Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Śmierdzące szlaki czyli...

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-08-05, 20:34   Śmierdzące szlaki czyli...

W Beskidach to wiadomo, ale co tu zrobić na Orlej Perci? Jak to się ma do "przepisów" panujących w parkach i rezerwatach?

:haha (w sumie to nie wiem, czemu taki temat nigdy chyba nie padł głośno...)
Profil Facebook
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-05, 20:40   

Na Orlej nic nie śmierdzi, bo wszystko spada jakieś 400-500 metrów w dół... :dev
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-05, 20:42   

Aleś gówniany temat założył :hih

sokół napisał/a:
Jak to się ma do "przepisów" panujących w parkach i rezerwatach?

Przepisy jasno nie zabraniają.

sokół napisał/a:
ale co tu zrobić na Orlej Perci?

Tu ciężka sprawa bo nie ma jak i gdzie się schować. Chyba że obsrasz drabinkę i wtedy nikt przez jakiś czas za Tobą nie pójdzie.

A na poważnie - jak przyciśnie to nie masz wyjścia. Odejść na kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt metrów od szlaku i zrobić co należy zrobić. Nie zabierać, przyroda sama sobie poradzi.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2013-08-05, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-08-05, 21:03   

Ja tam na OP miałem dwa zdarzenia :rol , w tym jedno wiązało sie z zejściem ze szlaku (Pośredni Granat - zlazłem dobre 50m poniżej szczytu w stronę Piatki po fajnych trawkach, za dużo ludzi nie było.) Kolega miał mniej szczęścia, bo przyćmiłogo w rejonie Buczynowych, musiał ryzykować nieopodal szlaku, za duzo było przepaści...
Profil Facebook
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-05, 21:07   

sokół napisał/a:
(Pośredni Granat - zlazłem dobre 50m poniżej szczytu w stronę Piatki po fajnych trawkach, za dużo ludzi nie było.)


A to to jest ten żleb Hogartha? :D

Ja w sumie na razie się wstydzę o tym mówić ;) , ale też parę razy mnie przyparło, ale muru ku... nie było nigdzie :--/ , raz prawie jamę wykopałem w zimie, koło Kołowej Czuby... ;) a tam pole śnieżne z każdej strony na co najmniej 200 metrów i widoczność ze Szpiglasa i Zawratu wręcz wzorowa... :|
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-08-05, 21:10   

Vision napisał/a:
ten żleb Hogartha?


Nie. To inne miejsce. Kiedys schodziłem z przełęczy między Zadnim a Posrednim Granatem takim trawersem i żlebikiem, mój pierwszy raz na Granatach.... :dev Wiesz, byłem troszkę przypadkowo takim Urwisem,...
Profil Facebook
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-06, 07:06   

Generalnie jak porządnie przyciśnie, to każde miejsce jest dobre. I nie ma, że Orla, nie ma że Nanga Parbat.. zwieracze nie wybaczają.. :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-06, 07:40   

 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-06, 07:44   

Hehe, poranna wena :) Chyba będę kandydatem do Złotej Łopaty :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-06, 09:05   

Wiecie, ja na orlej przechodziłem obok takich miejsc "przyciśnięcia", raz w okolicy chłopka na Zmarzłej Przełęczy. Obok się nie dało przejść. Ino nad.
sokół napisał/a:
w tym jedno wiązało sie z zejściem ze szlaku

Kolega ma zdjęcie, na którym dopiero ja wyczaiłem sporo po wycieczce, że w dolnym rogu pani się patrzy z przestraszeniem na niego, będąc w specyficznej pozycji (na Czerwonych W.) :D .
Zdjęcie obejmuje widok na Słowackie Tatry...
Ostatnio zmieniony przez 2013-08-06, 09:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-08-06, 14:47   

Może wyrażę opinię na ten temat jako kobieta, czyli nawet moja tzw. jedynka jest jak tzw. dwójka, bo zawsze muszę zdejmować gacie do kolan (dzięki Bogu, że nie jesteśmy zbudowane tak, by zdejmować jeszcze górę!), także chowanie się po krzakach (o ile są) i wyszukiwanie ich odbywa się właściwie podczas całej trasy. Najgorzej jest w dolinach tych blisko miasta, wtedy są tłumy ludzi i właściwie nie ma możliwości, by gdzieś tam komuś się nie wystawić i zrobić kina, jeżeli są toi toje, to nawet nie zastanawiam się i zawsze z nich korzystam, nawet "na zapas", jak jest las albo kosodrzewinka, to też nie ma problemu, ten powstaje wysoko w górach, np. w drodze na Bystrą, wszystko odsłonięte, na szczęście są jakieś wgłębienia, pewnie korzystają z nich nocujący w górach...
Jednak i tak najgorzej jest, kiedy pada deszcz albo śnieg. Już się nauczyłam, by uważać na gałęzie, by przypadkiem nie szturchnąć ich, bo krople deszczu albo śniegu w spodniach to nic fajnego ;)
Poza tym od pewnej śmiesznej sytuacji, zawsze zdejmuję plecak. Któregoś razu, zimą, nie mogłam już wytrzymać, koleżanka stała na czatach i miała mi mówić czy ktoś idzie, ja daleko w zaspy nie chciałam iść, niestety nie zdjęłam plecaka, zbocze trochę mnie ciągnęło do dołu a ja nie miałam siły podrzucić ciężkiego plecaka, by założyć gacie, także szamotałam się dość długo, na szczęście nikt nie szedł :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-06, 16:29   

A to miałaś faktycznie "przygodę" :)

Jak już tak szczerze rozmawiamy o fizjologii to przyznam, że kiedyś zimą w Gorcach poczuliśmy z kumplem wenę :rol , ja zwykłe siu siu on cięższy kaliber. I trafiła się ambona na którą weszliśmy żeby było wygodniej (głównie dla niego) a nie w głębokim śniegu.
Skubaniec zrzucił bomby tak, że poobijały się o kilka szczebelków drabiny i potem by balet przy schodzeniu :lol
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5519
Wysłany: 2013-08-06, 17:16   

Na naturę nic się nie poradzi. A jak się wybiera na dłuższy odcinek Orlej to ryzyko, że się nie doniesie jest bardzo spore.

Ważne tylko jak się człowiek zachowa. Podczas ostatniego wyjścia na Kozi ktoś nasrał dokładni na szlak w miejscu gdzie czarny z Piątki łączy się z czerwonym. Nasrał i podtarł się paczką chusteczek, zalegały dookoła prezentując brązowe paski - super widok.
Jeżeli chodzi o sikanie, to jak się nasika na skały, to w suchy słoneczny dzień capi potem to miejsce jak miejski niemyty szalet. Lepiej nasikać na trawę.

Proponuję więc, aby każdy w potrzebie załatwił się tak, aby możliwie jak najmniej ludzi potem to oglądało czy wąchało. Nawet na Orlej są miejsca, gdzie można parę metrów zejść na bok. Niestety niejednokrotnie widziałem stolec w takich miejscach, jakby zostawiający go specjalnie chciał aby jak najwięcej ludzi go mogło podziwiać.

I jeszcze apel do kobiet na beskidzkich leśnych szlakach. Jak wiadomo kobieta dbająca o higienę używa przy sikaniu chusteczki. Chusteczka wbrew pozorom rozkłada się długo - rok czasu. Czy nie dałoby się tej chusteczki gdzieś wcisnąć pod liście, trawę, albo położyć na niej kamień ? Wiem że to trudne, ale może warto.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
Ostatnio zmieniony przez sprocket73 2013-08-06, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-06, 18:17   

sprocket73 napisał/a:
Chusteczka wbrew pozorom rozkłada się długo - rok czasu.
No tego spotykałem najwięcej w górach czy to w Tatrach czy w Beskidach. Mnie na szczęście jeszcze nigdy nie przyparło wysoko w górach , zawsze albo się wcześniej wypróżniłem albo w schronisku. Ja to bym wprowadził taki przepis żeby każdy nosił ze sobą w góry obowiązkowo woreczek i rękawiczki ewentualnie mały pojemnik na odchody :D . Oczywiście żartuje :dev .
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-06, 18:39   

Malgo Klapković napisał/a:
dzięki Bogu, że nie jesteśmy zbudowane tak, by zdejmować jeszcze górę!),

No niestety..... ;)

sprocket73 napisał/a:
Jak wiadomo kobieta dbająca o higienę używa przy sikaniu chusteczki. Chusteczka wbrew pozorom rozkłada się długo - rok czasu. Czy nie dałoby się tej chusteczki gdzieś wcisnąć pod liście, trawę, albo położyć na niej kamień ? Wiem że to trudne, ale może warto.

A czy jeśli chusteczkę włożysz w trawę pod kamień, to ona szybciej się rozłoży ?
Bądź poważny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group