Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Pudelkowe wędrówki po Śląsku i nie tylko

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-03-01, 14:57   

Pudelek napisał/a:
Choć np. czytałem, że zły pomnik w Brzegu na rozbiórkę musi czekać do przyszłego roku,


Ten kolo zamku? Żuliki sie zapłacza! Pod nim maja taka super imprezownie!

Cytat:
bo brak pieniedzy


Ci cali politycy nie mogli by sobie np. jakis premii zapodac zamiast wydawac kase na niszczenie? Dziwni ludzie - kasa jest a oni wolą ja wydac niz schowac do kieszeni... A raz byloby z pozytkiem...
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2018-03-01, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2018-03-01, 15:17   

Pudelek napisał/a:
Cytat:
Ciekawe czy "мир" tez skują bo niepolityczny?


"Frieden" też może się źle kojarzyć.


Może być. Byle nie w kontekście "Kampf um frieden".
https://www.youtube.com/watch?v=7AHRZITCDR4

Żołnierz w gimnastiorce i z pepeszą też jest fajny, ale do lufy pepeszy należałoby przytwierdzić plastyczane gałązki konopii.
No i na cokole umieścić pacyfę.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-03-01, 15:51   

buba napisał/a:
Ci cali politycy nie mogli by sobie np. jakis premii zapodac zamiast wydawac kase na niszczenie

przecież premie to oni sobie przyznają non stop :lol Niejaki Gowin ostatnio się nawet skarżył, że jak był ministrem, to mu nie starczało do pierwszego :lol

buba napisał/a:
Ten kolo zamku? Żuliki sie zapłacza! Pod nim maja taka super imprezownie!

pod pomnikiem smoleńskim może być bardziej klimatycznie, zwłaszcza jak prezydenckie małpki wyciągną ;)

Cytat:
Żołnierz w gimnastiorce i z pepeszą też jest fajny, ale do lufy pepeszy należałoby przytwierdzić plastyczane gałązki konopii.
No i na cokole umieścić pacyfę.

W Dąbrowie Górniczej swojego czasu Pomnik Czerwonych Sztandarów "przemianowano" na Hendrixa ;) Władzom nowy bohater chyba się nie spodobał :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-01, 17:13   

Czyli Hendrixa też zamierzają zburzyć?
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-03-01, 17:23   

Nie wiem. Wpisany jest na listę "Miejsc Pamięci Narodowej województwa śląskiego". Ale to nie jest oficjalna lista zabytków, więc nie jest chroniony. Znalazłem jakieś pismo radnych PiSu, którzy domagają się jego usunięcia i "przetransportowania do Muzeum Socrealizmu w Kozłówce". Biorąc pod uwagę gabaryty pomnika oznaczałoby to jego destrukcję, a do Kozłówki (lub gdzieś indziej) trafiłyby jakieś resztki.

Wszystko zależy od uporu lokalnych działaczy partyjnych i miejscowego IPN-u. A ten katowicki jest akurat bardzo dupowlazowy, jeśli chodzi o takie działania.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-03-01, 18:12   

Pudelek napisał/a:
przecież premie to oni sobie przyznają non stop Niejaki Gowin ostatnio się nawet skarżył, że jak był ministrem, to mu nie starczało do pierwszego


Nigdy nie ma tyle premii zeby nie moglo byc wiecej! Mogliby sobie np. kupic czternaste auto zamiast niszczyc pomniki? Moze by im trzeba jakos podpowiedziec? :P

Cytat:
zwłaszcza jak prezydenckie małpki wyciągną ;)


A co to? tzn "małpka" wiem ale czemu prezydencka?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2018-03-01, 18:18   

buba napisał/a:

A co to? tzn "małpka" wiem ale czemu prezydencka?



 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-03-01, 18:27   

buba napisał/a:
A co to? tzn "małpka" wiem ale czemu prezydencka?

za czasów Kaczyńskiego kancelaria prezydenta RP masowo je zamawiała ;) Kwaśniewski raczej nie sięgał po takie miniaturki ;)

buba napisał/a:
Nigdy nie ma tyle premii zeby nie moglo byc wiecej! Mogliby sobie np. kupic czternaste auto zamiast niszczyc pomniki? Moze by im trzeba jakos podpowiedziec?

myślę, że jeśli akurat chodzi o podbieranie publicznej kasy to wyobraźnia ich nie ograniczy :D Natomiast fanatyzm ideologiczny jest ciężki do zwalczenia, zwłaszcza, że trzeba się czymś wykazać przed żelaznym elektoratem.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-01, 18:32   

Cytat:
Wszystko zależy od uporu lokalnych działaczy partyjnych i miejscowego IPN-u. A ten katowicki jest akurat bardzo dupowlazowy, jeśli chodzi o takie działania.

Ciekawe, czy dziś znów młodzi by stanęli w jego obronie jak kiedyś?
(Pytanie retoryczne. Wątpię w dzisiejszych młodych) ;)
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2018-03-02, 11:51   

Ludzkość zawsze walczyła o pokój.
Jak do tej pory z pełnym sukcesem ( następował rozejm bądź kapitulacja).
Ostatnio zmieniony przez telefon 110 2018-03-02, 11:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-03-02, 14:26   

Cytat:
Natomiast fanatyzm ideologiczny jest ciężki do zwalczenia, zwłaszcza, że trzeba się czymś wykazać przed żelaznym elektoratem.


Mysle ze jakby dali 500 zl na kazde dziecko to bylo skuteczniejsze na zbieranie elektoratu :P Moze nawet mnie by kupili? :lol

Albo mogliby za tą kase postawic wiecej pomnikow smolenskich albo Jezusów jak ze Świebodzina? Pewnie zelazny elektrorat by sie cieszyl... A zawsze byloby to jakie tworzenie, chocby bezsensowne ale zawsze jakis ślad w przestrzeni najnowszej historii ;) Natomiast wydawanie tak zawrotnej kasy na burzenie jest takim idiotyzmem, ze mi sie to w glowie nie miesci, ze mozna byc tak jebnietym...
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2018-03-02, 14:34, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-03-02, 14:40   

Pudel - ty chyba znasz niemiecki i bywasz nieraz za zachodnia granica- moze ci sie przyda na jakiejs wycieczce? Filmik jest ponoc o poszukiwaniu Leninkow w Niemczech. Np. ten lesny z 3:31 fajny! :D
https://www.youtube.com/watch?v=7O-d6lu_TAg
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2018-03-02, 14:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-03-02, 15:05   

buba napisał/a:
Mysle ze jakby dali 500 zl na kazde dziecko to bylo skuteczniejsze na zbieranie elektoratu

problem w tym, że kasa na przekupywanie elektoratu kiedyś się skończy. Stąd w cieniu 500 plus i innych łapówek dla społeczeństwa mamy ciągłe, ciche podwyżki w tle gazu, prądu, wody, rosną ceny większości towarów itp. Inflacja jest najwyższa od lat. No, ale tego tak nie widać, jak co miesięczna łapówa ;)

buba napisał/a:
Np. ten lesny z 3:31 fajny!

surrealistyczny :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-02, 23:20   

Akurat ceny energii, paliwa i ogólnie żywności, wzrosły niemal w całej Unii Europejskiej, Polska znajduje się co najwyżej w połowie stawki, nawet za Niemcami, Francją czy Austrią, więc trochę ciężko zrzucać to na obecną partię rządząca. Przyczyny inflacji mogą być różne. Np. jajka zdrożały, bo ich z pewnych niepolitycznych przyczyn zabrakło. Na Białorusi ponoć były dostępne w aptekach na receptę. Trochę ciężko winić PiS, za rosnące ceny w całej Europie, aż takiej siły rażenia chyba nie mają i trochę to zakrawa o jakąś ideologię typu kto nie skacze ten za PiSem, ale z rzeczywistością za wiele wspólnego to nie ma. ;) W 2012 inflacja była większa niż obecnie, a rządów PiS i 500+ wtedy nie było.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2018-03-02, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2018-03-03, 07:14   

Zawsze tak jest ,że obecna ekipa rządząca obwinia za wszystko co złe byłą ekipę rządzącą i vice versa sobie przypisując nieswoje swoje lub wymyślone sukcesy.Nic nowego,na kogoś trzeba psioczyć i odsuwać uwagę od swoich błędów. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group