Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

W Wietrznej Dziurze

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-22, 23:03   W Wietrznej Dziurze

Zimowo się w końcu zrobiło, czyli tak jak trzeba. Nie ma zasp, śniegu po pas ale przynajmniej jest biało i trzyma jaki taki mróz (nawiasem mówiąc w tym momencie gdy piszę -16 :-) ).

Ruszyliśmy sobie na przyjemny spacer w kierunku Magurki Wilkowickiej odcinkiem najkrótszym czyli z Przełeczy Przegibek. Lasy białe, drzewa ładnie oszronione. I akurat okienko pogodowe zapowiadane w prognozach :)




Są i widoki. Przejrzystość nie jest idealna ale ujdzie.


Na szlaku pusto. Pojawił się tylko jeden napierający w górę, w kierunku schroniska turysta. Z resztą w schronisku jak się później okazało też pusto prawie, 1 osoba przy kiełbasie i dwójka właśnie wychodząca. Ale to się pewnie zmieni w weekend.


Przy schronisku oraz w jego rejonie sporo przygotowanych tras dla narciarzy biegowych. Trasy szerokie prowadzą w różne kierunki. Jest i gminny ratrak. Jechał sobie gdy akurat szliśmy i panowie ratrakowie niby to uprzejmie ale jednak przyczepili się, żeby im nie deptać tras. Ok, rozumiem ale do k...rwy nędzy mam łazić po krzakach gdy droga szeroka na 4 mery? I to w dodatku szlak turystyczny?


Idziemy jeszcze kawałek ku Wietrznej dziurze zwanej też Smoczą Jamą. Jama wielka nie jest, coś niewiele ponad 30 m ale skoro jest to dlaczego nie zerknąć do środka? :-)




Aparat zaparował i w zasadzie większość zdjęć przedstawiała jedynie blade smugi. Na kilku cos się jedynie utrwaliło z trudem.


A potem już koniec pogodowego okienka ale i tak...pięknie :-)


Trochę więcej-> http://www.zuziawdrodze-a...nadziura012016/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2016-01-22, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-23, 00:21   

Cytat:
Jechał sobie gdy akurat szliśmy i panowie ratrakowie niby to uprzejmie ale jednak przyczepili się, żeby im nie deptać tras. Ok, rozumiem ale do k...rwy nędzy mam łazić po krzakach gdy droga szeroka na 4 mery? I to w dodatku szlak turystyczny?


Terror narciarzy biegowych jest mega wkurwiajacy! :zly Im sie wydaje ze cale gory naleza tylko do nich! Kiedys nas tacy bic prawie chcieli jak swiety slad przyhaczylismy kijkiem, albo twierdzili ze mamy isc rowem albo lasem bo zima pieszy szlak jest ich.. Wiec sie troche nie dziwie tym ktorzy widzac zalozony slad pod narty biegowe - specjalnie go rozdeptuja.
Na szczescie zima rzadko chodze bo gorach a nawet jak chodze to staram sie omijac miejsca ulubione przez narciarzy- po co sie stresowac
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-23, 11:54   

Ja nie mam nic przeciwko tej formie narciarstwa, zdecydowanie mniej paskudzi góry niż wyciągi ale sposób myślenia w tym przypadku jest irytujący.
Te trasy są naprawdę bardzo szerokie, więc co za problem zostawić z metr po jednej stronie by tam ludzie chodzili. To by nawet było mniej niszczące dla owych śladów, bo każdy by sobie szedł tym bocznym pasem a tak to sporo ludzi ma to w d... i łazi jak wygodnie, bo nie będzie się męczyć po krzaczorach. Z reszta z jakiego powodu ma to robić skoro od tego jest właśnie znakowany szlak turystyczny, by nim chodzić.
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2016-01-23, 14:06   

Piotrek, no tak, trochę mnie na forum nie było to zdjęć z termosem robić się nie che. :P :P :P :P :P
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 901
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2016-01-23, 17:27   

Po tej trasie w zimie akurat często, i chodzę i jeżdżę na biegówkach. Więc powiem, że racje mają obie strony :-o
Notabene są tam bardzo dobrze utrzymane trasy dla narciarzy biegowych. Świetny odcinek dla biegaczy - prawie płaski. Dobrze wybrany, widokowy, pomiędzy Magurką a Czuplem. Polecam :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-23, 23:27   

Pewnie że obie strony mają rację o ile...obie strony te racje szanują. :-)

Iva napisał/a:
Piotrek, no tak, trochę mnie na forum nie było to zdjęć z termosem robić się nie che. :P :P :P :P :P


No właśnie, bardzo sie opuściłaś i taki tego efekt :)
Prawdę mówiąc gdy wyszedłem z jaskini i zobaczyłem swój plecak (zdjęcie wyżej) to pomyślałem, że fajne by było ujęcie gdyby obok stał termos. Autentycznie :)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-24, 00:28   

Podpis na scianie jaskini jest z 36 roku? :o-o
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 560
Wysłany: 2016-01-25, 08:38   

Piotrek, Gadzie, mogłeś dać znać że się wybierasz w rejony, byłbym się przeszedł.

Foto-pocztówka z 1918 r. ;)



 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-25, 10:40   

Bardzo mi sie podoba na takich starych zdjeciach ze tam czesto ludzie sa tak fajnie wylozeni na trawie :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14379
Wysłany: 2016-01-25, 13:08   

buba napisał/a:
czesto ludzie sa tak fajnie wylozeni na trawie


Oni muszą być z Czernichowa.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2016-01-25, 14:02   

Piotrek napisał/a:
No właśnie, bardzo sie opuściłaś i taki tego efekt :)
Prawdę mówiąc gdy wyszedłem z jaskini i zobaczyłem swój plecak (zdjęcie wyżej) to pomyślałem, że fajne by było ujęcie gdyby obok stał termos. Autentycznie :)


Czyli razem się opuściliśmy ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2016-01-25, 14:16   

buba napisał/a:
Bardzo mi sie podoba na takich starych zdjeciach ze tam czesto ludzie sa tak fajnie wylozeni na trawie :D


Zdjęcie sprawia wrażenie świadomej gejowskiej stylizacji do obrazu E.Maneta "Śniadanie na trawie". :/
https://pl.wikipedia.org/...danie_na_trawie
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-25, 21:00   

Tomasz napisał/a:
Piotrek, Gadzie, mogłeś dać znać że się wybierasz w rejony, byłbym się przeszedł.

Foto-pocztówka z 1918 r. ;)


Ale to w tygodniu byłem, poza tym pw

Zdjęcie archiwalne z klimatem, panowie w pełni na luzie :-)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-25, 21:01   

Iva napisał/a:

Czyli razem się opuściliśmy ;)


Ale postanawiam się poprawić :-) i, o ile skleroza mnie nie przechytrzy, to kolejnym razem będzie jak trzeba :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14379
Wysłany: 2016-01-26, 12:37   

Piotrek napisał/a:
to kolejnym razem będzie jak trzeba


Za odpowiednią stawkę pożyczę Ci mój nowy termos. Albo to niech Iva zapłaci za artyzm zdjęć :D ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group