Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Świniarki

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-12, 21:12   Świniarki

Na mapach zaznaczona jest jako jedna-"Świniarka". Ale w pobliżu zaliczyłem cztery z czego jedna podwójna i takim sposobem wyszło mi stadko :-)
A stadko to pomieszkuje przy szlaku z W.Górki na Glinne. Szlakiem tym nie szedłem już lata a Świniarek to w ogóle nie pamiętałem :rol
W W.Górce odpicowali teren nad rzeką, są chodniczki, ścieżki rowerowe i most.


Łącznie z platformą widokową


Po jakimś czasie, ale nie długim, po przejściu lasem trafia się sympatyczny przysiółek a nad nim trochę widokowych łąk.



Nieco dalej, tak z 1o min. drogi po lewej pojawiają się skały. Nie są wielkie ale są :-) , ot takie dwie po nie całe 3 m w najwyższym miejscu


Jednak z kilkanaście metrów dalej pojawia sie większa skałą, już bardziej okazał i ładna. Zdecydowanie też wyższa bo nie całe 5 m.



Idę dalej szukać Świniarki właściwej. Ona sądząc o mapie powinna być dalej od szlaku, czyli może być nie widoczna. Ale mapy wiadomo, do końca wiarygodne nie są.
Jakieś 15-20 minut i proszę- całkiem dobrze ja widać, po cześci z powodu wycięcia drzew w w jej pobliżu. Skała stoi i jest dość ładna (choć liczyłem na coś bardziej spektakularnego).




Oraz kilka pomniejszych


Nos mi jednak podpowiadał, że coś się może jeszcze tu znaleźć więc połaziłem po okolicy. Szału jednak nie było, trafiłą się tylko jedna tuż nad leśną droga.


A później kombinacjami różnych ścieżek i dróg bez owocne niestety, wróciłem do W.Górki.
Ot, taki krótki wypad żeby trochę cienia i chłodu w lesie załapać :-)



Trochę więcej zdjęć-->
http://www.zuziawdrodze-a...winiarka062015/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2015-06-12, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-06-12, 21:57   Re: Świniarki

Piotrek napisał/a:
Jakieś 15-20 minut i proszę- całkiem dobrze ja widać, po cześci z powodu wycięcia drzew w w jej pobliżu. Skała stoi i jest dość ładna (choć liczyłem na coś bardziej spektakularnego).

Oj tam. Całkiem nieźle się prezentuje;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-13, 21:29   

Ale tak sobie wyobrażałem, że jednak będzie większa, tak min. z 6 m albo i więcej.
Zadowolony i tak jestem, bo kolejne skały do kolekcji :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group