Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Okno pogodowe...to poza szlak czas ruszać.

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-13, 11:51   Okno pogodowe...to poza szlak czas ruszać.

Zimy nie ma. Mieliśmy w śniegu wejść na Muńcuł. Ale skoro zimy ani śniegu nie ma, to odpada, nie pociąga mnie, choć wschód byłby pewnie ciekawy na nim. Ale mam iść sam, a samemu mi się zwyczajnie nie chce na niego iść.
Tylko kiedy? Na cały tydzień prognozy są do dupy. Choć we wtorek ma być słonecznie. No to idę! W nocy budzi mnie huk wiatru i deszcz. No to kibel...ale rano...kolejny raz prognoza pogody się sprawdza, widać nawet błękit na niebie! Choć wieje jak cholera.
Teraz pytanie gdzie? Gdzieś blisko. Szlakiem? Odpada bo albo daleko, albo już byłem i motywacji za grosz nie mam by znów się tam wybrać.
To może coś poza szlakiem? Z okna kusi mały pagórek pochylający się nad nieczynnym kamieniołomem. Ale to rzut kamieniem. Ale on kończy garb idący od południa, a tam wyrasta Smerków Wielki. O to już kusi coraz mocniej. Z garbu powinny być fajne widoki. A wrócić można drogą, taką ala drogą nad reglami tzn nad przysiółkami...
Ruszam. Kawałek asfaltem główną szosą potem skręcam w stronę przysiółka i ten kawałek pokonuje idąc szlakiem. Następnie odbijam pod górkę, chwila mocnego podejścia, mijam kilka sosen i się odwracam...i już ciut widoków jest.
Dochodzę do szczytu grzbietu i tu odbijam przez pole w stronę Bryjówki (nazwa z mapy) czy też Brejówka ( z wikipedii ). Na szczyt wiedzie polna droga. Szczyt mocno przetrzebiony więc i trochę widoków na Kubiesówke czy Redykalny, Boraczy i Lipowski.
Wieje mocno, od strony Słowacji idą chmury więc ruszam dalej, tzn cofam się do szlaku. Mijam mały lasek ( Smerkówka tak mi mapa na fonie informuje ), mijam kolejne domy kolejnych przysiółków i widzę cel. Z daleka robi mocne wrażenie, ale podchodząc pod niego wydaje się coraz mniejszy. Już jednak mijając ostatni dom widzę tą stromiznę, która mnie czeka.
Zaczynam się wspinać po zmrożonym śniegu, w połowie odwracam się by zrobić kilka zdjęć (taktyczna nazwa odpoczynku :D ) widzę między drzewami Pilsko, potem raz się ratuje ręką przed zjechaniem po błocie na dół i w końcu zbocze zostaje za mna. Kilka zdjęć i kilka metrów dalej zjadam zapasy popijając brackim.
Robi się ponuro. Nawet przychodzi mi do głowy myśl o wycofie, szczególnie gdy mijam ambonę myśliwską. Jednak gdy po kilkunastu metrach zostaje ona w tyle a ja osiągam szczyt i z południa wyłania się Wielki Rozsutec to te myśli uciekają a ja ruszam w stronę Jaworzyny. Podziwiam Oszusa, oglądam jak sarny przebiegają przede mną, mijam kolejną ambonę, aż wchodzę na kolejny szczyt ( Jaworzyna). Tu nie kieruję się w stronę granicy tylko zaczynam schodzić. Za szybko jednak odbijam w boczną drogę, myląc napotkana z tą zaznaczona na mapie. Idąc wąską ścieżką znów obserwuje sarny, znów nie zdążę zrobić im zdjęć. Na ścieżce widzę ślady psów/wilków??? po czym wychodzę na wycięte zbocze. Tu piję herbatę nad zwalona ambona i po chwili dochodzę do drogi... Niektórzy jeżdżą na wschód aby mieć takie widoki, a ja mam je niecałą godzinę od bazy...

kilka zdjęć:

żeby nie było, jestem na zdjęciu, w stronę Bryjówki


widok z Brejówki


i bliżej


nieco ponad tydzień temu tam byłem :D


najbliższa droga...


główna przyjemność dnia dzisiejszego... :usm



widoki, te bliższe...


te dalsze...


Wielki Rozsutec


Oszast


Tatry. Pewnie zachodnie.


droga...


Indianin

link:
https://picasaweb.google....kidzieZywieckim
Ostatnio zmieniony przez 2016-02-13, 12:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-02-13, 12:59   

Zdaje mi się, że to były ostatnie chwile bez śniegu, bo chyba następnego dnia dowaliło białego gówna po jaja. Aż dziwne, bo zawsze mi się wydawało, że jak wieje halny, to przynosi odwilż, a nie powrót zimy.

Traska fajna, rejony dzikie - samemu bym chyba nie polazł, wiedząc, co w tych lasach łazi, na czterech łapach, z futrem i zębami.

Oszast - brrr, pięknie się sunęło w obie strony w błotnej rynnie, gdyby nie drzewa z boku (wykorzystane jako poręczówka) to byłoby z nami swego czasu licho)
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-13, 13:16   

Dokładnie następnego dnia dowaliło trochę śniegu. Mnie dopadło odśnieżanie.
Miałem do wyboru iść samemu lub siedzieć w domu.
Jak wlazłem na SW to miałem takie dziwne uczucie, że ktoś mnie obserwuje brrr. A jak wieczorem przeczytałem, że tam znaleziono gawrę to minę miałem fajną :D .
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2016-02-13, 13:31   

Zdjęcia świetne, zupełnie niezimowe.

To, że śniegu nie było, raczej mnie nie zniechęcało, ale najgorsze jest właśnie to, że teraz są tylko "okna" pogodowe, a przydałby się porządny weekend z prawdziwego zdarzenia! ;P Dzisiaj znów szaro. :|
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-13, 13:50   

Dobrze że miałem urlop dlatego to jest relacja z wtorku.
Choć ja w tym miesiącu miałem wolny weekend ten przed wyjazdem a reszta w pracy. Właśnie się ubieram i idę do niej.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-02-13, 15:32   

Jakby jesień w tych górach. Nie dziw, że trudno się zmobilizować. Są jeszcze w ogóle szanse na zimę w Polsce?
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-13, 17:01   

Wiolu tak zostawiłem góry:



To droga z przełęczy Glinki.
W piątek wieczorem dosypało...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-02-13, 17:51   

Zdecydowanie wolałbym, by Twa relacja była w zimowych kolorach, na ale wszyscy wiem jak jest z tegoroczną "zimą".
Miejsca jak widze fajne, sporo widoków, pełen luz :-)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-02-13, 18:03   

laynn napisał/a:
Wiolu tak zostawiłem góry:
To droga z przełęczy Glinki.
W piątek wieczorem dosypało...


Zdecydowanie ładniej! Tylko ciekawe, czy się długo utrzyma...
 
 
DługiMarek

Dołączył: 07 Lis 2015
Posty: 52
Skąd: Beskid Żywiecki
Wysłany: 2016-02-13, 20:41   

Nie kcem sie wymondrzać-ale jeżeli to Glinka k/Ujsołów to ...droga z przeł.Glinka :D
Śniegu dosypało-byłem na stokówce pod Malinowską Skałą-bajkowo....
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-13, 21:08   

DługiMarek napisał/a:
Nie kcem sie wymondrzać-ale jeżeli to Glinka k/Ujsołów to ...droga z przeł.Glinka

Oj, literka :D pisałem z fona, więc nie zauważyłem.
Piotrek napisał/a:
Zdecydowanie wolałbym, by Twa relacja była w zimowych kolorach

Też wolałbym mieć widoki jak dzień później, a najlepiej jak z piątku/dnia powrotu do domu.
Wiolcia napisał/a:
Zdecydowanie ładniej!

Noo. Bajka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group