Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Stołeczne iluminacje, Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-12-28, 21:14   Stołeczne iluminacje, Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Długi weekend wstępnie planowałem na góry, a skończyło się rewizytą u syna, a dokładniej kusił mnie Królewski Ogród Światła w Wilanowie. W piątek 26.12.2014 najechaliśmy na stolicę, ponieważ trudno o bilety do opery czy teatru bez rezerwacji, więc ostatecznie wystarczył na otarcie łez "Hobbit", przypomniały mi się ulubione gry syna z jego dzieciństwa ("Heroes", "Tibia"). Potem ruszyliśmy na Stare Miasto, gdzie tradycyjnie w "Bazyliszku" uzupełniliśmy zapasy. Drugą kolację, podobnie jak śniadanie i obiad to popis sztuki kulinarnej syna (powiem krótko: kucharzem to on nie jest, ale doceniam dobre chęci :) ). W sobotę po południu znów ruszyliśmy na spacerek: Park i Zamek Ujazdowskich, Łazienki Królewskie oraz Wilanów.
Ciekawostka: czy wiecie, że słynną tęczę 24h pilnuje straż miejska (zostałem pouczony za wejście na skrzyżowanie na Placu Zbawiciela)? Patrzę w lewo, patrzę w prawo, żadnego łapiducha, ruch samochodów prawie zerowy, więc myk na środek skrzyżowania, by zrobić zdjęcie tęczy z bliska. Przy trzeciej fotce (może trwało to 30 sekund) dwóch umundurowanych coś do mnie mówi. Prawdopodobnie zatrudniono tam kilkunastu znajomych ...

Mappingi mają miejsce tylko w soboty.
Mapping "W Wilanowie król jest jeden" zajmuje ponad 1GB, więc go nie wrzuciłem /chyba i prawa autorskie bym naruszył/, ale umieściłem 2 fragmenty z Ogrodu Wyobraźni w takt muzyki. Warto tam być dopiero o godz. 17, wówczas oglądamy mapping (17:30), potem labirynty, Ogród Wyobraźni, kawiarenka /kawa z ciastkiem/ i kolejny mapping "Powrót króla" o godz. 18:30.

Galeria
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-12-30, 14:25   

Moim zdaniem iluminacje na Starym Mieście i Trakcie Królewskim są super, a choinka na Placu Zamkowym jest zapalona przez cały dzień :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group