Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Spacer po Orawie.

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-18, 20:58   Spacer po Orawie.

Plany urlopowe zakładały pobyt nad morzem, oraz bezpośredni przejazd Bursztynową Jedynką w Beskid na Bazę.
Niestety wracaliśmy wcześniej, bo córka dostała gorączki, a że padało to nie było sensu siedzieć na kwaterze, więc skróciliśmy pobyt o jeden dzień. O ile dojazd w okolice najbardziej wysuniętego punktu naszego kraju na północ przebieg szybko (6,5 godz z dwoma ok 40min przerwami), to powrót ponad 10godzin... Korki i...gorączka. Córy. Niestety mimo podania leku na zbicie temperatury, ta zamiast spadać (z 39,4), wzrastała (prawie 40). Telefon na 112 i prośba o pokierowanie do szpitala, z nerwów na szczęście dojeżdżam do dziecięcego szpitala (szpitalu???)...Udaje się gorączkę zbić. Ale widok dziecka, które prawie odpływa...Ech...
Zamiast jechać na Bazę, wracamy do domu. Trzy dni super pogody tracimy na zbicie choroby, gdy już dojeżdżam, to następnego dnia o 5tej budzi mnie ulewa, która trwa praktycznie dobę...
Zakładam, że w czwartek przejdę się zaraz za granicą, w piątek niestety planowany wyjazd do Vratnej z córą odpada (jedziemy do Oravskiego P. z nią na krótki spacer pod zamkiem), a w niedzielę pojadę do Małej Fatry. W sobotę córa dostaje kataru, w nocy spałem 5 godzin, żona jeszcze mniej, więc o żadnym wyjeździe nie ma mowy... Ot pewnie nasi Wielcy Podróżnicy znów mnie wyśmieją...Ech takie życie :P

No dobra, kilka zdjęć wrzucę z tego spaceru.
Ruszam:


Gdzieś tam miałem jechać:


Pilsko od dupy strony (jak dla mnie o wiele ładniejsze :P )


Moja trasa:


I cel:

Całe 910m. Ktoś zgadnie nazwę?

Cisza, tylko z daleka słyszę beczenie owiec...szkoda, że nie ma ładniejszej pogody...


Jest kilka domostw, kilka ruder...te ostatnie jakoś bardziej mój wzrok przyciągają:


Sprocket, tam też mam w planach (kiedyś, nie podaje daty) wejść :P ;)


No jest przepięknie:


Pola:


Kapliczek na niewielkim odcinku kilka, ta najładniejsza:


Cycki:



Babia jak to ona ma w zwyczaju, zakryta:


Fajna bacówka:


Pilsko:


Już blisko celu:


Podoba mi się:


Co ciekawe, pod samym nadajnikiem, praktycznie na szczycie coś takiego jest:

Kierunki i na Varšave, i na Bratislave, oraz okoliczne góry i szczyty.

Nawet tablice z opisem (jakże piękne grafitti :D )


Jeszcze ostatnie widoki:




Na koniec mały potok do pokonania, myślałem, że będzie mostek...wody po kolana, jednak tu gtx by nic nie dało :P



8,4 km, ok 170m wzniesień :) .
I tyle z urlopowych górskich wypraw... ale z tą Oravą jeszcze się spotkam...kiedyś...
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-18, 22:54   

Nigdy nie zrozumiem filozofii życia tych ze Ślůnska i okolic. Być nad morzem i nie umyć sobie nóg, tylko potem jechać w góry w poszukiwaniu strumyka - bogatemu wolno ;)
laynn napisał/a:
Ot pewnie nasi Wielcy Podróżnicy znów mnie wyśmieją
Kiedy następny ultramaraton górski?
laynn napisał/a:
Całe 910m. Ktoś zgadnie nazwę?
Modlový vrch
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-18, 23:21   

Zgadza się szczyt. Nie zgadza kwestia morza. Kilka kąpieli było. Ba zdjęcia nawet jakieś wrzuciłem...
Maraton czeka aż zaproszenie wrzucisz.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-08-19, 10:45   

Powiem tak - mnie też urzekło otoczenie Oravskiej Polhory i okolic. Bardzo tam malowniczo.
A na zaproszenie, o którym wspomniałeś, się nie doczekasz, na bank.
Profil Facebook
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-08-19, 10:47   

Laynn, Babia od dupy strony też jest bardziej urokliwa :D
Fajne te pola na 3 i 4 foto (od dołu), wyglądają jak dywan patchworkowy :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 11:06   

No Babią też jeszcze sobie pewnie obejrzę. Teraz się fr...a schowała :D
Już wiem o jakie zaproszenie Ci chodziło. No wiem :D .
Ostatnio zmieniony przez 2016-08-19, 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-19, 11:37   

Zapraszałem w Izery i Karkonosze w połowie stycznia 2016, gdy śnieg był po pas. Przy okazji wypad 1-dniowy do Liberca, wprawdzie było pochmurnie i sypał śnieg, ale widoki były bajkowe.
Pisałem z wyprzedzeniem kilku tygodni (a może 2 miesięcy) i co? Zacytuję Brzechwę z "Lisa Witalisa": Gdzie popatrzeć - chuderlaki! Przykry mi jest widok taki! lub
A jedynie niedobitki Was napadły w sposób brzydki.
Cóż, dostaliście po skórze. A dlaczego? Boście tchórze!
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 11:41   

ceper napisał/a:
Boście tchórze!

To kiedy Ty pojedziesz ze mną?
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-19, 11:51   

Po pierwsze: musi być ładna pogoda (przynajmniej prognozy).
Gdyby chodziło o maratonik 50 km, to proponowałem już górnikowi, że wyrównujemy szanse i wagę brutto ;) Aby potem nie narzekał, że miałem lepszy kontakt z podłożem ;)

Edit: zaproszenie było na 2 miesiące przed
Ostatnio zmieniony przez ceper 2016-08-19, 12:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-08-19, 13:01   

No i co, napisałem, że nie ma problemu, wezmę na plecy ile trzeba. i co? Opadła Ci kopara, zmieniłeś temat, zacząłeś znów swoje ciulstwa wypisywać.

Ale wychodzę z założenia, że jeden pisze tylko po to, żeby zaistnieć w internecie, a drugi po prostu się umawia i jedzie.

Ja tam już jestem ustawiony z jednym dobrym kolegą z GBG na wypadzik i szykujemy właśnie trasy poprzez burzliwą wymianę PW.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 15:42   

Czyli tchórzysz. Ech a ja już playliste szykowałem...
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-08-19, 15:55   

Laynn, a zapodaj no coś fajnego i długiego, no to się kuźwa pójdę z Tobą mordować.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 16:02   

Pomyślimy. Dziś mam sprzątanie/lekkie naprawy a potem korzystam z urlopu od mych dziewczyn i idę na piwo, więc nie mam głowy do wymyślania. Ale coś wymyślę...
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2016-08-19, 16:06   

laynn o piwie nie wspominaj,bo i tobie pewien pajac przyklei łatkę alkoholika. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-08-19, 16:13   

Kombinuj. Mnie wpisali w niedzielę na noc do pracy, ale za to poniedziałek mam prawie cały wolny... :D
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime