Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Okołogórskie hałturzenie

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-01-28, 23:47   Okołogórskie hałturzenie

Miałem o tym nie pisać, bo to bardziej popierdółki niż wycieczki ale skoro ruszyłem się w teren więc niech ślad zostanie :-)
Jakiś czas temu ze szwagierką ustaliliśmy plan wycieczek co by rodzinka z "płaskiego" trochę gór znów zobaczyła, ale to było zanim przyszły mrozy, a nawet zanim spadł śnieg. Sytuacja trochę się zmieniła, szkoda dzieciaków przeganiać na mrozie po górkach więc wpadł spontaniczny zestaw zamienny.

Piątek, późne popołudnie, u mnie -13, na miejscu -15 (wskazywał termometr w aucie) czyli można odczuć.
W Zimniku jest dość ciekawa ścieżka przyrodnicza, biegnie sobie brzegiem potoku i stanowi dobrą alternatywę dla biegnącego w pobliżu, ale drogą asfaltową, szlaku na Malinowską. Na ścieżce zdecydowanie lepiej jest gdy śniegu nie ma, dobrze wtedy widać ładne małe kaskady na potoku, załomy czy skalne progi, można sobie zejść nad sam brzeg i wszystko dokładnie obejrzeć. Teraz było to trochę trudne ale i tak las i potok w śnieżnej scenerii był wart zobaczenia.
Gdzieś czytałem, że dolina Zimnika jest jedyną nie zamieszkałą tak nisko położoną doliną. Czy to prawda nie wiem ale bardzo możliwe.

Foty-> http://www.zuziawdrodze-g...pl/zimnik012014





Sobota, mrozi dalej i do tego trochę wieje więc mało przyjemnie. Ale są Żywieckie Gody :) więc można łyknąć trochę folkloru. To już chyba 45 edycja tej wielodniowej imprezy która odbywa się w Żywcu, Milówce i kilku innych wioskach. Dzieje się sporo, jest hucznie i kolorowo, trzaskają baty. Dwa lata temu miałem pecha, jednemu z uczestników konkursu bat podczas trzaskania "wyślizgnął" się i dostałem w czapę. A dostałem tak, że przez kilka chwil siedziałem na ziemi bez kontaktu z otoczeniem :rol więc teraz już byłem ostrożniejszy. Wtedy też zrobiłem sporo fajnych zdjęć (może po tym strzale artyzm we mnie wszedł :lol ) bo teraz nie wiele i przeciętnych.

Foty z Milówki-> http://www.zuziawdrodze-g...dymilowka012014






Niedziela już była przyjemniejsza, trochę Słońca się przebijało. Widoczność kiepska, pewnie wyżej w górach było lepiej ale Matyska to za niski kopiec by liczyć na wyjście z chmury. Za to dobrze było widać Golgotę Beskidów, którą goście z płaskiego ;) chcieli zobaczyć, bo to można powiedzieć- ciekawostka :-) . W zasadzie wypadało by zrobić osobny album by pokazać upiorność niektórych rzeźb ale już sobie darowałem pstrykanie każdej stacji bo ileż można. Ale jak by ktoś był ciekaw to warto zobaczyć (szlak niebieski z Radziechów w stronę Baraniej) tak ogólnie, bez podtekstów religijnych jako sztukę, są naprawdę interesujące. Inną kwestią jest wykładanie ogromnych pieniędzy na takie budowle ale to temat rzeka.

Foty->
http://www.zuziawdrodze-g...l/matyska012014





Jest i termos :)



I tak zleciało, mrozik sporo zmienił w pierwotnych planach ale mówi się trudno. Trudno też uwierzyć, że tydzień wcześniej było plus 15 stopni i kwitły bazie :)

Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-01-28, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-01-29, 07:30   

"Golgota beskidzka" jest przynajmniej ciekawa artystycznie, przynajmniej mi się podoba taka ekspresja.
W odróżnieniu od wielu innych obiektów sakralnych.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-01-29, 10:00   

A to prawda, pod tym względem bije na głowę większość tego typu dróg, artystycznym podejściem do tematu i wykonaniem.
Wydaje mi się że jej "potencjał" nie jest jednak wykorzystany do końca, niby wielu o niej słyszało ale przeważnie, nie licząc kilku dni w roku gdzie odbywają się uroczystości kościelne, jest tam pusto.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-01-29, 10:12   

Piotrek napisał/a:
A to prawda, pod tym względem bije na głowę większość tego typu dróg, artystycznym podejściem do tematu i wykonaniem.
Wydaje mi się że jej "potencjał" nie jest jednak wykorzystany do końca, niby wielu o niej słyszało ale przeważnie, nie licząc kilku dni w roku gdzie odbywają się uroczystości kościelne, jest tam pusto.


Ja tam bywam na egzaminach przewodnickich, widok z Matyski jest rewelacyjny. :-o
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-29, 12:38   

No teraz to już rzeczywiście jakoś wygląda, pięknie biało się zrobiło, no i termos jest, więc relacja zaliczona. ;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2014-01-29, 12:41   

Piotrek napisał/a:
Wydaje mi się że jej "potencjał" nie jest jednak wykorzystany do końca


Masz już figurki w ogrodzie ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-01-29, 14:15   

Kilka, ale do Parku Miniatur w Twardorzeczce mi daleko :D

Basiu, pena zgoda, Matyska to naprawdę świetny punkt widokowy, rozległa i ciekawa panorama. Tego troche żal było w niedzielę, że moi "podopieczni" tego zobaczyć nie mogli.

Vision, doszedłem do wniosku, że bez zdjęcia z termosem żadna wycieczka nie przejdzie. :lol Na lato jakiś mały sobie sprawię, tak dla dekoracji.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-01-29, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-01-29, 22:27   

Piotrek napisał/a:
doszedłem do wniosku, że bez zdjęcia z termosem żadna wycieczka nie przejdzie. :lol Na lato jakiś mały sobie sprawię, tak dla dekoracji.


Tak jak już kiedyś pisałam, to Twój znak rozpoznawczy, więc nie możesz robić relacji bez zdjęcia z termosem ;)

Przyznaję, że po raz pierwszy słyszę o Golgocie Beskidów. :rol
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-01-29, 23:13   

:) i wziąłem sobie do serca kwestię termosu.

Sporo zdjęć golgoty i widoków z Matyski w googlach znajdziesz, warto zerknać.
Albo trochę moich, na zdjęciach przy dużo lepszej pogodzie widać...co widać z tego szczytu :)
http://www.zuziawdrodze-albumy.cba.pl/matyska2010
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-01-30, 18:00   

Piotrek napisał/a:
:) i wziąłem sobie do serca kwestię termosu.


Zawsze czekam na zdjęcie z termosem :)

Piotrek napisał/a:
Sporo zdjęć golgoty i widoków z Matyski w googlach znajdziesz, warto zerknać.
Albo trochę moich, na zdjęciach przy dużo lepszej pogodzie widać...co widać z tego szczytu :)
http://www.zuziawdrodze-albumy.cba.pl/matyska2010


Po przeczytaniu Twojej relacji od razu sobie wyszukałam trochę informacji na ten temat. I dzięki za link do galerii, już przejrzałam. :) Ciekawa sprawa.
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2014-01-31, 07:08   

Figurki z Matyski powinny być sprzedawane jak krasnale ogrodowe.

I bardzo dobra opcja dojazdu tam jest - autobusem nr 5 z Żywca do końca Radziechów, od razu wchodzimy na szlak z figurami, docieramy na szczyt, wracamy, autobus nr 5 i wysiadamy w Browarze Żywieckim. A potem śpiewamy.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group