Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Powoli na Bystrą

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2015-06-09, 12:01   Powoli na Bystrą

Dobry.

Gdzie by tu pójść w tzw długi weekend ? I kiedy zacząć ? Oto jest pytanie ...

Już dawno temu moja przyjaciółka Gosia K wymyśliła Bystrą ( i inne na późniejsze dni ). Od słowa do słowa - schronisko zamówione, daty ustalone, trasy wybrane. No i ... Ona nie mogła pojechać. Siła wyższa.

Z tamtego skladu zostały dwa osobniki: Łukasz i Łukasz. Dołączyli Ewelina i Doniu ( zwany od tamtego roku Strażnikiem Wódki ). Ruszamy ku Kościeliskiej 2 czerwca wieczorową porą. Z nogi wkraczamy do Doliny około godziny 19.20. Było tak:









Dolina wieczorową porą wyglądała po prostu pięknie. W żadnym razie "klimatycznie". Dla mnie brzmi to jak : "pieniążki", "korpo", "foteczki", "taterki" i inne tego typu.

Wnikamy o 21.05 do Ornaku. Pustego jak przystało na "przyczółek" długiego tygodnia. I na początek miłe zaskoczenie. Z poprzednich ( w sumie 6 noclegów ) pobytów w tym przybytku pamiętam strasznie zaniedbane pokoje. A teraz dostaliśmy sympatyczny, ludzki, funkcjonalny pokój trzyosobowy.

Powitania nadszedł czas.

Powstajemy w środę radośni i gotowi na krótki spacer na Bystrą. Albo też długi :D Wyszło, że długi. Na Iwaniacką, poprzez Ornak, Siwą Przełęcz, Liliowe i zboczem ( z ominięciem Błyszcza ) na Bystrą. Turystów bardzo mało po drodze, na szczycie 5 osób. Z czterema z nich nawiązaliśmy kontakt. Weszliście na Rohacze ? :) Widoki tego dnia były przychylne. Słońce czasami. I pewno od tego slońca czułem tego dnia poważną słabość. Jako ostatni dowlokłem się na szczyt, na którym później ... zasnełem. Nadciąga kryzys wieku średniego. Droga powrotna przebiegła mimo tego szybko i sprawnie. Jako pierwszy :) dotarłem do bazy - po 10 godzinach i 10 minutach. Jadłodajnia była jeszcze czynna. Skorzystaliśmy. Dla mnie to była trzecia wizyta na Bystrej, dla pozostałych pierwsza. No i czeka mnie conajmniej czwarte wyjście :)














_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2015-06-09, 14:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-06-09, 21:38   

Dobromił napisał/a:
Jako ostatni dowlokłem się na szczyt, na którym później ... zasnełem.

No lepiej już nie będzie :D

Dobromił napisał/a:
Dla mnie to była trzecia wizyta na Bystrej, dla pozostałych pierwsza. No i czeka mnie conajmniej czwarte wyjście :)

Bystra wciąga ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-10, 08:03   

Mam ją w planach tego rocznych. Ino w planach trasa dłuższa.
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-10, 08:26   

Mnie też Bystra z Błyszczem wołają w tym roku. Kto wie, może już w najbliższy łikend.. Złoniemile, zacne zdjęcia.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5528
Wysłany: 2015-06-10, 08:41   

Bystra stroma jest, ciężko się na nią na starość wychodzi... czy może przyczyny wolnego tempa były jakieś inne?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2015-06-10, 08:44   

Vlado napisał/a:
No lepiej już nie będzie :D


Więc szykuj się, Mlody Człeku, na dramat :)

laynn napisał/a:
Ino w planach trasa dłuższa.


bton1 napisał/a:
Mnie też Bystra z Błyszczem wołają w tym roku. Kto wie, może już w najbliższy łikend..


Tak więc życzę Wam co by Was szlag na szlaku trafił. Idźcie przez Dolinę Kamienistą. Najnudniejszy szlak jakim przez Tatry szedłem :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2015-06-10, 08:47   

sprocket73 napisał/a:
Bystra stroma jest, ciężko się na nią na starość wychodzi... czy może przyczyny wolnego tempa były jakieś inne?


Tylko starość. Od dawna prowadzę zdrowy tryb życia więc umrę staro i w dobrym zdrowiu.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2015-06-10, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-06-10, 09:28   

Dobromił napisał/a:


Tak więc życzę Wam co by Was szlag na szlaku trafił. Idźcie przez Dolinę Kamienistą. Najnudniejszy szlak jakim przez Tatry szedłem :)


Ja dwa razy wchodziłam przez Dolinę Bystrą a schodziłam przez Kamienistą. I szlag na szlaku mnie trafiał tylko w zejściu. Rzeczywiście dłuży się to koszmarnie.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2015-06-10, 10:04   















_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2015-06-10, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2015-06-10, 12:00   

Trzeciego dnia była sielanka. Wstaliśmy późno, pod schroniskiem siedzieliśmy długo, przez Kościeliską wracaliśmy wolno i dostojnie. Kto chciał to wszedł do jaskiń, kto chciał ten leżakował. Taką turystykę uwielbiam.







Dziękuję za uwagę.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-10, 21:03   

Dobromił napisał/a:
Tak więc życzę Wam co by Was szlag na szlaku trafił. Idźcie przez Dolinę Kamienistą. Najnudniejszy szlak jakim przez Tatry szedłem

Wracać będę chocholandem. Rowerem. Ale jak wejdę? Przez Ornak, bo na nim też nie byłem...
 
 
Krzyś66
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-12, 13:42   

Pięknie , kuźwa pięknie .
Zadziwia mnie fakt braku turystów (na rzece na której byłem też było prawie pusto) .Wszak pogoda była murowana , czyżby cały naród skupił się w knajpach , kurortach i innych spach ?
Te szlaki graniowe , bajkowe.
Podzielam Twój pogląd na sposób łażenia po górach :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2015-06-12, 14:02   

Krzyś66 napisał/a:
Wszak pogoda była murowana , czyżby cały naród skupił się w knajpach , kurortach i innych spach ?


Na Bystrej byliśmy jeszcze w dniu ( środa ) pracującym. Może Naród poczuł potrzebę pracy ? :)
W czwartek, jak przemykaliśmy przez Kościeliską, Naród juz wkroczył masowo na szlaki. I dobrze.

Góry dla ludzi !

Krzyś66 napisał/a:
Te szlaki graniowe , bajkowe.


Praktycznie to od wejścia na Ornak człek pomykał jak elf po grani.

Krzyś66 napisał/a:
Podzielam Twój pogląd na sposób łażenia po górach :)


To przychodzi z wiekiem :) ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Krzyś66
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-12, 14:44   

Dobromił napisał/a:
To przychodzi z wiekiem :) ;)

Z wiekiem to człek w ogóle :) i bardziej doświadczony i mądrzejszy i piękniejszy ...tylko zdrówka mniej staje :-)
A w Zachodnie w tym roku na pewno uderzymy ale od słowackiej strony , dzień może dwa.
Hejka.
 
 
AniaP 


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Paź 2014
Posty: 382
Skąd: śląskie
Wysłany: 2015-06-12, 14:51   

Cytat:
w Zachodnie w tym roku na pewno uderzymy ale od słowackiej strony , dzień może dwa.


Ej no, bądźcie patrioci. Nie ładnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group