Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Spacerowicze na zimowym szlaku

Autor Wiadomość
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2022-02-02, 06:50   

Lidka napisał/a:
Bosko! Jak go wołacie, to chwilę trwa :lol

Po prostu Felek. Hrabia Zamoyski to tylko przydomek, ponieważ przywieźliśmy go z okolic (nomen omen) Zwierzyńca. Na razie rekonwalescent po zabiegu, ale już wszystko OK. Jutro idziemy ściągać szwy i ten paskudny, wkurwiający abażur :D

 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14413
Wysłany: 2022-02-02, 09:15   

Święty Szatanie Górski ...

Nowa Forumowiczka ... Nowa Forumowiczka, która napisała coś więcej niż "Cześć" ... Napisała też relację ... Fajną relację... Świat staje się dziwny ...

:D

W tym roku w Tatrach spotkaliśmy dwóch osobników z Inowrocławia. Bardzo sympatycznie wypowiadali się o wjeździe do Zakopanego.

Na Perci Borkowskiego miałem sympatyczną przygodę - wpadłem pod śnieg, do sporej dziury. Moje nogi jakoś dziwnie się rozjechały :)

No to czekamy na kolejne relacje :)

P.s. Ten żurek to ewidentnie mix tygodniowego menu :lol
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-02-02, 11:36   

Udany debiut, relacja z przytupem, tereny lubiane i nieoczywiste (Bukowiński Wierch, Żar!). Fajnie zobaczyć kolejną miłośniczkę gór na tym forum, gdzie aktywnych pań jest mniejszość. Czyli kolejna relacja w marcu, po następnym wyjeździe?
A Ty jesteś tą Lidką z forum npm?
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-02-02, 15:29   

Cytat:
A Ty jesteś tą Lidką

co złego to nie ja :rol
W marcu planowane Roztocze, jak dojdzie do skutku to i relacja się pojawi... Bo dziwny ten świat ;)
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6109
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-02-02, 21:34   

Wiolcia napisał/a:
A Ty jesteś tą Lidką z forum npm?


No wlasnie tez sie zastanawialam! Że z Kujaw sie zgadza, ale tamta chyba nie miala psa! :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2022-02-02, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-02-02, 22:09   

buba napisał/a:
tamta chyba nie miala psa!

Czyli nie może to być TA Lidka!
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-02-03, 04:45   

Miała miała, tylko innego, który nie znosił jazdy samochodem :-o



Niestety, pożegnał się z nami, i po wielu zapewnieniach typu : już więcej żadnego zwierzaka... pojawiła się Rawka, schroniskowa sierotka, która teraz z nami już wszędzie :-)

 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6109
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-02-04, 11:20   

No to juz wszystko wiadomo :) Tamta Lidka ale z nowym towarzyszem wypraw! :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5567
Wysłany: 2022-02-04, 11:43   

Lidka napisał/a:
schroniskowa sierotka

nie uważasz, że to obciach mieć psa ze schroniska?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426
Wysłany: 2022-02-04, 11:48   

sprocket73 napisał/a:
Lidka napisał/a:
schroniskowa sierotka

nie uważasz, że to obciach mieć psa ze schroniska?


Brzmisz poważnie :lol
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5567
Wysłany: 2022-02-04, 13:02   

Przecież tylko grzecznie pytam.
Lubię dyskusje o pieskach :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-02-04, 15:49   

sprocket73, padłam, powstałam, poprawiłam koronę, odpowiadam: nie uważam :)
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5567
Wysłany: 2022-02-04, 17:30   

Lidka napisał/a:
padłam, powstałam

Przepraszam, nie wiedziałem, że tak mocno zareagujesz.
A nie bałaś się, że biorąc psa ze schroniska to nie wiadomo co z niego wyrośnie?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-02-04, 19:04   

Nigdy nie wiadomo, co z psa wyrośnie. Oczywiście mówię o tych uszlachetnionych wersjach, czyli wielorasowcach ;) Zatem, czy ze schroniska, czy ze stogu siana, czy od kuzynki wujka Pawła...zawsze jest niewiadoma. Ale żeby zaraz się bać? Rawka nie jest moim pierwszym psiakiem, na czym polega odpowiedzialność za zwierza zatem wiedziałam. Jedynym nowvum było absolutne postanowienie, ze musimy przekonać ją do jazdy samochodem. Na szczęście obyło się bez strat w ludziach, psach i sprzęcie :-o
Psy "schroniskowe" mają różne historie. Jedne po prostu się zagubiły i nikt ich nie szukał, inne były skrzywdzone przez człowieka , a jeszcze inne są tam od urodzenia. Nasze miejscowe schronisko ma wspaniałych pracowników i wolontariuszy. Uczciwie przedstawiają psa, wskazują na ewentualne problemy, jakie można napotkać, jeśli psiak na coś choruje to tez informują. Zatem teoretycznie wiesz, co cię czeka. Z naciskiem oczywiście na : teoretycznie :-)
Ostatnio zmieniony przez Lidka 2022-02-04, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5567
Wysłany: 2022-02-04, 19:48   

Psy wiele potrafią! Niejednego potrafią zadziwić swoimi możliwościami. Jednak uważam, że jazda samochodem to może być zbyt wygórowane wymaganie. Poza tym wydaje mi się, że w polskim prawie nie przewiduje się takiej możliwości. Nawet gdybyś zdecydowała się łamać prawo, to moim zdaniem trzeba byłoby mocno przerobić samochód, żeby pies mógł go prowadzić. Czy Rawka jest na tyle duża, żeby sięgała łapkami do pedałów, a jednocześnie widziała co się dzieje na drodze?

Jeżeli chodzi o pracowników schroniska i wolontariuszy to trzeba uważać. Najpierw narobią psiakowi słodkich fotek, gdzie ma takie biedne oczka mówiące "weź mnie". Potem przy adopcji niby ostrzegają, że pies ma ADHD, ale tak naprawdę nie tłumaczą co to dokładnie oznacza. I zostajesz na lata z kłopotem. Niby zawsze można oddać do schroniska z powrotem, ale jaka gwarancja, że kolejny nie będzie jeszcze gorszy? Żadnej. Człowiek jest potem zakładnikiem psa we własnym domu. Rano boisz się ruszyć palcem u nogi, bo wpada tornado do sypialni. Co weekend wycieczki, bo piesek musi się wybiegać. Wszystkie urlopy zepsute, bo organizowane pod psa. Ehh...
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group