Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2017-03-29, 12:47   

Dawno mnie tam nie było... Ale pamiętam, że w czasach liceum to był jedyny środek lokomocji na który mógłem liczyć.
Pewnie pojawią sie jacyś busiarze. Gorzej jak przyjda wakacje - wieksza grupa z plecakami będzie miała problem
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
Ostatnio zmieniony przez presto 2017-03-29, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-03-29, 13:40   

Z busiarzami jest ten problem, że ciężko na nich liczyć. Np. w kwietniu ubiegłego roku nie było zupełnie wiadomo, czy coś będzie jechać z Ustrzyk Górnych do Wołosatego. Dzień wcześniej żadnej informacji. Ale, że było słonecznie i zjechali się turyści, to panowie kursowali.

Tylko w ten sposób trudno coś zaplanować. Przy przyjeździe na kilka dni można brać pod uwagę stopa, ale już jeśli się spieszymy to wygląda to średnio.

Najbardziej dziwne jest to, że kasacja połączeń nastąpi właśnie przy zaczynającym się sezonie!
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2017-03-29, 14:02   

Pudelek napisał/a:
Najbardziej dziwne jest to, że kasacja połączeń nastąpi właśnie przy zaczynającym się sezonie!


Głupota podobna do Sprzątania Tatr ... na rozpoczęcie sezonu. Zresztą społeczne sprzątanie nawet na zakończenie sezonu uznałbym za głupotę.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-03-29, 14:38   

ja sprzątanie akurat Tatr uznałbym za głupotę :lol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 838
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2017-03-29, 19:04   

Pudelek napisał/a:

Nie wiem jak wygląda liczba przewożonych pasażerów, ale jeżdżąc kilkukrotnie tam autobusami to w większość z nich była obłożona co najmniej w 2/3. Pustych autobusów praktycznie nie widziałem.

Poza sezonem kilkanaście razy jeździłem autobusami po Bieszczadach będąc czasem jedynym a czasem jednym z pasażerów, których można było policzyć na palcach jednej ręki. Co nie zmienia faktu, że brak komunikacji w sezonie to kompletna klęska. Może się okazać, że w dniach nauki szkolnej będzie szansa się gdzieś dostać bo władze samorządowe będą zmuszone puścić jakieś autobusy szkolne, a poza tym to wygląda krucho.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-03-29, 20:30   

Wychodzi na to, że po latach wzmożonego oblegania w sezonie w Bieszczady wróci dzicz ;)

Jest raczej pewne, że znajda się lokalni busiarze, którzy się tam pojawią. Będa kursować pod miejscowych do/z pracy ewentualnie szkoły. Dla turystów pewno będą mało przydatne ale zawsze coś.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-03-29, 22:06   

gar napisał/a:
będąc czasem jedynym a czasem jednym z pasażerów

a czy te kursy były prowadzone autobusami czy busikami? Bo w Polsce nadal normą są duże pojazdy nawet na zadupiach. Dla odmiany niemal wszystkie kursy, które odbywałem ostatnio w Czechach, to były busiki - bo i trasy boczne.

A samorządy może faktycznie puszczą jakieś autobusy szkolne, ale wcale niekoniecznie będą one zabierać innych podróżnych.

Cytat:
Wychodzi na to, że po latach wzmożonego oblegania w sezonie w Bieszczady wróci dzicz ;)

niby fajnie, ale... dla pojedyńczych turystów to katastrofa. Grupa może sobie jeszcze jakoś poradzić, wynająć busik itp. A jeden, dwóch turystów? Tylko stop. A to oznacza, że właściwie nic nie można sobie zaplanować. Ewentualnie samochód, ale jednak wyprawa w Biesy ze Śląska to już są spore koszty, a i zostawić wóz trzeba w jakimś rozsądnym miejscu, zwłaszcza, jeśli nie będziemy go widzieć kilka dni.
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2017-03-29, 22:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-03-29, 22:28   

Myślę jednak, że to się jakoś rozwiąże. Może nie dojdzie do ideału ale przyroda nie lubi próżni :-)
Na żyweccczyźnie przecież też padł PKS, bo niby trasy nie rentowne, ludzi mało jeździ a busy teraz nawalone i tych busów wcale mało nie ma. Może kursy są nastawione głównie na lokalsów ale jednak nie ma aż takiej tragedii jak się na początku zapowiadało.
I w Bieszczadach pewnie będzie podobnie.
 
 
trotyl


Wiek: 52
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 1042
Skąd: Warka
Wysłany: 2017-03-29, 22:37   

Powiem co ja zaobserwowałem w Bieszczadach .Autobus z Berehów d Ustrzyk według rozkładu odjeżdża o 9 00 .Ludzie czekają , a na 5 minut przed planowanym odjazdem autobusu podjeżdża prywatny bus i wszystkich zabiera . Efekt to zapchany bus i pusty autobus jadący za nim.Drugie to ,że bilet kosztuje 5 zł od osoby , a bez biletu 2 osoby jadą też za 5 zł . Kolega miał kupić 3 bilety z Ustrzyk do Bereżek.Na pytanie do kierowcy ,ile za trzy bilety,usłyszał -daj pan piątkę i siadaj pan :lol .
No to nie ma się co dziwić , że się zesrało...
_________________
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-03-29, 22:42   

Piotrek napisał/a:
Może nie dojdzie do ideału ale przyroda nie lubi próżni

teoretycznie. Jest masę miejscowości w Polsce, gdzie po likwidacji starych przewoźników (głównie PKS-ów) w weekendy nie jeździ nic, a w tygodniu jeden, dwa autobusy. Gdy chodziliśmy rok temu po Polesiu, to na głównej drodze w naszym rejonie jeździł JEDEN autobus dziennie w jedną stronę. Owszem, miejscowi czasem jakoś dojadą, turyści będą mieć wielki problem.

Ba, nawet na Żywieczcyźnie wydostanie się w weekend z jakiejś wioski, albo przyjazd tam w piątek wieczorem to bez walenia kilometrami asfaltem pieszo bywa niemożliwe.

W Bieszczadach już teraz z transportem zbiorowym było kiepsko, wspomniane jeden, dwa połączenia na dzień to był norma. Trochę więcej w sezonie albo w dni robocze w godzinach powrotów z pracy i szkoły. Po całkowitej kasacji te sporadyczne kursy będzie się wspominać jak "stare, dobre czasy" :P

Cytat:
daj pan piątkę i siadaj pan :lol

na Polesiu jechałem w ten sam sposób PKS-em - razem z Eco daliśmy "co nieco" kierowcy :D Potem przyszła Buba z Grześkiem i musieli zapłacić już normalnie ;)
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2017-03-29, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
trotyl


Wiek: 52
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 1042
Skąd: Warka
Wysłany: 2017-03-29, 22:46   

Gdy odjechał ostatni rejsowy autobus z Ustrzyk Górnych to zostawało nam tylko bicie asfaltu i wypijanie zakupionego piwa.Ale znajdowali się dobrzy ludzie co nas podwozili.
_________________
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8313
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-03-29, 23:01   

Stop działa w Biesach nieźle. Ale np. w deszczu liczba chętnych do wzięcia gwałtownie spada, w mrozie to zwyczajnie można... zmarznąć ;) . No i przy kilku osobach to trzeba się rozdzielać, wtedy jedni dojadą szybciej, inni dłużej :P
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-03-30, 14:37   

Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2017-03-30, 14:40   

Słyszeliśmy.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2017-03-30, 15:40   

Dobromił napisał/a:
Słyszeliśmy.
Od kilku dni, media mają używanie,kolo był z Raciborza. :D
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group