Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Śmierdzące szlaki czyli...

Autor Wiadomość
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2013-08-06, 18:48   

Tępy Dyszel napisał/a:

A czy jeśli chusteczkę włożysz w trawę pod kamień, to ona szybciej się rozłoży ?
Bądź poważny.

Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal - nie lubię patrzeć na śmieci, Ty lubisz "papierzaki" obok leśnych ścieżek ?

Podobnie jest z petami, jakby każdy palacz tego peta schował, tak żeby innym w oczy się nie rzucał... a tak to siadłem sobie ostatnio nad Siklawą i naliczyłem 10 petów dookoła (wiem że kiedyś pisałeś, ze pet to się szybko rozkłada, ale jednak jakiś czas poleży).
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
Ostatnio zmieniony przez sprocket73 2013-08-06, 18:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-06, 19:05   

sprocket73 napisał/a:
wiem że kiedyś pisałeś, ze pet to się szybko rozkłada, ale jednak jakiś czas poleży).

Pod warunkiem, że jest bez filtra :hih . Ja papierki chowam do plastikowego kubełka. Tak jakoś...
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-06, 22:14   

Problem nękający przewodników. W grupie tak z 40 osób, a każda w innym terminie chce siusiu. Gdyby realizować ich zachcianki to program nie byłby realizowany. Jest kilka dobrych rad do których należy się stosować. Przede wszystkim wypróżniamy się wcześnie rano, potem przed wyjściem z domu. Korzystamy z toalet na zapas. I uważajmy co pijemy. Piwo, kawa jest moczopędna. Jak ja to kocham, chlanie piwa w autokarze, a potem znajdź toaletę. Publicznych nie ma, nie wprowadzę do restauracji kilkudziesięciu osób, którzy nie korzystają z usług gastronomicznych. Następna kwestia. Opłata za toaletę, to przecież skandal. Ja nie będę płacić. Niestety, w Polsce nie ma prawie bezpłatnych, więc należy uiścić pewną kwotę. Nie dziwię się, że na widok autokaru zamykane są toalety np na stacjach. Po wizycie grupy czasami jest taki syf, że nie można tego ogarnąć. I jeszcze jedno. Jest toi-toi, odpłatna toaleta, ale ludzie nie chcą z nich korzystać tylko załatwiają się obok. I tego uczą dzieci. Zwróć uwagę, a usłyszysz, że to tylko dziecko.
Ja tam nie mam problemów. Wystarczy abym sobie przypomniała pewną historię sprzed lat. Wychodząc na Caryńską oddaliłam się w wiadomym celu, to był wczesna wiosna. Weszłam na carynkę na której było dużo kamieni, całe stosy. Na nich zaś żmije w dość dużej ilości. Cześć zaniepokoiła się, zaczęły syczeć i podnosić główki, część zwinęła się w kłębek. Tak byłam przerażona, stałam tam długie wielki zanim się uspokoiły. Teraz wystarczy abym sobie przypomniała tę historię, a organizm sam się opanowuje.
Aha, w Bieszczadach żmije najczęściej gryza w nogę i w pupę.
 
 
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2013-08-07, 13:01   

Wprowadzasz coś nowego dla normalnego funkcjonowania organizmu.
Załatwianie się na zapas lub trzymanie na siłę tylko uważaj aby cała grupa nie posrała Ci się w gacie a nawet obok nich po nogach :)

Jak świat światem ludzie się załatwiali w krzakach i nikt tego nie zmieni, nawet żmije :)
Ostatnio zmieniony przez tatromaniak 2013-08-07, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 15:14   

Mylisz się, siła sugestii czy autosugestii jest tak wielka, że nawet może doprowadzić do śmierci. O lat są prowadzone badania. Sięgnę po ciekawostkę, w sąsiednim wątku gadamy sobie o żmijach. Na jakiejś tropikalnej wyspie do szpitala przywieziono konającego człowieka. Twierdził iż dziabnął go jadowity wąż. Rodzina przywiozła trupek węża ale zupełnie niejadowitego, w organiźmie nie odnaleziono trucizny ale człowiek miał wszelkie symptomy zatrucia. Lekarz psycholog czy psychiatra choremu przekazał wiadomość, że ten wąż był bardzo jadowity ale w szpitalu mają rewelacyjny lek, który może mu pomóc. Poszkodowanemu wstrzyknięto jakieś placebo, po godzinie czy dwóch chory obudził się zdrów jak ryba. Wyszedł ze szpitala. Po kilku dniach ktoś z rodziny powiedział mu o fortelu. Ten człowiek ponownie zachorował i trafił do szpitala z symptomami zatrucia.

Co do załatwiania potrzeb, przed wejściem do autokaru proszę turystów o skorzystanie z toalet mówiąc, że następna będzie za dajmy na to cztery godziny. Jakoś prawie wszyscy idą. I jeszcze jedno. Muszę iść do toalety, nie wytrzymam itd. na Połoninie Wetlińskiej, pokazuję kierunek do słynnego kibelka, resztą turyści mogą kierować się węchem. Jakaś dziwna sprawa, nikt nie korzysta mimo tego, że bardzo, bardzo mu się chciało.
 
 
hilda 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 48
Wysłany: 2013-08-07, 20:09   

wg mnie fizjologii nic nie opanuje, a już na pewno nie ma czegoś takiego jak na zapas- na zapas to sobie można bro nakupować :dev
a co do turystów- w mojej karierze 'autokarowej' jeszcze się nie zdarzyło, by ktoś nie miał jakiejś nagłej potrzeby;)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 20:14   

No ja tam się z tym nie krepuję jak muszę to muszę, chociaż różne dni mam, ostatnio po tych dwóch piwach i 6 litrach wody, przez przeszło 10 godzin nie uroniłem ani kropli. ;) A czasem to bym już ze 3 razy musiał, pomimo, żebym w ogóle nie pił. ;)

PS: hilda, piękny avatar :pies
 
 
hilda 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 48
Wysłany: 2013-08-07, 20:32   

otóż to, jak trzeba to trzeba- ludzka rzecz..

Vision, się wie;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-07, 22:05   

lucyna napisał/a:
Mylisz się, siła sugestii czy autosugestii jest tak wielka, że nawet może doprowadzić do śmierci. .


Adin, dwa, tri...nie budiesz lał na granjit.
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-08, 06:29   

:lol :lol :lol
Raczej tego u Was, w tych Taterach nie sprawdzę.
Wiem, że to jest dziwne co napisałam ale sprawdza się. Grupa kieruje się zupełnie innymi prawami niż pojedynczy człowiek. Często występuje owczy pęd. Ktoś sobie przed odjazdem przypomina, że musi skorzystać z toalety i dzieje się cud, kilku-kilkunastu osobom od razu chce się siusiu. Wszyscy biegną do toalety. Ktoś jest spragniony, wyciąga butelkę lub idzie na kawę, od razu inni czują pragnienie. O jedzeniu nie wspomnę, bo jak mi coś zapachnie smakowicie to ja też mam chętkę.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-08-08, 08:30   

Najwiekszy problem z grubsza potrzeba wystepuje na rozleglych połoninach, gdzie czasem nie ma ani krzaczka, ani skalki ani zaglebienia terenu gdzie mozna by sie choc odrobine schowac. Poczatkowo bardzo trudno mi bylo przyjac do wiadomosci ze moj kibelek jest w miejscu w ktorym widza mnie pasterze przynajmniej z 20 km dookola. Ja ich widze wiec i oni widza mnie.. Ale jak czlowieka mocno przycisnie to przestaje na to zwazac.
Drugim problemem na takowych poloninach sa niebezpieczne węże i nie mam tu na mysli zmij. Węze tworza sie na wietrze ze zuzytej srajtasmy, nie chca lezec na ziemi, tylko wiruja w powietrzu i w najbardziej nieoczekiwanym momencie potrafia zawrocic, zaatakowac i spasc np. na twarz. Od czasu takiej przygody zawsze ide do kibelka z kamieniem i zawczasu przyciskan "weza" kamieniem do ziemi.
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-08-08, 13:44   

na Biebrzy przynajmniej z wężami nie było problemów - zwłaszcza na tym podmokłym terenie. Szło się po kostki w wodzie, saperką dziura, zrobić, zakopać i pułapka gotowa :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-08, 13:58   

Pudelek napisał/a:
na Biebrzy przynajmniej z wężami nie było problemów - zwłaszcza na tym podmokłym terenie. Szło się po kostki w wodzie, saperką dziura, zrobić, zakopać i pułapka gotowa :D


Podejrzewam, że saper do rozbrojenia by się nie znalazł :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-08, 14:01   

Nie no węże mnie rozwaliły, dobrze, że ja papieru ze sobą nie noszę, tylko chusteczki. Nie wiem jak to wtedy można nazwać, ale węży to to mi nie przypomina. Ale takim wężem w pysk dostać to rzeczywiście, nie może być nic gorszego. :dev
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-08-08, 14:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-08-08, 19:06   

Vision napisał/a:
dobrze, że ja papieru ze sobą nie noszę, tylko chusteczki. Nie wiem jak to wtedy można nazwać, ale węży to to mi nie przypomina.


Latajace spodki?? :lol

Vision napisał/a:

Ale takim wężem w pysk dostać to rzeczywiście, nie może być nic gorszego. :dev


Nie polecam... Zwlaszcza na suchej , wypalonej sloncem poloninie gdzie mozliwosci szybkiego umycia sie sa ograniczone :usm
Ostatnio zmieniony przez buba 2013-08-08, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime