Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Przygodowy Beskid Wyspowy

Autor Wiadomość
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-04-22, 22:04   Przygodowy Beskid Wyspowy

W ostatni weekend wzięłam udział w zjeździe forum Góry Szlaki, który to został zorganizowany w Beskidzie Wyspowym. Na zjazd jechałam prosto z pracy, wszystko wydawało się zapięte na ostatni guzik: 15:25 wyszłam z pracy, 16:25 wsiadłam do pociągu do Krakowa, 19:30 wsiadłam do busa do Kasinki Małej. W Kasince byłam umówiona z Krzyśkiem i Jędralem, że odbiorą mnie z przystanku, bo baza noclegowa znajdowała się na szlaku na Lubogoszcz, około 20 minut m. in. ciemnym lasem, a do tego jeszcze wcześniejszy dojazd do parkingu. Sama mogłabym po ciemku nie trafić ;) No i miałam rację, bo kierowca busa, mimo mojej gorącej prośby, nie powiedział mi, kiedy mam wysiąść, zawiózł mnie dalej do Mszany Dolnej, tam zorientowałam się, że chyba przejechałam przystanek :/ Kierowca oczywiście uważał, że wszystko jest w porządku, że był pewny, że już wysiadłam a potem powiedział, że myślał o Kasince Wielkiej itp., itd., w każdym razie o 20:30 znalazłam się w czarnej "d", ale na szczęście znaleźli się dobrzy ludzie, którzy podrzucili mnie z powrotem do Kasinki Małej. Potem jeszcze pół godziny minęło zanim Krzysiek z Jędralem mnie znaleźli :P a wydawało się, że miejsce pod kościołem to taki dosyć dobry punkt orientacyjny ;) Potem już wszystko wskoczyło na właściwe tory :) Ze szlaku do bazy pod Lubogoszczem co jakiś czas odsłaniały się widoki na rozświetlone małe miasteczka, wyraźnie też było widać Szczebel, oprócz tego prawie zdeptałam śliczną, żółto-czarną jaszczurkę. Następnego dnia rano wspomniane widoki prezentowały się tak, Szczebel:

Natomiast te miasteczka tak:


Jadąc na ten zjazd zupełnie nie wiedziałam na jaki szlak się wybiorę "może ten, a może tamten", uzależniałam wszystko od tego, czy będę mogła liczyć na kogoś w kwestii dojazdu pod szlak. Już w piątek wieczorem udało mi się znaleźć chętnych na zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego - Mogielicy :) W 11 osób udaliśmy się do Półrzeczek skąd przez Krzystonów i Polanę Stumorgową weszliśmy na Mogielicę. Na dole widać było zalążki wiosny, ale im bliżej szczytu, tym więcej szronu i śniegu. Mimo, że pogoda nie była specjalnie sprzyjająca, jak dla mnie, widoki były wspaniałe:




A tak prezentowała się Mogielica, z której niestety nie za wiele było widać:



Z Mogielicy zeszliśmy żółtym szlakiem (trasą podobno znanej drogi krzyżowej), to było jak zejście na drugą stronę mocy, bo było więcej zieleni, lepsza pogoda i widoki bardziej wiosenne. Z polan Wyżnikówka i Cyrla rozciągały się równie ciekawe krajobrazy:



A na Mogielicy wciąż się kotłowało:

Jak tylko doszliśmy do Jurkowa i wsiedliśmy do samochodów, to rozszalała się niezła ulewa (przez większość dnia padała z nieba taka "śnieżna kaszka" i wiał silny, zimny wiatr), ale już przyzwyczaiłam się, że podczas tego wyjazdu mam farta i tym razem także szczęście mi dopisywało, bo padało tylko w samochodzie podczas drogi do parkingu. W drodze do ośrodka odsłoniły się już piękne widoki :) Wieczorem jak to na takich spotkaniach - rozmowy przy napojach i pokarmach, było bardzo wesoło :)
Nie wiedziałam co będę robić następnego dnia, wiedziałam, tylko, że o 18 mam pociąg do Warszawy, a wcześniej chciałam się spotkać z btonem i jego małżonką :) Znów miałam masę szczęścia, bo Janek (tatromaniak) zaproponował mi wyjście na Ćwilin, drugi szczyt Beskidu Wyspowego :) Pamiętałam z forum, że jest to bardzo widokowy szczyt. W związku z tym, że nie mieliśmy nikogo "do pary", to byliśmy zmuszeni odbyć trasę w tę i z powrotem. Startowaliśmy z przełęczy Gruszowiec, a dokładniej spod Baru pod Cyckiem (ciekawa nazwa). Najpierw dosyć głębokim błotkiem, wśród stromizn, a potem znów zrobiło się zimowo. Na szlaku było trochę wiatrołomów i przez to do Polany Michurowej doszliśmy właściwie "nie wiadomo jak" wśród drzew przypudrowanych śniegiem i szronem :)

Widok na Mogielicę bardzo mnie zaskoczył, nie spodziewałam się, że jest taka stożkowata:

Pod Ćwilinem, gdy na ołtarzu zrobiliśmy sobie "wieczerzę" usłyszeliśmy głosy, okazało się, że to osoby ze zjazdu i dzięki temu nie musieliśmy schodzić tym samym szlakiem (dosyć stromym i miejscami zalodzonym), więc mogłam poznać inną trasę z Ćwilina :D Zeszliśmy razem w wesołym towarzystwie do Jurkowa :)

Ostatnie zerknięcia na Mogielicę:

i okolicę:


Kiedy czekałam na Janka, by wrócił z grupą po swój samochód, okazało się, że Góral znalazł dla mnie transport do Krakowa, także po raz kolejny uśmiechnęło się do mnie szczęście :) Już o 14 byłam u btona pod drzwiami :P Po wymianie górskich doświadczeń z soboty udaliśmy się we trójkę do Gruzina na obiad i następnie przed 18 każde poszło w swoją stronę. O 20:30 byłam już w Warszawie, tak to można podróżować :) Weekend wykorzystałam w 200%, nawet nie spodziewałam się, że wszystko się tak idealnie ułoży.
Moje wrażenia z Beskidu Wyspowego... Cudnie tam! Nie spodziewałam się takich urokliwych, stożkowatych pagórków, które czynią krajobraz niepowtarzalnym. Jeszcze nie wiem kiedy tam wrócę, ale na pewno nie był to mój ostatni raz w okolicach Kasinki :)
Pozostałe zdjęcia znajdują się w galeriach:
https://picasaweb.google....yspowyMogielica
https://picasaweb.google....dWyspowyCwilin#
Dziękuję za uwagę :)
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-04-22, 22:12   

Cudownie, Gosiu! Uwielbiam Wyspowy, a Twoje zdjęcia są tak piękne, że już chciałabym być w autobusie, który jedzie w jego stronę :ops



Tylko Ciebie brakuje na tych zdjęciach :v
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2015-04-22, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-04-22, 22:16   

nes_ska napisał/a:
Tylko Ciebie brakuje na tych zdjęciach

Może coś wykradnę uczestnikom wycieczki ;) bo naprawdę tam byłam ;) A szczerze mówiąc, to jakoś ostatnio mało mam zdjęć z gór "ze sobą".
Dziękuję za miłe słowo nt. zdjęć, staram się jak zwykle, tylko picasa troszkę mi je koloruje na niebiesko, nie wiem też co zrobić, by wychodziły nieco jaśniejsze.
 
 
Leszek Tatry 


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 226
Wysłany: 2015-04-22, 22:23   

Fajna relacja i świetne zdjęcia. Zresztą jak zawsze :-)
_________________
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-04-22, 22:24   

No na Ćwilin spod Cycka to jest dość wymagające podejście szczególnie po opadach deszczu.

I <3 Beskid Wyspowy.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-04-22, 22:27   

Trasę przez Łopienik, Mogielicę, Ćwilin i Śnieżnicę (opcjonalnie też Lubogoszcz) dziś rozpisywałem z noclegami :(
Szkoda, że nie zerknąłem na forum GS ze 2 tygodnie temu...
Malgo, warto było jechać? Samo łażenie? Tak bez integracji? Nuda, nuda, nuda...
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-04-22, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-04-22, 22:34   

Była integracja :) W piątek siedziałam do 1:15, w sobotę wróciliśmy ze szlaku o 17, z resztą posiłki wielu z nas miało wykupione, więc było kiedy się integrować. Było super!!!!!!! :)
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-04-23, 07:26   Re: Przygodowy Beskid Wyspowy

Malgo Klapković napisał/a:
oprócz tego prawie zdeptałam śliczną, żółto-czarną jaszczurkę.


Salamandra to ne jaszczurka tylko płaz, tak jak żaba.

A relacja jak zwykle świetna i bardzo ładne zdjęcia.

Ostatnio miałam pecha do pogody w Wyspowym, może w tym roku coś się poprawi.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-04-23, 07:44   

Powiem Ci Gosia, że na Twoich zdjęciach pogoda wygląda groźniej niż ja ją odczuwałem tego dnia :) Patrząc na te chmury pomyślałbym, że się szykuje konkretna zlewa, a tymczasem udało się jakoś ominąć :)

Potwierdzam popołudniową wersję zdarzeń :)

PS. postaram się wkróce wrzucić swoją minirelację z Pienin.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-04-23, 08:13   

A aaa no tak, to była salamandra ;) nie znam się tak na zwierzątkach tego typu ;)
Potwierdzam, że zdjęcia pokazują gorszą pogodę niż de facto była, ale znowu byłam tak lekko ubrana, że przemroziłam sobie dłonie aż schodzi mi skóra :P
 
 
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2015-04-23, 08:18   

Dziękuję Ci Gosiu za miłe jak zwykle Twoje towarzystwo w niedzielnym zmaganiu z zimowym stokiem Ćwiklina.
Ale widoki były za to przednie w niezłych warunkach pogodowych.

Odpowiadając na uszczypliwą dygresje mojego krajana cepera.
Gdybyśmy z Gosią w sobotę nie integrowali się Ćwilin zdobywał bym też w niedzielę ale w samotności.

Co do Pienin w drugiej połowie maja to będę już po krótkim urlopie w rodzinnych nizinnych stronach i chętnie do Was dołączę na którąś z tras.
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2015-04-23, 11:15   

Ładne fotki. Mam w planach trochę połazić w tym roku po Wyspowym. Jak dobrze pójdzie, to początek tego łażenia już w niedzielę. :)
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-04-23, 13:56   

Pieknie, klimatycznie.
Profil Facebook
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-04-23, 17:30   

Malgo Klapković napisał/a:
do Mszany Dolnej

Ha !

Malgo Klapković napisał/a:
Baru pod Cyckiem

Byłem tam, faktycznie cycki występowały.

Malgo Klapković napisał/a:
Moje wrażenia z Beskidu Wyspowego... Cudnie tam!

No to gorol ;) całkiem nam ,,zbeskidział".

Poza tym - fajne wycieczki, ekstra zdjęcia z pewnym klimatem ,,mroku" i kumata, konkretna załoga.
 
 
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2015-04-23, 17:47   

Drogi przedmówco z uwagi, że miałem przyjemność też tam z Małgosią uczestniczyć rozwiń swoją wcześniejszą myśl

cytuję

No to gorol ;) całkiem nam ,,zbeskidział".

Poza tym - fajne wycieczki, ekstra zdjęcia z pewnym klimatem ,,mroku" i kumata, konkretna załoga.

PS
Mam problemy z norweską klawiaturą i nie mam rozpracowanych niektórych pochowanych gdzieś znaków graficznych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group