Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Prawie jak Chorwacja, tylko blisko i tanio.

Autor Wiadomość
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2015-08-18, 08:49   Prawie jak Chorwacja, tylko blisko i tanio.

W tym roku urlop mamy niestandardowy. Plany wyjazdowe w ostatniej chwili się pozmieniały i wylądowaliśmy na wczasach krajowych, które dzięki rekordowym upałom w zasadzie były dość podobne do naszych dotychczasowych wypraw w kraje południowe.
Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się gdzie pojechać, żeby poczuć się jak w Chorwacji, zapraszam do obejrzenia i przeczytania fotorelacji :)



_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14369
Wysłany: 2015-08-18, 08:51   

Bardzo ładne zdjęcie z rewolwerowcami - krową i piesem.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-08-18, 10:48   

na zdjęciach nawet ładnie to wygląda, lecz ja bym za nic nie wybrał się na tak długie wczasy do Polski - mam jej dość na co dzień ;) to już jednak zdecydowanie wolę przeskoczyć magiczną granicę do Czech albo Słowacji - również blisko i tanio, a atrakcji więcej ;)

co do zakazu fotografowania w kościele to nie sądziłem, że jeszcze w Polsce gdzieś to występuje, w dodatku w kościele z UNESCO. W żadnym innym drewnianym kościele się z tym nie spotkałem... już wiem, które miejsce należy omijać!
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2015-08-18, 11:08   

Pudelek napisał/a:
co do zakazu fotografowania w kościele to nie sądziłem, że jeszcze w Polsce gdzieś to występuje, w dodatku w kościele z UNESCO.

Tu jednak jest i bardzo pilnują. Powody są ekonomiczne... w środku można po 1 zł nabyć widokówki z ładnymi zdjęciami z wnętrza. Cóż, można się na to obrazić, ale po co się denerwować ;)

Pudelek napisał/a:
za nic nie wybrał się na tak długie wczasy do Polski - mam jej dość na co dzień

Dawno nie byłem tak długo w Polsce na wczasach stacjonarnych - 8 dni. Praktycznie nie pamiętam kiedy, pewnie jeszcze z rodzicami z 25 lat temu. Ale teraz bardzo mi się podobało. Potrzebowałem totalnej laby, żeby leżeć i nic nie robić. Oczywiście aby Polsce można było tak spędzać czas musi się trafić w pogodę, ale trafiliśmy.

Pudelek napisał/a:
zdecydowanie wolę przeskoczyć magiczną granicę do Czech albo Słowacji

Przecież wiesz, ze też bardzo mi się tam podoba. Wraca pogoda, więc jutro wyskoczymy gdzieś jeszcze na końcówkę urlopu :)

Dobromił napisał/a:
Bardzo ładne zdjęcie z rewolwerowcami - krową i piesem

Wg mnie to zdjęcie ma w sobie COŚ :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-08-18, 11:14   

sprocket73 napisał/a:
Cóż, można się na to obrazić, ale po co się denerwować

powiem szczerze - ładną pocztówkę to mogą sobie w d... wsadzić ;) To tak jakbym chciał kupić loda, a ci by mi pokazali jego rysunek :P

Nie lubię być traktowany jak idiota, więc takich miejsc unikam. Tym bardziej, że pojadę do innych drewnianych kościołów i tam zaspokoję swoją ambicję fotograficzną ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2015-08-18, 11:21   

Wiadomo, własna fotka jest fajniejsza niż najlepsza pocztówka.
A podobno niedawno Unia debatowała nad jakimś prawem, że nawet z zewnątrz nie można robić zdjęć obiektów publicznych bez zakupu licencji. Tylko chyba nie przeszło. Szkoda, mieliby co ścigać ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-08-18, 11:35   

sprocket73 napisał/a:
A podobno niedawno Unia debatowała nad jakimś prawem, że nawet z zewnątrz nie można robić zdjęć obiektów publicznych bez zakupu licencji.

tak się tworzą plotki ;)

chodziło o zaostrzenie prawa autorskiego na wzór np. francuski czy rumuński - czyli tam gdzie nie minęło 70 lat od śmierci autora tam prawo autorskie obowiązuje nawet w przypadku obiektów ogólnodostępnych. Kościoły drewniane są nieco starsze, więc nie wchodzą w grę ;) A i zdjęcia oczywiście można by robić nadal, tylko nie można by ich wykorzystywać do celów komercyjnych.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2015-08-18, 11:39   

Widzę jesteś w temacie.
Jestem pewny, że czytałem, że nie wolno byłoby zamieszczać takich zdjęć na FB, czy WikipediaCommons. To nie jest użycie komercyjne, czy się mylę?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-08-18, 11:45   

sprocket73 napisał/a:
Jestem pewny, że czytałem, że nie wolno byłoby zamieszczać takich zdjęć na FB, czy WikipediaCommons. To nie jest użycie komercyjne, czy się mylę?


no nie wolno by było, gdyż zdjęcia z fejsika mogą być wykorzystane komercyjnie przez FB, a zdjęcia z Wikipedii przez każdą osobę, która ma na to ochotę w dowolnym celu. Tyle, że nadal chodzi o obiekty, do których nie wygasły prawa autorskie, a nie wszystkie jak leci...

sprocket73 napisał/a:
Widzę jesteś w temacie.

robiąc zdjęcia i publikując je muszę być w temacie ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2015-08-18, 11:49   

Pudelek napisał/a:
chodzi o obiekty, do których nie wygasły prawa autorskie

i tam pisali o czymś takim jak oświetlenie Wieży Eiffla i zrekonstruowanym po wojnie Zamku Królewskim... skąd zwykły turysta (jak ja) miałby wiedzieć co można, a czego nie? ;)

moim zdaniem głupi przepis, dobrze, że nie wszedł
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-08-18, 12:05   

sprocket73 napisał/a:
skąd zwykły turysta (jak ja) miałby wiedzieć co można, a czego nie?


a skąd, jadąc np. na Bałkany, wiesz co można tam robić a co nie, aby nie złamać przepisów? :-o

Jeśli wrzucam na Commons zdjęcia z krajów, gdzie są ograniczenia, to zwyczajnie sprawdzam datę śmierci autora. Skoro taki Zamek Królewski rozpoczęto odbudowywać w latach 70. XX wieku to raczej wszystko wiadomo ;) Tutaj jednak sytuacja była bardziej skomplikowana, bo nie wszyscy uznawali autora rekonstrukcji za tego "właściwego" autora budynku...

sprocket73 napisał/a:
moim zdaniem głupi przepis, dobrze, że nie wszedł

oczywiście, że głupi :) ale w wielu krajach funkcjonuje, a ludzie nawet nie zdają sobie z tego sprawy, że jadąc do krajów bałtyckich, Bułgarii, Włoch, Francji itp. łamią miejscowe prawo...
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-18, 13:31   

Też podobnie się taplałem w potoku górskim i też byłem zaskoczony jego ciepłem.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-18, 14:07   

Świetne wakacje, ten kościółek w Dębnie wielokrotnie chodził mi po głowie, jako obiekt do sesji fotograficznej, bo widziałem go wiele razy na zdjęciach i tak jakoś mi się spodobał. I nawet byłem tam dwukrotnie na zewnątrz za dnia, ale jakoś nigdy nie umiałem tam fajnego zdjęcia zrobić, bo zawsze coś mi w kadrze nie pasowało, to jakiś płot, to coś innego. :P Nad Przełom Białki też własnie miałem się wybrać w celach fotograficznych, no i mam nadzieję, że w końcu przyjdzie na to pora.

Szkoda tylko tego Lubania, bo też planowałem tam wschód i zachód słońca z widokiem na Tatry, połączonym z noclegiem i ogniskiem pod szczytem, no ale teraz to nie wiadomo czy za niedługo to będzie jeszcze tam możliwe, więc mogę nie zdążyć. :/

No i fajna tania kwaterka, dzięki za reklamę. :)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-08-19, 13:35   

Taaaa.. w tym roku to faktycznie Polska robila za cieple kraje! Dwa tygodnie temu pisala do mnie kolezanka ze siedzi na plazy w Grecji i jest 22 stopnie i wieje. Wiec jej odpisalam ze ja siedze nad jeziorem w Jelczu i bije pod 40 stopni :lol : Troche byla zla... :lol :

Ta rzeka Białka przypomina troche moj ukochany Wiar!



Prawie jak nasze sudeckie kamieniolomy!

Cos w tym jest ze faceci maja normalniejsze podejscie do mody slubnej :D


Pudelek napisał/a:
lecz ja bym za nic nie wybrał się na tak długie wczasy do Polski - mam jej dość na co dzień ;) to już jednak zdecydowanie wolę przeskoczyć magiczną granicę do Czech albo Słowacji - również blisko i tanio, a atrakcji więcej ;)


Mam troche podobnie ale z ta roznica ze moja "magiczna granica" lezy na wschodzie a nie na poludniu :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-08-19, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-08-19, 22:35   

A gdzie dokładnie jest ta piaszczysta plaża nad Białką? Tylko w jednym miejscu jest takie kąpielisko, czy są też inne?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group