Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2021-01-23, 12:09   

Poszukiwanie piepsa ukrytego w trawie lub krzakach ma swoje zalety (brak śladów na śniegu ;) ).
Biorąc pod uwagę ostatnie sezony, kursy zimowej turystyki wysokogórskiej w Tatrach mogą w ogóle wyglądać dość komicznie.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2021-01-23, 12:11   

Należy zasiąść jak najbliżej baru. Żeby za daleko nie chodzić.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2021-01-23, 12:52   

Dobromił napisał/a:
Chciałem ten sam cytat dać
Ale ja tu widzę jakąś kaczkę dziennikarską. Bo w jednym miejscu jest tak:
Cytat:
Pani Janka może pochwalić się doskonałą kondycją fizyczną... uczestniczyła w wielu górskich wyprawach.

A w innym tak:
Cytat:
Pani Janka poza morsowaniem, nie miała doświadczeń górskich zimą.


No to jak to właściwie jest? Miała wiele wypraw górskich ale latem? To mi się trochę kupy nie trzyma.
A może po prostu nie miała sprzętu zimowego. Powinna wcześniej na FB popytać, jaki sprzęt na Babią w zimie, to by jej wszystko powiedzieli.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2021-01-23, 12:53   

Kolejny przykład, że bez FB nie da się żyć.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2021-01-23, 13:30   

Obejrzeliśmy sobie reportaż. Zawsze to inne wrażenie posłuchać wypowiedzi, niż ją przeczytać.
Ja pierdykam, jednak strasznie głupia baba. Ona nawet nie ma refleksji po fakcie, że to co zrobiła było bardzo słabe.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-01-23, 14:17   

Przez takie osoby obecnie trwa nagonka na każdego morsa, również tych co "zwyczajnie" kopią się w jeziorach. Podobnie jak po każdej akcji do nieprzygotowanych ludzi wiesza się psy na każdym turyście co wychodzi zimą z domu, a po Mackiewiczu obrzucało się błotem każdego himalaistę.

To jednak strasznie durny naród i nie wiem czy bardziej są ci winowajcy czy cała reszta komentatorów, co główną aktywność życiową odbywają nad grillem.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2021-01-23, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2021-01-23, 14:23   

Strasznie przesadzasz. Durniami co najwyżej są ci co czują potrzebę wyzewnętrznienia się znad grilla.

No i może dość spore grono "praktyków po kursach". Jednodniowych.


A ta kobita może daleko dotrzeć.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2021-01-23, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2021-01-23, 14:42   

https://sport.onet.pl/alp...e-tlenu/v05t343

Fajna, stonowana wypowiedź. Mam wrażenie, że tylko Bielecki i Urubko dalej płaczą po kątach i w internetach.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2021-01-23, 14:47   

sprocket73 napisał/a:
A może po prostu nie miała sprzętu zimowego. Powinna wcześniej na FB popytać, jaki sprzęt na Babią w zimie, to by jej wszystko powiedzieli.

Taaak, tam na pewno by powiedzieli, tam wszystko wiedzą. Albo w telewizji, widziałem jeden taki program, w którym facet zabrał na Baranią Górę (tak, tak) detektor lawinowy, sondę i łopatę.

Jak byłem pierwszy raz na Babiej zimą, to miałem miejskie zimowe buty (jakieś takie trapery), miejską zimową kurtkę, polar, spodnie od dresu i kalesony. Rękawiczki i czapkę też z miasta.
I to przy w miarę dobrych warunkach (jak nie ma lodu), z palcem w d... wystarcza (uzupełnione o elementarny rozsądek i podstawy wiedzy o pogodzie w górach).
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2021-01-23, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2021-01-23, 14:54   

Ja tam młody jestem, rzadko w Beskidach bywałem. Ale o jednym jestem przekonany - Babia Góra to potwornie nudna góra.

Co ci Rycerze w Majtkach w niej widzą ? I inni artyści gór też ?

;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2021-01-23, 15:06   

Ja słuchałam tego krótkiego reportażu. Wcześniej parę znajomych osób, morsów, którzy naprawdę wiedzą, co robią, broniło jej, więc starałam się nie oceniać zbyt pochopnie, ale po tym, co ona sama zdążyła powiedzieć w ciągu tych 10 minut, nie przekonała mnie, że miała pojęcie, co robi. Natomiast część osób, które z nią były, faktycznie w połowie drogi uznało, że warunki są za ciężkie, więc ubrali się i zawrócili - to ma większy sens.
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2021-01-23, 15:24   

Naprawdę nie ma sensu w imię poprawności politycznej i współczucia owijać w bawełnę i szukać głębszego sensu w każdym nowym, bezrefleksyjnym owczym pędzie.
Bez ubrania w góry zimą. To dlaczego nie zacząć np. jeździć samochodem po autostradzie bez przedniej szyby (zimą najlepiej) albo żreć kaktusy z kolcami. Przecież też się w jakiś sposób zahartujemy.
Dobromił napisał/a:
Co ci Rycerze w Majtkach w niej widzą ? I inni artyści gór też ?

Bardzo prosta sprawa - z Krowiarek jest blisko.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-01-23, 15:41   

Dobromił napisał/a:
Strasznie przesadzasz. Durniami co najwyżej są ci co czują potrzebę wyzewnętrznienia się znad grilla.

ostatnio czytałem jakiś artykuł o morsowaniu. Normalnym morsowaniu. Komentarzy kilkadziesiąt, w tym 95% w tonie "idioci".

Cytat:
Bez ubrania w góry zimą.

zatem przyznajesz, że każde morsowanie jest bezrefleksyjnym, owczym pędem, bo "normalny" człowiek przecież zimą się nie kąpie, chyba, że pod prysznicem?
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2021-01-23, 16:01   

Tak, masowe naśladownictwo morsowania w wodzie również uważam za bezrefleksyjny, owczy pęd - w odróżnieniu od aktywności ludzi, którzy decydując się swego czasu na takie hobby wiedzieli, czym to się je i dlaczego chcą to robić.

Niestety dzieje się tak obecnie z całkiem wieloma aktywnościami, w tym np. ze zwykłym chodzeniem w zimie po Tatrach. Jeszcze nie tak dawno temu jak ktoś to robił, to zazwyczaj wiedział mniej więcej, co i jak, a w razie problemów przynajmniej próbował sobie poradzić.
Teraz całkiem często zwykłe ofermy ładują się do góry kompletnie nie zwracając uwagi na warunki i własne możliwości, a później dzwonią o dwunastej w południe po TOPR, bo się zgubili we mgle.

Skitouring to jest następny przykład. Ludzie wchodzą po trasie narciarskiej na Skrzyczne, zjeżdzają wyratrakowanym stokiem i piszą farmazony na zbuku jak wielcy sportowcy i narciarze. Śmiech na kiju.

WWW i tyle.
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2021-01-23, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-01-23, 16:15   

Prezes napisał/a:
Tak, masowe naśladownictwo morsowania w wodzie również uważam za bezrefleksyjny, owczy pęd - w odróżnieniu od aktywności ludzi, którzy decydując się swego czasu na takie hobby wiedzieli, czym to się je i dlaczego chcą to robić.

a w którym momencie zaczyna się owczy pęd, a w którym jeszcze to nieowczy? Bo wynika z tego, że jakąkolwiek teraz aktywność człowiek zacznie, a już nie daj Boże popularną, to zaczyna być członkiem masowego naśladownictwa. Zdaje się, że trzeba wymyślić coś zupełnie nowego, aby nie być posądzonym o uleganie bezrefleksyjne modzie.

Na przykład uważam, że sprocket powinien rzucić bieganie, bo jest całkiem możliwe, że robi to w ramach owczego pędu (kilka lat temu stało się to przecież bardzo popularne i przyniosło kilka ofiar śmiertelnych - jak wtedy internet huczał od oburzenia na biegaczy). A cała reszta uczestników tego bloga powinna zrezygnować z chodzenia po górach, bo naśladują jedynie tych, co już robili to wcześniej. Niektórzy w dodatku nie zwracając uwagi na warunki i własne możliwości.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2021-01-23, 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -