Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5836
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-25, 21:21   

Piękna alkowa :)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9379
Wysłany: 2021-11-25, 22:10   

Ładnie.

Ostatnio wchodziłem na pewne schronisko i tam również pokoje jak dobrym hotelu, pokój 3 osobowy 83 zł za osobę
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-11-26, 06:43   

Adrian napisał/a:
Ostatnio wchodziłem na pewne schronisko i tam również pokoje jak dobrym hotelu

Oby za jakiś czas nad drzwiami nie zawisły 3 gwiazdki,bo mało kto wejdzie.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9379
Wysłany: 2021-11-26, 08:34   

marekw napisał/a:
Adrian napisał/a:
Ostatnio wchodziłem na pewne schronisko i tam również pokoje jak dobrym hotelu

Oby za jakiś czas nad drzwiami nie zawisły 3 gwiazdki,bo mało kto wejdzie.


Schroniska idąc za potrzebami ludzi, tracą swój klimat nieodwracalnie, ale czy to takie złe, chyba nie mogą wiecznie wyglądać jak z PRL-u.

Tyle że są schroniskami tylko z nazwy ... :-(
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-11-26, 08:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2021-11-26, 08:39   

To mi akurat nic nie przeszkadza ;)

Jeden pokój. Na samej górze schroniska. Na kilka osób. Nic złego. Może kiedyś skorzystam.

O wiele gorsze jest przerobienie sali na dole na bar dworcowy.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-26, 08:51   

https://be-v2.kwhotel.com...199b3621a2776/0
800 zł za noc na 4 osoby. Dostępność najwcześniej od marca.
Cena aż taka wielka nie jest, w porównaniu np do Lipowskiej :lol
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8305
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-11-26, 12:55   

Adrian napisał/a:
ale czy to takie złe,

złe, ponieważ w tym momencie przestają być schroniskami, a stają się hotelami lub pensjonatami. I będą tam nocować ludzie niekoniecznie kochający góry, ale ci, co je na to stać.

Ja w tym roku od czerwca nie spałem w schronisku, bo to po prostu stało się za drogie.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2021-11-26, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9379
Wysłany: 2021-11-26, 15:23   

Pudelek napisał/a:
Adrian napisał/a:
ale czy to takie złe,

złe, ponieważ w tym momencie przestają być schroniskami, a stają się hotelami lub pensjonatami. I będą tam nocować ludzie niekoniecznie kochający góry, ale ci, co je na to stać.

Ja w tym roku od czerwca nie spałem w schronisku, bo to po prostu stało się za drogie.


Cytat:
Tyle że są schroniskami tylko z nazwy ... :-(


Zgadzam się z tobą, a to co napisałem to były rozmyślania nad tym ;)

Gdyby zrobili remont, ale ceny zostałyby bez zmian, lub minimalna zmiana, to ok, ale oni robiąc remont myślą tylko o Kasie.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-26, 20:37   

A wszystko przez to, że pokutuje błędne pojęcie o schroniskach jako miejscach, gdzie za 2 złote przyjmą na noc, podzielą się ostatnim plasterkiem sera, a jak trzeba to nerkę oddadzą potrzebującym. W imię uduchowionej, turystycznej wspólnoty.

Tym czasem to są ludzie, którzy chcą zarobić albo przynajmniej nie dokładać do interesu. I jest im wszystko jedno kto przyjdzie - ważne, żeby zapłacił. A jak płacą ludzie i po 100 za noc to...w czym problem? ;)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9379
Wysłany: 2021-11-26, 20:43   

Piotrek napisał/a:
A wszystko przez to, że pokutuje błędne pojęcie o schroniskach jako miejscach, gdzie za 2 złote przyjmą na noc, podzielą się ostatnim plasterkiem sera, a jak trzeba to nerkę oddadzą potrzebującym. W imię uduchowionej, turystycznej wspólnoty.

Tym czasem to są ludzie, którzy chcą zarobić albo przynajmniej nie dokładać do interesu. I jest im wszystko jedno kto przyjdzie - ważne, żeby zapłacił. A jak płacą ludzie i po 100 za noc to...w czym problem? ;)


No i popsułeś mi rozkmine :lol
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-26, 20:53   

Kiedyś czytałem o ludziach, którzy brali się za prowadzenie schronisk. Gdyby nie sylwester, to bida by była.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8305
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-11-26, 20:55   

Piotrek napisał/a:
A wszystko przez to, że pokutuje błędne pojęcie o schroniskach jako miejscach,

to nie jest błędne podejście - one tak funkcjonowały do jeszcze całkiem niedawna. Schronisko, jak nazwa wskazuje, ma przede wszystkim udzielać schronienia i założenie przecież takie, aby robić to najniższymi kosztami. Bo chodziło o popularzyację turystyki, zdrowego trybu życia itp., a nie naijanie kabzy. Jak ktoś chciał wydawać kupę kasy albo mieć luksusowe warunki, to jechał do hotelu albo pensjonatu.

Cytat:
obiekt hotelarski zlokalizowany poza obszarami zabudowanymi, przy szlakach turystycznych, świadczący minimalny zakres usług związanych z pobytem klientów: przeznaczony dla potrzeb obsługi ruchu turystycznego, zapewniający miejsce odpoczynku, schronienia przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych

to jest definicja z wikipedii. To, że wygląda to inaczej, to w dużej mierze wina samego PTTKu, który z organizacji zajmującej się turystyką stał się organizacją trzepiącą kasę. A to przecież nie PTTK budował te schroniska, one powstawały z funduszy państwowych.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2021-11-26, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-26, 21:10   

Cytat:
Schronisko, jak nazwa wskazuje, ma przede wszystkim udzielać schronienia i założenie przecież takie, aby robić to najniższymi kosztami. Bo chodziło o popularzyację turystyki, zdrowego trybu życia itp., a nie naijanie kabzy.


I fajnie, brzmi ładnie :) . Tylko cóż z tego wynika?
Byłoby idealnie gdyby tak było na co dzień, ale chyba nie ma się co czarować, że już niewiele osób prowadzących schroniska tak podchodzi do tej kwestii.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2021-11-26, 22:51   

Pudelek napisał/a:
Schronisko, jak nazwa wskazuje, ma przede wszystkim udzielać schronienia i założenie przecież takie, aby robić to najniższymi kosztami. Bo chodziło o popularzyację turystyki, zdrowego trybu życia itp., a nie nabijanie kabzy.

Piękna i słuszna idea, tylko niestety wymaga finansowania - i to niekomercyjnego, co łączy się z potrzebą zupełnie innego modelu funkcjonowania schronisk.
Dzierżawcy żyją z tego, co robią, nie ma nic dziwnego w chęci zarabiania. A czynsz (niejednokrotnie spory) trzeba płacić.

Inna sprawa, to jednak (średnio rzecz biorąc) rosnące wymagania klienteli. Bardzo miło wspominam noclegi w dwunastoosobowej sali, ale dzisiaj już bym się na to nie pisał, za to chętnie widzę np. w Popradskim Plesie dwójkę z łazienką.
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-27, 00:42   

Piotrek napisał/a:
Tylko cóż z tego wynika?


Ano to, że pewien standard turystyki staje się jedynie właściwym i słusznym. Zabija się różnorodność.

Żeby nie było - rozumiem dzierżawców, właścicieli, prowadzących i tych wszystkich, którzy działają w tym zakresie. I nawet zdaję sobie sprawę, że to nie zawsze ich wina. Nawet pomijając pandemię zwykle mają jakieś horrendalne opłaty /dzierżawa, ZUSy, cholera wie, co jeszcze/ i muszą się z tym wyrobić.

Mimo wszystko jest we mnie bunt przeciwko wpychaniu nas w jedną ramkę.
Może to byłoby wyjście - obok górskiego pensjonatu stoi budynek dla tych, co wolą sale grupowe, wspólne prysznice i WC na korytarzu? Albo żeby w drodze pomiędzy dwoma wypasionymi schroniskami stały prostsze schrony? Może to by dało miejsce i dla Ciebie, Prezesie, i dla mnie.

/Tylko się nie obraź, Prezes. że Cię tak "wywołałam"./
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -