Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Peregrynacje z Mirkołakiem.

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2785
Skąd: Tychy
Wysłany: 2023-08-20, 17:09   

W zeszłym roku byłem pierwszy raz na Prusowie. Widoki zajebiste z podejścia. Wychodziłeś z Milówki ? Ten szlak papieski jest oznaczony z tamtej strony ?
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2023-08-20, 18:13   

Tępy dyszel napisał/a:
W zeszłym roku byłem pierwszy raz na Prusowie. Widoki zajebiste z podejścia. Wychodziłeś z Milówki ? Ten szlak papieski jest oznaczony z tamtej strony ?
Nie od Milówki, od Ciśca bezszlakowo.Łączy się z papieskim i niebieskim z Milówki przed Prusowem.Też dośc widokowy i jak widziałem dość często uzywany.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10873
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-08-21, 20:44   

Wesolutka sytuacja z Boraczej z zeszłego tygodnia, z niedzieli - kolejka do schroniskowego bufetu aż do wyjścia. Ja w środku odsiaduje swoje pół godziny czekając na frytki, jest ok. 12:00.
Wtem jakiś gość z piwem wchodzi na sale i mówi głośno że jagodzianki będą ok. 13:30.
Kolejka zmalała o 2/3 :D
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2023-08-21, 21:57   

Jagodzianek teraz nie było, poza tym trafiłem na przerwę obiadową załogi. :haha Na szczęście noszę własny prowiant a pieczatki najczęściej stoją na widoku. :usm A ludzi (jak na szlaku tak i w schronisku) skromnie, raptem kilkanaście sztuk w tym jedna zakonnica. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10873
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-08-22, 17:54   

Zakonnice latem - jeżeli są w czarnych strojach - zawsze podziwiałem za wytrwałość ;)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2023-08-22, 18:12   

Piotrek napisał/a:
Zakonnice latem - jeżeli są w czarnych strojach - zawsze podziwiałem za wytrwałość ;)
Nie w czarnym, w szarym. Może to szarytka?Takie same zakonnice widywałem już w więcej miejscach,m ,n, na Klimczoku.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2023-08-23, 07:25   

Mirek napisał/a:
Nie w czarnym, w szarym. Może to szarytka?


Taaa ...

Szarytki od lat chodzą w granatowych habitach. Charite - miłosierdzie. A nie szary kolor.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2023-08-23, 09:24   

Dobromił napisał/a:
Mirek napisał/a:
Nie w czarnym, w szarym. Może to szarytka?


Taaa ...

Szarytki od lat chodzą w granatowych habitach. Charite - miłosierdzie. A nie szary kolor.
No mozliwe, w kwestiach kościoła nie mam dogłębnej wiedzy, proste skojarzenie szare-szarytki. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2023-08-26, 11:22   

Wilczyński Szlak part.VII .V.Javornik..Ponieważ pierwsza wyprawa nie wyszła tak ja planowałem ponowiłem atak, tyle że od dupy strony czyli od Frenstat pod Radhostem.75 % trasy było bezszlakowo.











































Pogoda była na tyle miła że mogłem na każdym spotkanym punkcie odpoczynkowym raczyć się kawa i wafelkiem.Słoneczko grzało a w lesie miły chłodek.Na stacyjce kolejowej można skorzystać z automatów zaopatrzeniowych( co skwapliwie wykorzystalem) z kawą,obok między peronami jest bar oblegany przez tambylcow co nie do pomyślenia jest u nas.Szybko pojęli żem przybysz z zagranicy.Ponarzekalismy na psie czasy, czS szybko mija i trzeba pożegnać miłych gospodarzy bo megafon wieści przyjazd mego s ynobusu.To bybylo tyle na dziś.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
Ostatnio zmieniony przez Mirek 2023-08-26, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426

Wysłany: 2023-08-26, 11:46   

Bardzo fajna wycieczka ...

Czemu od dupy strony? Ja zawsze idę od Frensztatu, można zaglądnąć na skocznie i tamtejsze przybytki, jest spacer w chmurach, taki mini ale jest :)

P. S

To jest Wielki Jawornik, nie Jaworowy, bo jak zacząłem czytać to myślałem o czym innym ;)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2023-08-26, 12:46   

Błąd już poprawiony, piszę z komórki i samo wskoczyło.Dalczego od dupy strony? Bo tą niezbyt udaną pierwszą wyprawę kończyłem we Frynstacie.Rozważałem też opcję z Pindulą ale obecna wersja wyglądała na atrakcyjniejszą.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2023-09-01, 20:46   

Wilczyński Szlak part.VIII.oj nie lubią mnie Święci Bracia Oj nie.Druga w tym roku wizytą i zonk.Zresztą nie dziwię się bo jakoś moje ścieżki i kościoła ni mogą się zejść.

































Jedynym minusem takiej pogody było to że nie było gdzie sucho dupy usadzic na małe co nieco oraz miejscami duże ilości błota tak że miejscami musiałem chaszczowac. :DD
I jeszcze jedna sugestia,takiego typu uwagi jak, GDZIE MIREK TAM DESZCZ umieścić sobie w :dup5 :dup5 albo zachowajcie je dla bliskich znajomych bo choc z poczatku były zabawne to na obecną chwilę są idiotycznie żenujące.A jak ktoś nie ma nic mądrego do powiedzenia niech zmilczy. :haha
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426

Wysłany: 2023-09-01, 21:11   

Pod dupę na mokre dni i nie tylko ;) polecam podkładki z Decathlona za 25 złotych, a na allegro są nawet za kilka złotych, coś takiego

Z allegro
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2023-09-01, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10873
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-09-01, 22:20   

Nie wiem Mirek co jest na rzeczy ale ewidentnie ściągasz na siebie ponurą pogodę.
Nie źle musiałeś nabroić że tak Ci się natura odwdzięcza :)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2023-09-02, 08:39   

Piotrek napisał/a:
Nie wiem Mirek co jest na rzeczy ale ewidentnie ściągasz na siebie ponurą pogodę.
Nie źle musiałeś nabroić że tak Ci się natura odwdzięcza :)
Czy aby zawsze? Czy aby na pewno? Tych z zajebistą pogodą jakoś nie zauważacie.Ale rozumiem, ludzie maja taki charakter. :rol
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group