakiś czas temu zdjęcia z tej wieży i wiedziałem że tam trzeba iść !
Kiedy wszedłem na górę, byłem w szoku, jaki stamtąd jest piękny widok, Beskid Mały jak na dłoni, Babia i Pilsko, a między nimi Tatry, chooooleeeera ale widok !
Za 8 zł dostajemy bezcenny widok ;)











Mogę kończyć wycieczkę z uśmiechem na gębie, po takich widokach na koniec :)

I taka to była wycieczka.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2024-01-04, 11:47   

Darz Szlak i Wieża Widokowa !

Wzór wycieczki sielankowej. Z wiekiem mądrzejesz i wiesz już, że schroniska, kolejki i wieże czekały na Ciebie od lat.

A co do samej wieży to proponuję Ci tam wejść przy mocnym wietrze :) Niby za wysoka nie jest ale lubi się "wahać" :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2024-01-04, 12:07   

Dobromił napisał/a:
Darz Szlak i Wieża Widokowa !

Wzór wycieczki sielankowej. Z wiekiem mądrzejesz i wiesz już, że schroniska, kolejki i wieże czekały na Ciebie od lat.

A co do samej wieży to proponuję Ci tam wejść przy mocnym wietrze :) Niby za wysoka nie jest ale lubi się "wahać" :)


Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć :lol

Wieża na duży plus, trochę wiało, ale odchyłu nie było, chyba że mój ;)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5839
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-04, 17:52   

Lubię oglądać relacje z miejsc, na których nie byłem. A co do urlopu między świętami, to mam inne zdanie, popracowałem trochę 27 grudnia, a potem looz.
Trzy ostatnie zdjęcia mocarne, pokazują potęgę filtra polaryzacyjnego, Coldmanie ;)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2024-01-04, 17:55   

Sebastian napisał/a:
Lubię oglądać relacje z miejsc, na których nie byłem. A co do urlopu między świętami, to mam inne zdanie, popracowałem trochę 27 grudnia, a potem looz.
Trzy ostatnie zdjęcia mocarne, pokazują potęgę filtra polaryzacyjnego, Coldmanie ;)


To zależy w jakiej pracy się pracuje ;)

Zgadza się, filtr pomógł przy tych warunkach które były ...
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2024-01-04, 20:45   

Może w schronisku jadłeś bigos po bretońsku?
Te plastiki u nich to rzeczywiście beznadzieja, zostało po Covidzie. Wygoda, lecz marnotrawstwo straszne. Ale ciasto tam mają dobre.
Na wieżę warto wejść. Nawet się skusiłam nie raz, bo jak są warunki, to widoki zacne. I w sumie najlepsze widoki masz z tej wieży, te wieczorne. Super!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2024-01-04, 21:03   

Wiolcia napisał/a:
Może w schronisku jadłeś bigos po bretońsku?
Te plastiki u nich to rzeczywiście beznadzieja, zostało po Covidzie. Wygoda, lecz marnotrawstwo straszne. Ale ciasto tam mają dobre.
Na wieżę warto wejść. Nawet się skusiłam nie raz, bo jak są warunki, to widoki zacne. I w sumie najlepsze widoki masz z tej wieży, te wieczorne. Super!


Ciasto widziałem, ale wiedziałem że nie wcisnę ciastka i bigosu ;)

Właśnie o niebieskiej godzinie i wieczornych fotach na wieży pisał mi na FB Marek Wojnar, może kiedyś będzie okazja :)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5528
Wysłany: 2024-01-04, 21:03   

Kolejka, płatna wieża widokowa, w schronisku bigos i fasolka... raczki, zimowe opony. Kto bogatemu zabroni? ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2024-01-04, 21:06   

sprocket73 napisał/a:
Kolejka, płatna wieża widokowa, w schronisku bigos i fasolka... raczki, zimowe opony. Kto bogatemu zabroni? ;)


I to za Tuska :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group